Автор: gerzmog Категория: Могилівка
Дата публикации Просмотров: 1548
Печать

Легенди

Керівник розділу

100 2632

Клійчук Юлія Георгіївна - вч. хімії

 

Твроча група

100 2718

Асанді Яна, Тома Марина, Александрой Марина та Гаїнуца Ірина уч. 9го кл.

 

100 2724

    Кожен з нас має батьків, дідусів, прадідусів, свій рід. Від них починається наша історія. Хвала тій людині, яка знає свій родовід. Ганьба тим, що не знають і цураються його. Ми пишаємося своїм корінням. Ось найвідоміші з них: Децебал, Троян, Мірча чел Батрин, Александру чел Бун, Штефан Великий, Міхай Вітязу, Міхай Емінеску, Георгій Асакі і багато інших.

 

 
Кожна сільська родина пам’ятає вшановує і зберігає старовинні традиції та звичаї своїх предків. Але головною традицією, що прийшла  до нас із глибини століть була і залишається віра.100 2704

 

   100 3904 Штефан Воде (фото) почав правити 12 квітня 1457 року і помер 2 липня 1504 року.   Штефан Великий першим вписав наше ім’я у золоту книгу людства. На протязі його сорокасемирічного правління, одночасно з будівництвом таких чудових фортець як Путна, Воронець, Нямц, Гумор, Добровець відбулося багато значних соціально-економічних і політичних змін також відстоювання незалежності.

     

Сотні років по тому Молдова була під керівництвом розумного, сильного правителя на ім’я Штефан Великий. Він вів війни з багатьма ворогами, що хотіли поневолити і роздробити країну на шматки, та всіх їх переміг. Найстрашнішими ворогами були турки. Одного разу вони напали на країну. Їх було так багато, як листя на дереві. Штефан зустрів їх зі своїм військом у місці, відомому  лише йому. Молдавські воїни билися як витязі, але турецьке військо переважало молдавське чисельністю, тому вони потерпіли поразку. Вони відступили, щоб відновити військо. Штефан пішов до фортеці Нямц, де знаходились його мати та дружина. Туди він дістався опівночі та постукав у ворота…

  100 2703  З того часу минуло більш ніж п’ять століть. Та щоліта, другого липня тисяча дзвонів сповіщають про славне правління Молдавського Господаря Штефана Великого і Святого.

       Слава про Штефана пронеслася по всьому світові, де живуть румуни. Не зміг зникнути безслідно з історії період правління Штефана Великого.

 

    Свідчення цього е наше село Могилівка. 

 

    Після 11 років правління, десь у 1468 році Штефан Великій вів тривалу боротьбу, на цих землях, з турками.

     Під час битви був убитий кінь воєвода. Будучи вірним правителю Пуріче запропонував йому свого коня.Воєвод невеликій за ростом і не зумів, кваплячись, сісти на коня. Тоді той самий Пуріче запропонував:

 

      - Ваша світлосте, я сяду на вшпиньки, а Ви, на мене наступаючи, сядете в сідло!

 

На що великій воєвод відповів:

 

      - Якщо ми вдвох врятуємося після цієї битви, тоді я перейменую тебе з Пуріче на Мовіле!

 

     Почалася жахлива битва з якої воєвод вийшов переможцем. І дав Бог, що в живих залишилися обидва. Відшукав Штефан великий свого вірного воїна і зробив з нього великого боярина. Віддав йому всі ці землі де ми зараз проживаємо. А від нього походить увесь наш рід.

       100 2723 Моє рідне село має назву Мовіла. Ця назва - легендарна. На розповідають, що цю церкву, після битви, збудували за наказом Штефана території нашого села і досі збереглися руїни однієї церкви.

     Ця церква була збудована саме на тому місці, де він одержав перемогу над турками. На стінах церкви трішки помітно колір однієї фарби - червоний. Біля вікна добре помітно образ Штефана Великого. Це ще раз підтверджує, що церква була збудована за його наказом.  За  легендою святістю охороняє стіни церкви Штефана Великого та його потомків. Живе в серцях думка і переконання про те, що Штефан Великий не помер, він живе в нас, його нащадках і до тепер.

       Жителі Могилівки з любов’ю згадують і пам’ятають цього Господаря. Вони закликають до відновлення з руїн святих місць предків, залишених у спадок для їх гідного вшанування.  

 

Copyright 2012. All Rights Reserved.