• вул. Ольги Кобилянської, Чернівці
  • вул. Ольги Кобилянської, Чернівці вул. Ольги Кобилянської, Чернівці
  • Театральна площа, Чернівці Театральна площа, Чернівці
  • Турецька площа, Чернівці Турецька площа, Чернівці
  • вул. Головна, Чернівці вул. Головна, Чернівці
  • Німецький народний дім, Чернівці Німецький народний дім, Чернівці
Автор: gerzcur Категория: Цурень
Дата публикации Просмотров: 2784
Печать

П1Територія Цуренської сільської ради розташована в мальовничому краї на правому березі річки Прут, там де в давнину спів півня було чути в трьох країнах Румунії, Австрії та Росії.

Відтоді пройшло багато часу але й сьогодні тут мирно і дружньо живуть люди різних національностей в селі Цурень – молдовани, в селі Радгоспівка – румуни і в селі Маморниця – українці як кажуть у нас «дружба народів».

Люди які незважаючи на те що розмовляють різними мовами та мають різну культуру та коріння на протязі багатьох століть роблять все можливе і неможливе для процвітання та розвитку нашої місцевості.

         Сьогодні села Цурень, Маморниця та Радгоспівка – сучасними сільськими населеними пунктами, та найбільше багатство села – його люди,
а серед них і родини працівників соціальної сфери сіл, ми пишаємося ними, дякуємо за працю шкіл, сільської лікарської амбулаторії, сільської ради, поштового відділення, торгових точок, клубу, бібліотеки. Без функціонування цих установ життя в селі завмерло б.

            Сільська рада як орган місцевого самоврядування відіграє важливу роль у житті громади та місцевості в цілому. Цуренська сільська рада не є винятком і як приклад співпраці з громадою вносить вагомий внесок у розвиток культури, спорту та інфраструктури сіл.

       Нам всім необхідно бути сучасними і  рухатись на випередження з часом,  бути завжди дружніми, допомагати один одному, берегти гідність і повагу до кожної людини – ці орієнтири дозволять нам успішно пройти намічений шлях до благополуччя та добробуту в наших оселях.

 

З повагою Цуренський сільський голова

Ястремська Лілія Віорелівна!

 

 

П2Коли ви подорожуєте автошляхом " Чернівці - Герци" на шляху зустрінете незвичайні села – Радгоспівка і Цурень. З одного боку, села як села. З іншого - багато в чому особливі: і щодо ролі в історії району, і щодо близькості розташування по відношенню до райцентру .

Майже у самому центрі села Радгоспівка розташована будівля Радгоспівського НВК. Ця давня споруда оточена з боків зеленню та квітучими клумбами.

Будинок школи с. Маморниця побудований у 1904 році. Спочатку тут була митниця – кордон між Румунією та Австрією. У 1918 році відкрилося училище, де діти з Буковини навчалися ремеслу. Паралельно з училищем працювала 7-річна школа. Після війни 1941 – 1945 року – тут працювала початкова школа. З 1968 року була відкрита загальноосвітня школа 1-8(9) класів. З березня 2011 року школа була реорганізована у навчально-виховний комплекс.

Авторитет закладу визначається внутрішньою культурою. Шкільна культура є сукупністю традицій та ритуалів. Що міцніше вкорінені ті чи інші традиції, то респектабельнішім виглядає навчальний заклад. Англійці говорять: " Хороший той навчальний заклад, у якого руді (старі) стіни". Передусім це традиції, які гнучко вписуються у шкільну культуру.

Шановні колеги та учні!

Радий всіх вас вітати з створенням та втіленням у життя веб-проекту «Історико-краєзнавчий портрет села», про чудовий, унікальний край де збереглися споконвічні традиції міжнаціональної злагоди та толерантності, самобутні звичаї, які дбайливо примножуються сучасниками.

                                                                           

   Оліник Драгош Олександрович

                                                                            Директор Радгоспівського НВК

Copyright 2012. All Rights Reserved.