Автор: gerzkul Категория: Куликівка
Дата публикации Просмотров: 784
Печать

 Духовність

     Перша церква – маленька церква у селі була покритою трощою. Як свідок залишився велике каміння на місці алтаря, зникли з землі хрести. Знайшлися добрі люди котрі зробили огорожу (огородили алтарь і поставили хрест).

     Друга церква – була забудована у 1800 році під патронатом Марії Холбан. Це велика родина збудували по всім селам Храми та мали величезні панськи садиби. Церква «Покрови Божій Матері» святкує 1 жовтня – Храм. Церква забудована в стилі класицизму, що характерно ХVI столітті. Церква має один купол. Будівля церкви має такі розміри:
довжина – 60м;
ширина – 32м;
висота – 9м.
     Має дві частини: алтар формою півкола і придвірря під формою прямокутника. Приміщення церкви завішано іконами і святими зображеннями по святому писанню. Священиком був Стругару Андрій Іванович з села Порубне. Теперішній священик Падурару Михайло Михайлович житель села Тарнавка. Остання реконструкція церкві була проведена у 1992 року. На території церкви знаходиться кладовище села. В 1995році перед церквою було піднята меморіальна плита з іменами репресованих людей із села Куликівка.


Дзвіниця церкві «Покрови Божій Матері»

     Дзвін церкві «Покрови Божій Матері» - у 1800 році подарувала вдова з нашого села церкві на гроші зароблені на прядці. Це були потом зароблені і вона зі всього серця подарувала, кажучи, як крутиться пряди, так щоби крутилися хмари коло села при великих ливнів. Набагато пізніше у 2000 році європейська держава Румунія подарувала дзвін нашій церкві. Так що церква «Покрови Божій Матері» має два дзвінка.1 0251 025

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  MG_2381                  Гологан Георгій Георгійович                     

                   вчитель румунської мови та літератури

                  Керівник розділу "Духовність"

 

                                    

 

      

 

 

 

Рисунок9

 

 

 Учні Куликівського НВК, які працювали над над розділом "Духовність"

Казановська Юстина

Олару Даря 

Морарь Лідія

Стойка Аліса

 

Copyright 2012. All Rights Reserved.