Автор: glybbag Категория: Багринівка
Дата публикации Просмотров: 1523
Печать

Виконавці: учні Багринівської ЗОШ І-ІІІ ст.
Керівник: Володимир Акатріні

Корня Ілля Георгійович. Народився 17 червня 1960 року в с. Багринівка Глибоцького  району.До служби в армії закінчив БагринівськуF1 десятирічку. Займався багатьма видами спорту, мав спортивні розряди. У Збройні Сили був призваний 3.07.1979 року Глибоцьким РВК. Після закінчення Алма-Атинського навчального підрозділу з лютого 1980 року служив у в/ч польова пошта 93992, що  дислокувалась у м. Джелалабад. Рядовий Ілля Корня часто брав участь у бойових операціях. Був справжнім десантником — мужнім,  хоробрим, професійним.
30 грудня 1980 року його десантно-штурмова бригада проводила бойову операцію в провінції Лагман. У цьому бою Ілля отримав важке поранення і помер у госпіталі.
За мужність та відвагу нагороджений орденом Червоної   Зірки (посмертно). Похований в с. Багринівка.


Ісопеску Михай (1837-1907)

Школа з однимF2 класом у селі Багринівка була побудована у 1883 та відкрита 20 вересня 1884.

 

У 1880 році перенесли та перебудували у центрі села церкву , де поруч знаходиться кладовище. У 1883 році освятили у Свято-Троїцьку.

 

Ворником села  ( головою ) в той час був Ісопеску Михай по прізвищу Морозак

 

 

Латій Євген Олександрович - сценарист , закінчив Всесоюзний державний інститут кінематографії. Автор сценаріїв понад 60 документальних, F3науково-популярних та ігрових фільмів. Отримав Гран-прі і Велику золоту медаль за кращий сценарій на міжнародному кінофестивалі в Белграді. Автор ряду статей, книг і художніх перекладів з французької та румунської, опублікованих в Росії і за кордоном, у тому числі першого перекладу на російську мову роману А. Дюма «Цезар». Автор сценарію фільму «Охота на Беркута».

Указ Президента Российской Федерации от 22 января 2010 года N 92 "О награждении государственными наградами Российской Федерации"
Опубликовано 23 января 2010 г. на сайте "Российской Газеты“

«За заслуги в развитии отечественной культуры и искусства, многолетнюю плодотворную деятельность наградить: ОРДЕНОМ ДРУЖБЫ ЛАТИЯ Евгения Александровича - кинодраматурга, члена общественной организации "Союз кинематографистов Российской Федерации",
город Москва
                                             Президент Российской Федерации
                                                                  Д.Медведев

Михай ПАТРАШ
професор, F4доктор економічних наук, лауреат премії АНМ (Молдова), лауреат Державної премії Республіки Молдова.


Представник МСЕ (Міжнародний Союз економістів) в Молдавії, заступник Голови Асоціації економістів Молдови, завідувач кафедрою "Банки і Фінанси" Міжнародного Незалежного Університету Молдови, академік Міжнародної Академії менеджменту.

 


Михай Препеліца - поет, прозаїк. Він народився 19 жовтня F51947 року поет, драматург, романіст, есеїст і літературний критик. Закінчив філологічний факультет Державного університету в Кишиневі в 1970 році. Дебют як поет в 1969 році. У 2003 році став членом керівного комітету Європейського руху, голова комісії по країнах Східної Європи і член редакційної колегії газети «Lа Pensee européenne.»
 Є членом Спілки письменників Румунії з 1994 року,
член Міжнародної  конфедерація театральних Союзу в 1991 році,
член Міжнародного співтовариства письменників СРСР в 1991 році,
член Спілки письменників Молдови в 1984 році,
член Спілки письменників у Москві в 1988 році.

Copyright 2012. All Rights Reserved.