Автор: gerzcur Категория: Цурень
Дата публикации Просмотров: 839
Печать

Легенда

 

       Якщо колись питали корінного мешканця з сіл Цурень чи Маморниця: « Звідки ти – де мешкаєш?». Він гордо відповідав:            «Звідти, де спів півня було чути відразу в трьох країнах!».                 Одна із засніжених віками легенд говорить: спочатку виникає поселення Маморниця, як маєток Григорія Бринзану. До кінця XVIII ст. землі поселення Маморниця були поділені на 2 частини: одна ввійшла до складу Австрійської Імперії, друга – до Румунії. Ось так маєток Маморниця розділилася на 2 частини: західно-австрійська частина , була названою Цурень, друга частина - це село Маморниця ( рум. ) під владою Румунії. Їх вмиває річка Прут, лівий берег якої село Бояни, що були окуповані військами Російській імперії.

       Вперше назва Маморниця згадується у письмових документах у другій половині XV ст. ( 1456 р. ), а назва Цурень вперше згадується у 1775 р.

         Як стверджують старожили, назва села Маморниця походить від імені однієї доброї жінки, яка допомагала всім бідним. Називали ж її Мама – Орниця. Назва Цурень походить від знатного роду Цура, що проживали на цій території.

 

 

 

Copyright 2012. All Rights Reserved.