Автор: glybbag Категория: Багринівка
Дата публикации Просмотров: 1898
Печать

                         Історія села Багринівка

 Матеріали підготував Володимир Акатріні


Назва села походить від прізвища поміщика Багрін, який володів селом. Перша письмова згадка про село датується  31 серпня 1458 року. Цим числом і зазначається документ, підписаний Штефаном Великим про звільнення населення села від податків у зв’язку із перездачею даного населеного пункту монастирю Молдовіца.
Відповідно до Кючук–Кайнаджирського мирного договору 1774р. Туреччина передала Буковину Австрії.
Турки за час свого панування (1514-1774рр.)спустошували наш  край, людей забирали в рабство. Австралійський уряд після приєднання Буковини F4

до Австрії почав  «запрошувати» на Буковину людей із інших країн Європи. Північно – західну територію села було заселено угорцями, цей кут отримав назву Унгуряни, від слова «Унгарія» ( Угорщина). Південну частину Багринівки було заселено  вихідцями із Польщі Ця частина почала називатися Мазурень, від  слова «мазури». Назва кута Даскалені походить від слова «даскал», який мешкав на цьому куті. Кут Гирла ла цігань отримав назву через дозвіл зупинитися тут кочовим циганам. Кут Ла Корнень називається так тому, що першим поселенцем тут був чоловік із  прізвищем Корня. Поле Ла токаш походить від слова «токаш» - «чуркач», «жоліб», яким витікає вода із джерела, криниці.
У 1876 р. у селі нараховувалось 350 дворів. Станом на 1 березня 2010 року в селі проживало 1438 чоловік.
Перша багринівська F5
дерев’яна церква з невідомих причин згоріла. Громада села Віков (Румунія), подарувала багринівським людям матеріали для зведення нової церкви, освячення якої відбулося 4 червня 1883 року.
За ініціативою громадян Г.Г. Скрипничука та М.М.Воротняк в  селі було побудовано нову цегляну церкву. На освяченні церкви (1999р.) був присутній  екс – король Румунії Міхай І.

Copyright 2012. All Rights Reserved.