Автор: gerzmog Категория: Могилівка
Дата публикации Просмотров: 949
Печать

Духовність

 

Керівник творчої групи

100 2632

Клічук Юлія Геогіївна - вчитель хімії

 

 

Творча група

 

Новый рисунок_1

100 3917

 

 

 

 

     

 

 

Гаїнуца Ірина уч. 9го кл.

 

                                                                                                                                            Назарій Анастасія уч. 8го кл.

 

  

Я люблю тебе –моя земля,                                                      100 1084

За безмежну твою красу,

За широкії твої поля,

за прозору вранішню росу .

Я обожнюю тебе, мій край, 

За блакитне, чисте  твоє небо,

І за те, що маю власний рай,

І нічого більше вже не треба.

Тільки б научитись цінувань…
Тільки б вміти цю красу відчути…
     
     На виїзді з села у бік румунського кордону збереглась один з найстаріших на Герцаївщини мурованих храмів – Дмітріївська церква (за даним реєстру- Успенська), датована орієнтовано ХVII.Основа церкви – великий четверик  нави,який завершується восьмигранним барабаном та невеликим куполом.

100 1085    Бабинець і вівтар у порівнянні із величезною навою виглядають просто мініатюрними. стіни храму повністю позбавленні декору.

100 1100

       В інтер’єрі збереглися цінний живопис у вигляді невеликих ікон невідомого автора у вівтарній частині, у стилі італійських монастирів.  

 

 

 

Photo-0779Перед нами церква Стефана Великого – другий за віком соборний храм Буковини. «Другий за віком» - номінально, бо перевірити дату побудови неможливо. ЇЇ видно з дороги, що веде з Герци до Новоселиці через Лунку. Дійти до храму можна навіть з Герци: від центру містечка до неї не більше 3 кілометрів, щоправда круто вгору. Стародавні документи вказують на те, що село Могилівка раніше входило до складу міста Герца і воно таке ж старовинне, як і саме місто.

Photo-1015   Василь Ілліч Іванов народився в 1919 році, в селі Гривні Дновського району Псковської області. Працював в колгоспі помічником сільського коваля, а потім на станції Дно слюсарем в депо. Потрапив в прикордонні війська в 1939 році. Був командиром відділення. Перед війною служив на 30-й прикордонній заставі 97-го Чернівецького прикордонного загону. У лютому 1941 року диверсійна група, перетнувши кордон, намагалася ліквідувати колгосп. Але вони прорахувалися. В цьому бою особливо відзначився кулеметник Василь Іванов. Наступного дня о сьомій ранку на допомогу прикордонникам 30-ї застави надійшла підтримка. Тридцять чотири прикордонники цієї застави – учасники бою – отримали урядові нагороди. Кулеметник Василь Іванов був нагороджений орденом Леніна.

Photo-1017

     З перших днів Великої Вітчизняної війни крокував її вогняними шляхами мужній прикордонник. Ім’я Василя Іванова присвоєно прикордонній заставі Чернівецького прикордонного загону 27 квітня 1964 року. На цій заставі він колись служив.

 

 

 

 

100 2805 

                                      

                                                                                                 

 

Copyright 2012. All Rights Reserved.