Автор: gerzgor Категория: Горбова
Дата публикации Просмотров: 1167
Печать

Изображение 003_-_копия_2

Керівник: Банчу Олена Георгіївна – вчителька українознавства, та учні 9-го класу: Миндреску Аліна, Александру Віолетта, Спатару Грета...

Легенди – це невід’ємна частина історії та культури. Кожен народ створює легенди, прагнучи пояснити незрозуміле і невідоме. Багато можна почути різних легенд і переказів з уст нашого народу, багато можна їх записати у наших дідусів і бабусь. Цим легендам немає ані ліку, ані віку. Вони живуть, примножуються, передаються з покоління в покоління і стають частиною історії.

  Наша група зібрала декілька легенд, що пояснюють назву села Горбова.

Село Горбово розташовано на правому березі ріки Прут при впаданні в неї річки Мольниця, вздовж автотраси Чернівці – Герца на 6 кілометрів, на відстані 19 км від Чернівців.

Як населений пункт, назва відома з 1634 року, з початку під назвою Синігеу, а з 1916 року як Горбово, до 1940 року була на території Дорохівського повіту Румунії.

В центральній частині села протікає річка Мольниця, яка поділяє село на дві майже рівні частини. На північ від р. Мольниця простягається північна «сходинка» - Прутська рівнина, а на південь – місцевість піднята і виділяється декілька горбів висотою до 400 метрів, на яких розташовані лісисті масиви.

Назва села, згідно державному архіву Чернівецької області, фонд 65, опис І, одиниця збереження І, походить від слова «горб».

Крім цього, існують ще три версії (легенди) походження назви села:

leg1Перша легенда говорить, що назва нашого села походить від прізвища поміщика Горбовяну, який мав багато землі.

Інша легенда розповідає, що люди, які оселилися на цій території, дуже любили «хору» - румунський національний танець. Від слова «хора» вважається, що і пішла назва села.

А ще є така версія. Колись на цій території росло багато «холбури» (павутиці - бур’янина).

Copyright 2012. All Rights Reserved.