Автор: gerzost Категория: Остриця
Дата публикации Просмотров: 894
Печать

Легенди

 

    Остриця – це давнє буковинське село, розташоване по обидва боки притоки Пруту – річки Дерелуй.
      Історія села починається в далекі часи. Багато років тому на глибині 3м від поверхні було знайдено залишки кремінних пластинок і обгорілих кісток тварин. Встановлено, що це була палеолітична стоянка первісних людей, яка нараховує десятки тисяч років.
    З давніх часів виникає питання: чому на обох берегах річки Прут розташовані села з однаковим топонімом – Остриця? Дослідники знайшли в архівах, що перша письмова згадка про це село датовано 10 лютого 1434р. в документах Молдавського воєводства під назвою Клішкауць. Село бере свій початок в долині річки Дріхалуй (Кучур – кривава річка), де знаходяться залишки дакської фортеці Кодень, яка описується Дмитром Кантеміром у своїй роботі «Descrierea Moldovei”. Припускається, що довгий час існували два поселення – Клішкауць та Остриця. Остриця була розташована на правому березі Прута, де оселилися перші мешканці, які утворили майбутнє село. Невідомо з яких причин частина жителів переселилася на лівий берег Прута, створивши нове поселення з тим же топонімом.
Вважається, що найдавніший кут села Остриця – Бажура, розташований близько 800м від фортеці Кодень. Знайдені артефакти свідчать про зв`язки мешканців села з фортецею.
     З історії відомо, що перші поселення виникали на берегах річок, озер тому, що там було легше вижити. Так як село знаходилося на березі Прута, найпоширенішим заняттям було рибальство. Для рибальства існували різні приладдя. Один із них було остреце – затон, яким перегороджували річку, для ловлі риби. Через деякий час господарі приходили до «остреці» за рибою. Можливо, це і вплинуло на назву села.
      За другою легендою Остриця походить від слова острів, який і на теперішній час існує на 300 – 400 м вище впадання річки Дріхалуй в Прут.
       Цікавим є те, що топонім Остра зустрічається в Кіцманському районі та в Сучавському повіті.
   Допускається ще одна версія походження назви Остриця – від слова гострий, так як село, розташоване вздовж ріки , мало вигляд гострого спису.
      Не має значення в якому з цих варіантів прихована істина, але до сих пір залишається таємницею, що ці два села, розділені Прутом, зберігають однакову назву, традиції, звичаї та родинні зв`язки.Ці два села, розділені Прутом, зберігають одинакову назву – Остриця. Чому? Це залишається таємницею.

      Над цим розділом працювали учні творчої групи: Гарабажів Іван, учень 7-Б кл., Гаврилюк Анастасія, учениця 7-А кл., Головач Вероніка, учениця 7-Б. Керівник Пуріч Олена Федорівна.

           ѓўз Ґа_Єѓўз Ґа_Єѓўз Ґа_Є

 

Copyright 2012. All Rights Reserved.