Автор: gerzmol Категория: Молниця
Дата публикации Просмотров: 2024
Печать

Привітання

Шановні друзі!

                   Вітаємо всіх і запрошуємо до мальовничого села Молнициця Герцаївського

                                 району,  Чернівецької області. 

privitannia1 Населений пункт розташований на правому березі річки  Прут. Перша писемна згадка про село Молниця  появилась в 1400 році. Свою діяльність Молницька  сільська рада розпочала у 1946 року. До складу  Молницької сільської ради входить один населений пункт Молниця. Відстань від села до райцентру м. Герца - 6 км, до обласного центру м.Чернівці     26 км. Населення села станом на 01.01.2012 року складає 2262 чоловік.

 

 

 

В селі діють державні установи :

Молницька сільська рада Молницька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

Молницький дошкільний навчальний заклад

Будинок культури

Сільська лікарська амбулаторія

Місцева пожежна команда

Відділення зв’язку «Укрпошта»

                                                      Приватні установи:

 Торгівельна точка ПП  Маланка Михайло Михайлович

 Торгівельна точка ПП Кілару Лілія  Іллівна 

 Торгівельна точка ПП Платіка Іван іванович 

 Торгівельна точка ПП Амураріца Іван Федорович

 Торгівельна точка ПП Гафу Іван Іванович.  

 Торгівельна точка ПП Костя Євгенія Дмитрівна

 Торгівельна точка ПП Іванюк Віталій Г.

 Торгівельна точка ПП Пінтілей Володимир Федорович

  Млин ПП Кілару І.М.

  Приватна установа по наданню транспортних послуг ПП Апетрой Г.М.

 Пилорама ПП Бурлака Микола

  Цех по розробки шлакоблоків ПП Черчель Ілля Дмитрович

  Фірма „Карпатія – Бук”  займається  переробкою деревини ПП Кілару Олег Радович

 Фермерське господарство «Хуцану» голова Хуцану М.Д.

 Кафе- бар- сауна «Атлантік» ПП Аштефкулесе Юліана Дмитрівна

 Фірма «Карпатія Бук" власник Кілару Олег Радович

 Склад буд.мат. ПП Гуцану Костянтин Михайлович

 Приватна уст. «Автотехобслуговування» ПП Жекіл А.В.

 

Молницький сільський голова Маланка М.М.

 

 

privitannia2„ Школа – це простір життя дитини; тут вона не готується до життя, а повноцінно живе, і тому вся діяльність навчального закладу вибудовується так, щоб сприяти становленню особистості як творця і проектувальника власного життя, гармонізації й гуманізації взаємин між  учнями і педагогами, школою і родиною, ґрунтуючись на ідеї самоцінності дитинства, діалогу, усвідомленого вибору власного життєвого шляху” – записано в „ Концепції загальної середньої школи ”. Проблема над якою працює школа : Підвищення рівня навчальних досягнень школярів на основі оптимізації навчально – виховного процесу

 

 

Кількісний та якісний склад школи :

Директор школи – Житарашу Дмитро Дмитрович

Заступник директора з НВР – Алукі Галина Василівна

Заступник директора з ВР – Скріпа Олеся Василівна

Педагог організатор – Житарашу Галина Вікторівна

Практичний психолог – Чукля Лукреція Дмитрівна 

Бібліотекар – Кіріяк Юлія Степанівна.

Соціальний педагог - Чобану Ірина Георгіївна

Логопед - Гуцану Лариса Іванівна

Учнів –   347   ;    класів –  17     ;  педагогів – 43 .

В школі навчаються 347 учнів. Працюють 43 вчителя, з них з вищою категорією 16, старші вчителі – 7, методисти – 4. Обладнано кабінети – інформатики, фізики, хімії, математики та майстерні. Є бібліотека з книжковим фондом 5 тис. книг, спортивний зал, їдальня. Школа газифікована у 2006 році. Одне з пріоритетних напрямків роботи школи є - духовно-моральне виховання підростаючого покоління.  Обираючи виховну проблему школи педагогічний колектив  виходив с того  що 140 учнів,  які навчаються у закладі   виховуються в найбільшій  сім'ї  на Україні – сім'ї  отця Жара Михайла. 

Директор школи  Житарашу Д.Д.

 

 
Автор: gerzmol Категория: Молниця
Дата публикации Просмотров: 655
Печать

Відео

 
Автор: gerzmol Категория: Молниця
Дата публикации Просмотров: 797
Печать

Спортивне життя

Над сторінкою працювали:

 

mol sport1Керівник :

Кіріяк В.В. вчитель фізичного виховання

 

 

 

 

 

 

 

mol sport2
Творча група :

Алекса Василь Валентинович -8 кл.

Аміхалакіоає Наталія Георгіївна – 8 кл.

Кілару Василь Васильович – 8 кл.

Медведь Данієла Іванівна– 8 кл.

Воколюк Богдан Михайлович – 8 кл.

 

 

 

 

 

  

 

       Вже дуже багато років, як збірна волейболу села тренерами якої були   Петров І.Ф.та Чукля Д.М., є багаторазовими чемпіонами району з волейболу. Волейболисти нашого села були чемпіонами області першої спартакіади агропрому України., а також займали і друге місце.

                 mol sport3    mol sport4

                                mol sport6       mol sport5

   В нашій школі склалися добрі традиції фізичного виховання. Збірна школи з волейболу у 80-х роках, учні 9-10 та учні 7-8, були чемпіонами області з волейболу. Честь села Молниця неодноразово захищали шкільні команди з волейболу, легкої атлетики, штовхання ядра та інші види спорту. Завдяки учителям Петрова І.Ф., Чукля Д.М., Андрюка В.А., Кіріяка В.В. Алукі Г.В., наші учні полюбили заняття з фізичного виховання, активно займаються спортом, ведуть здоровий спосіб життя. Cвоєрідний кабінет теоретичної спортивної підготовки розташувався біля входу у спортивний зал.Тут можна ознайомитись із матеріалами стендів «Кращі спортсмени школи», «Наші досягнення», «Графік роботи спортивних секцій», «Державні тести», «Навчальні й розрядні нормативи», на видному місці зберігаються кубки і нагороди за спортивні досягнення наших учнів, наполеглива праця яких приносить не абиякий успіх в спортивних досягненнях школи .

                                           mol sport7

   Школа гордиться своєю дивчячою командою з волейболу, яка завдяки наполегливої праці вчителя Кіріяк Василя Васильовича щорічно займає призові місця у районних та обласних змаганнях.

                                           mol sport8

   Спорт дає нам наснагу, енергію, додаткові сили та натхнення до навчання.

 
Автор: gerzmol Категория: Молниця
Дата публикации Просмотров: 710
Печать

Фото

 
Автор: gerzmol Категория: Молниця
Дата публикации Просмотров: 3298
Печать

Дитячий будинок

Дитячий будинок на території села Молниця  був відкритий 29 вересня 2002 року, де на початку було 83 вихованців, тепер – 300 . Отець Михайло, настоятель монастиря,  створив всі умови для того, щоб його вихованці почувалися як вдома.

Mol dit_bud_1Народився у 1965 році в селі Петрашивка Герцаївського району Чернівецької області. У дитинстві залишився сиротою, бідував. У 1984 році одружився на Соломії Лілії, через рік народився син Володимир; у 1987 році – син Михайло; у 1989 році – дочка Марія. У 1992 році взяв на виховання двох дітей, одне з яких мало діагноз ДЦП. Потім усиновив ще двох братів. Часто носив подарунки в дитбудинки, а одного разу взяв відразу десятеро дітей. У 1997 році прийняв чернецтво, став настоятелем Банченського Свято-Вознесенського чоловічого монастиря у селі Молниця Герцаївського району Чернівецької області.        В родині М.В. Жара на кінець 2008 року перебувало на вихованні та утриманні 155 дітей-сиріт та дітей, які позбавлені батьківської опіки (піклування). З них 3 дітей – його власні, 29 – усиновлено, на решту оформлено опіку або піклування, оскільки згідно з чинним законодавством не передбачено обмежень щодо кількості дітей, які можуть бути усиновлені, чи у відношенні яких може бути оформлено опіку (піклування). Переважна більшість дітей, які перебувають під опікою М.В. Жара важкохворі, перебувають на диспансерному обліку, 28 з них – це діти-інваліди, в тому числі 18 – із значними патологіями розвитку. Значна частина дітей, які виховуються в родині М.В. Жара – це діти, які перебували в притулку для неповнолітніх служби у справах неповнолітніх облдержадміністрації, обласному будинку дитини, втратили батьків або зазнавали в сім'ях, у яких жили, психологічного, морального, фізичного насильства. Усиновлення дітей здійснювалося у порядку, встановленому чинним законодавством України за рішенням судів, органів опіки та піклування. Рішення про встановлення опіки над дітьми прийняті виконавчим комітетом Чернівецької міської та Молницької сільської ради Герцаївського району Чернівецької області. Стосовно кожної дитини наявні документи щодо визначення правового статусу дитини: копія рішення суду про усиновлення або рішення виконкому про встановлення опіки, свідоцтво про народження.        Родина Жарів має два власних 3-х поверхових будинки, в тому числі багатоквартирний будинок для дітей, у якому кожна дитина після виповнення повноліття отримає власну квартиру, їдальню, пральню, велике підсобне господарство. Доходи родини поповнюються за рахунок благодійництва парафіян Свято-Вознесенського монастиря та шефської допомоги обласної державної адміністрації, підприємств Чернівецької області і коштів, які родина отримує від держави на дітей відповідно до Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми". В родині створено належні умови для проживання, виховання, лікування та утримання дітей. У кожній із кімнат належних родині будинків (два триповерхових) проживає по 3-5 дітей. Таких кімнат на кожному поверсі 8-10. Всі вони обладнані сучасними меблями, мають килимове покриття, свіжовипрану постільну білизну. В кімнатах є дитячий одяг, багато дитячих ігор та іграшок, а родина Віктора Пінчука та Олени Франчук подарували дітям дитячий майданчик.

Mol dit_bud_2  Створені всі необхідні умови для дотримання особистої гігієни дітьми, в т.ч. для дітей-інвалідів. Дітей доглядають послушниці з монастиря (на одну дитину 2 послушниці), які працюють позмінно (по місяцю). Також в будинку з числа послушників є власний дипломований за фахом кухар, 2 дипломовані за фахом медсестри, один дипломований за фахом лікар-стоматолог, один дипломований за фахом юрист. Є власний автотранспорт. В родині М.В. Жара не було зареєстровано жодного випадку смерті дитини, жодного випадку жорстокого ставлення до дитини, випадків самовільного залишення дитиною сім'ї, ніхто з дітей не перебував і не перебуває на обліку в кримінальній міліції у справах неповнолітніх.        Із загальної кількості дітей шкільного віку 131  навчаються в Молницькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів, 9 дітей-інвалідів навчаються за індивідуальним планом. Для дітей дошкільного віку організовано підготовчі заняття. Для цього в будинку відведені спеціальні класні кімнати, де є необхідне приладдя та підручники. Організація медичного обслуговування дітей здійснюється за територіальним принципом і покладене на медичний персонал Герцаївської ЦРЛ та Молницьку сільську амбулаторію. Згідно наказу ОУОЗ №111 від 01.04.2003 р. двічі на рік спеціалістами проводиться поглиблений медичний огляд дітей (згідно нормативів для дітей-сиріт). На кожну дитину складений план індивідуального оздоровлення. Дітям забезпечено безвідмовну госпіталізацію в обласні дитячі лікувально-профілактичні заклади. Крім цього, за ініціативою обласного управління охорони здоров'я М.В. Жаром забезпечені медичний догляд дітей середнім медперсоналом цілодобово, дотримання санітарно-гігієнічного та протиепідемічного режиму перебування дітей. Систематично дітей відвідує терапевт-педіатр місцевої дільничної лікарні. Вихованців родини часто консультують спеціалісти з Києва та з-за кордону. Завдячуючи М.В. Жару, окремі діти лікуються у зарубіжних клініках, де їм надається хірургічна допомога. Діти забезпечені повноцінним харчуванням, їжу готують дипломовані кухарі. Кожного літа діти оздоровлюються на березі моря (Євпаторія, Констанца). За рахунок коштів, передбачених на оздоровлення дітей, вони також відпочивали в пансіонаті матері і дитини "Зелені пагорби" села Виженка Вижницького району Чернівецької області. У родині створені всі необхідні умови для фізичного і психологічного розвитку дітей, забезпечується їх соціальний захист. Діти безперешкодно реалізують свої права та обов'язки.   Указом Президента України Віктора Ющенко № 1071/2008 від 24 листопада 2008 року за визначні особисті заслуги перед Україною у реалізації державної політики соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, багаторічну благодійницьку діяльність багатодітному батьку-опікуну, настоятелю Свято-Вознесенського чоловічого монастиря Чернівецької області Михайлу Васильовичу Жару присвоєно звання Герой України з врученням ордена Держави.        М.В. Жар не зупиняється на досягнутому, продовжуючи свою благочинну діяльність. Кількість його вихованців з кожним роком неупинно зростає. У березні 2010 року у нього на вихованні було вже близько 250 дітей-інвалідів, які залишилися без батьківської опіки.

 Mol dit_bud_3
Нагороджений орденом "За заслуги" ІІІ ступеня (20.01.2006, за вагомий особистий внесок у соціально-економічний і духовний розвиток регіону, вагомі трудові здобутки та з нагоди Дня Соборності України). Переможець конкурсу "Людина року в українському християнстві – 2009 "Спілки християнських письменників України (СХПУ)".     У грудні 2011 року отець Михайло взяв під опікою ще 50 дітей. Завдяки організаторським здібностям настоятеля Монастиря отця Михайла в  2002 році завершено будівництво будинку Великої сім'ї в с. Молниця

Mol dit_bud_4Mol dit_bud_5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Усього збудовано 3 корпуси  для проживання дітей,  також спортивний комплекс та велика їдальня.

Mol dit_bud_6 Виховують цих дітей 50 черниць. На території дитячого будинку була збудована церква Пресвятої Діви  Марії „ Радість всіх скривджених".Mol dit_bud_7

   Всі ці діти живуть і виховуються     як у справній великій сім'ї, люблять один одного і допомагають всім, вони дуже щасливі, бо мають всі необхідні умови для життя: рости, вчитися, розвиватися фізично та духовно, навички до праці, формування хороших манер.

Є діти різновікові, починаючи з кількох днів від народження до повноліття. З них 140 є учнями загальноосвітньої  Молницької ЗОШ та 16 з них є студентами вищих навчальних закладів, а декілька вже створили свої сім'ї.

Mol dit_bud_8Mol dit_bud_9Але також тут виховуються і є улюбленими багато хворих і навіть дуже хворих дітей.   Хоча ці діти не мають здоров'я, в них серця сповнені любові і доброти.

Mol dit_bud_10Мета у вихованні цих дітей є те, що любов і милосердя, яку отримали від Бога пронести через все життя для добра до ближнього.    Твори добро та будь завжди привітна,    Дитино! Ти приходиш для добра.    Любов у серденьку хай сонцем квітне,    Збагнути це тобі уже пора.    Бо ти ростиш і мудрість п'єш з кринички    Свого народу. Це ти не забудь.    Старайся виробляти добрі звички,    Ніколи жадібним і заздрісним не будь.    Розписку, злість не допускай до себе,    І ненажерливість жени від себе геть.    А гордощі і лінь – це не для тебе!    Любов'ю серденько наповни вщерть!

Mol dit_bud_11

 

 
Copyright 2012. All Rights Reserved.