Автор: gerzgerz Категория: Герца
Дата публикации Просмотров: 994
Печать

063 Над напрямком «Культура» працювали:
 Заступник директора з виховної роботи ліцею: Спатару І.І.
 Учні 6 класу: Гіргіліжіу Яна; Скріпкару Христина; Іфтімій Ірина; Сандуляк Олександра. 

 

 

     Без культури нема народу. Герцаївщина пишається старовинними культурними пам’ятками. Саме вони зберігають нашу історію, яка передається з покоління в покоління. 

     012Створення Герцаївської районної бібліотеки, як свідчать архівні дані, припадає на 1947 рік. В ті часи бібліотека була розташована в невеличкому приміщені.
   Цей будинок не зберігся, але сторожили пам’ятають, що розміщувалась бібліотека в одній невеличкій кімнаті з парою сотнею книг. В 1956 році нарахувалося 11 тисяч книг, якими користувалося 170 тисяч користувачів.
  50-60-ті роки – це час коли активно зростає мережа бібліотек: із хат-читалень, вони перетворюються в 15 сільських та 1 районну бібліотек, до якої входив і дитячий відділ.
      У 1979 році бібліотечна мережа тодішнього Глибоцького району, у складі якої була і Герцаївська міська бібліотека, була об’єднана у ЦБС.
   Квітень 1992 року – створення Герцаївського району, або, вірніше його відродження. Міська бібліотека отримує статус ЦРБ.

IMG 8184

     У 1992 року рішенням сесії районної ради народних депутатів була створена Герцаївська ЦБС, до складу якої ввійшли 25 бібліотек. 18 травня 1995 року бібліотеці присвоєно ім’я румунського письменника Г. Асакі, який жив і творив у м. Герца.

    Бібліотечний фонд у 2011 складає 39,500 тис. примірників якими користуються 2984 користувачів різних категорій.

     При ЦРБ активно діють клуби за інтересами «Крик душі» (юнацтво, молодь), «Захист від самотності» (людей похилого віку), «Джерельце» (дитячий).

   Творча співдружність поєднує центральну бібліотеку з румунським Герцаївським ліцем ім. Г. Асакі, відділом у справах сімї та молоді РДА, товариствами румунської культури «Сини Герци», М.Емінеску.   

    У зв’язку з тим що румуни складають 93% населення виставкова робота ведеться на двох мовах: на українській та румунський мовах.

IMG 8200

IMG 8178        Великі успіхи у галузі культури має народний 

аматорський оркестр «Плаю Херцей» Герцаївського будинку культури (керівник Кришмару І. К.).

 

 

 

 

  

    getImage.jpg26  

У Герцаївському районному будинку культури часто проводяться концерти, зустрічі з видатними людьми.

 

 

 

  

  

1222      11111

 

            

Copyright 2012. All Rights Reserved.