Автор: gerzgerz Категория: Герца
Дата публикации Просмотров: 1263
Печать

 

062Над напрямком «Легенди про місто» працювали:
Вчителі української мови та літератури ліцею:Руссу І.К., Руссу Ю.Г.
Учні 5 класу: Гафу Марія; Ілаш Владислав; Кая Катерина; Лисенко Анастасія; Мурару Сергій; Назарій Іван; Руссу Веніамін; Скріпкару Андрея.

 

     

      Герца – таємниче слово. Звідки така назва?

       Легенда про місто Герца
      Одного літнього дня валка єврейських купців поверталася додому з Південно-Західної Європи. Вся навколишня місцевість була вкрита зеленою травою, високими деревами та різнобарвними квітами. Купці були втомлені, але не знаходили підходящого місця для відпочинку.

getImage.jpg55

   Один із купців, якого звали Херц, вирішив оглянути місцевість і випадково натрапив на одну тінисту галявину через яку протікала невелика й чиста річечка. Херц покликав своїх попутників сюди. Вони лягли відпочити. Усім купцям так сподобалася ця місцевість, що вони вирішили влаштувати тут місце для своїх торгів. Але Херц сказав, що торги знаходитимуться занадто далеко від їхніх домівок, тому треба тут побудувати дві-три хатинки й лишатися по черзі й охороняти товар. Купці погодилися.

     Через півроку цю квітучу місцевість стали заселяти й інші купці разом із сімʾями. Хатинок стало значно більше. Люди стали сперечатися між собою, бо кожен хотів бути головним і щоб це поселення називалося на його честь. Але один купець, який був тут серед перших поселенців, запропонував назвати поселення на честь Херца, бо саме він знайшов ці родючі землі. Всі погодилися, бо Херц і справді був мудрим і добрим купцем. Він став головним, а поселення стало зватися Герца.
        І донині ця прекрасна місцевість така ж квітуча, вона гордо носить своє їм'я Герца!

getImage.jpg29

     Поселення Герца вперше згадується у Молдавській грамоті від 20 грудня 1437 року. Серед місцевих мешканців існують три версії про походження назви поселення: від прізвища румуна Херця, слова "герца", що означає землю, яка годує, та від слова "герц" – «місце, яке творить, будує». Герца виникла на стику стародавніх торгових шляхів, що йшли з північних руських князівств до Дунаю і Чорного моря та через Карпати до Центральної Європи, що зумовило швидкий розвиток поселення. Із входом Буковини до складу Австрійської імперії Герца стає центром Герцаївського краю, а у 1864 році отримує статус міста.    Перед Другою світовою війною населення Герци становило більше 8 тисяч мешканців. Під час війни місто було майже повністю зруйновано і частково відбудовано за радянських часів. Але довоєнного рівня чисельності населення так і не досягло: сьогодні населення райцентру становить трохи більше двох тисяч мешканців.

         Назва міста Герца має такі джерела:
1. Від прізвище одного румуна - комерсанта Герця.
2. Слово «Герца» - що означає земля яка годує (мика глиє).
3. Слово Герци - що означає місце, яке творить, будує.
       Однак, скоріш за все, назва утворилася від однойменної річки. Джерела говорять, що назва міста походить саме від назви річки «Герцушка», яка тече на території міста. Слово «Hertz», походить з німецької мови і означає «серце», або «по середині». Якраз річка Герцушка і поділяє, умовно, місто на дві частини.

       

Copyright 2012. All Rights Reserved.