Автор: glybdym Категория: Димка
Дата публикации Просмотров: 1505
Печать

                                   Моє село – частина України,
                                Мов квітка у барвистому вінку,
                              Що має милозвучну назву Димка,
                                Й бентежить душу зрілую мою.

                             Про нього все дізнатись я готовий,
                                 Щоб розказати світові всьому
                         Про край мій загадковий, барвінковий,
                                    В якому народився і живу.

А1На перший погляд може здатися, що село Димка звичайне: таких мальовничих населених пунктів на нашій Україні чимало. Не одне село на моїй Батьківщині має цікаву історію, про деякі навіть складені пісні, перекази, легенди. Можливо, десь на Землі є місце краще   за те, де я народився. Але, повірте, моє село для мене наймиліше, найкрасивіше, найрідніше. Його красу оспівала у своїх безсмертних творах видатна українська письменниця О.Ю.Кобилянська, яка тут жила і творила.
Я пишаюся рідним селом щоднини, щохвилини, намагатимусь зробити щось значне для його процвітання.

 

             Директор

     Димківського НВК                       Гумельник Василь Михайлович

 
Автор: glybdym Категория: Димка
Дата публикации Просмотров: 656
Печать

                                           Переглянути відео можна ТУТ

 
Автор: glybdym Категория: Димка
Дата публикации Просмотров: 713
Печать

Виконавець: Кольцюк Максим, староста гуртка «Водний туризм»

Уроки фізичної культури в НВК викладають Мельничук М.С., Сандуляк М.М. Матеріальна база відповідає всім вимогам. Спортивний зал 20.5 х 8.5 м, гандбольні ворота,
А1 чотири баскетбольні щити, стадіон 116,2х37, спортивний майданчик, баскетбольне та футбольне поля і спортивне обладнання.
На кожному уроці пропагується фізична культура та спорт як важливий засіб збереження та зміцнення здоров’я, загартування, підвищення  працездатності школярів.
Наші учні беруть активну участь у всіх видах спортивних змагань, які входять до спартакіади школярів. Найбільша увага приділяється таким видам спорту:
- Волейбол
- Футбол
- Настільний теніс
- Легка атлетика
- Спортивний туризм
А2Останнім часом діти старшої ланки стали захоплюватися баскетболом, який є новим для нас і цікавим. Вже два роки підряд наші учні ставали призерами у змаганнях з цього виду спорту.
Досягнення в нас поки що невеликі, але ми входимо у першу десятку кращих закладів району:
- ІІІ місце у змаганнях  «Старти надій»  у 2010-2011 н.р.
- ІІІ місце у змаганнях з волейболу у 2012-2013 н.р.
Наші учні люблять не тільки уроки фізкультури, активно відвідують тренувальні заняття після уроків, а також беруть участь у заняттях гуртків «Водний туризм» (керівник – Мельничук М.С.), «Географічне краєзнавство» (керівник – Ванзуряк А.І.) на базі НВК від Глибоцького ЦТКСЕУМ.
Гуртківці регулярно беруть участь у змаганнях, де займають призові місця. У 2010 році Микитюк М.М. та Кольцюк М.В. були учасниками ІІ чемпіонату України з водного туризму. У 2012 році наші гуртківці увійшли до складу збірної команди Глибоцького району.
В цьому ж році Кольцюк М.В. та Анічкін І.В. зайняли І місце з водного туризму на ХХV зльоті юних туристів – краєзнавців Глибоцького району.
Щороку гуртківці беруть участь у степеневих та категорійних походах по річках Прут, Черемош, пішохідних походах Буковинськими та Українськими Карпатами.                                
А4

А6

 

 

 

 

 

 

 

 

               Гуртківці на річці Прут                                      Гуртківці у Буковинських

                                                                                                            Карпатах            

А3

А5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Гуртківці на горі Піп Іван Чорногірський                 Гуртківці на фоні гори Петрос   

 

                                         

                                         Димка нині теж має чемпіона з боксу
А син на перших порах здебільшого полюбляв поганяти футбольний м’яч. Та з приходом на навчання у Димківський НВК Микола на уроках фізкультури, та й поза ними, прилучався й до інших видів. Втім, остаточний вибір він зробив неповних два роки тому.
— Чому обрав саме бокс? — запитую Миколу, тепер учня дев’ятого класу.
— Важко сказати, хоча про ринг мріяв ще й раніше, — каже юний спортсмен, — і коли відверто зізнався батькові, то він відвіз мене у Чернівці до тренерів ДЮСШ №1. Згодом і почав займатись у Геннадія Соловйова та Василя Ротаря.
Спершу Микола опановував ази не лише боксу, а й боротьби карате, та з часом перевагу таки віддав боксерському рингу. Хороші фізичні дані хлопця, а поряд з ними посилені чотириразові в тиждень тренування, принесли свої вагомі плоди. Микола почав виступати на різних змаганнях і здобувати перемоги. Найпомітну з них отримав цього літа, коли став чемпіоном серед юнаків у ваговій категорії до 62 кг. на Всеукраїнських сільських спортивних іграх у місті Скадовську (Херсонська область). Загалом же Микола Жижиян провів 15 офіційних боїв, з яких 14 виграв і тільки 1 програв.
Найзаповітніша мета зараз у юнака — взяти участь у чемпіонаті Європи, що має відбутись ще до кінця нинішнього року. На шляху до мети — поглиблені тренування і настанови тренерів. Будемо сподіватись, що у підсумку Миколі Жижияну знову вдасться досягти бажаного результату.

 

 
Автор: glybdym Категория: Димка
Дата публикации Просмотров: 701
Печать

F1-1

F1  

F2

 

Мальовничі краєвиди села, невеликі лісочки і поля, джерельна річка Котовець майже впритул підступають до асфальтової стрічки дороги. А чи ви бачили колись нашу річку? Дивишся, як вона несе свої води, а думки ведуть тебе кудись далеко-далеко, у казкові країни, відомі з бабусиних казок і маминих пісень.

F3-1

 

F3-2 

 

Сучасні будинки села. Наше село з кожним роком стає все багатшим, піднімаються два – і триповерхові сучасні будинки.

F3-3

F3-4

 

 

 

 

  

F5

 

 

 

 

 

 

 

 

   

 

Сільська рада. Одночасно із встановленням радянської влади на Буковині, у 1940 році, в нашому селі почала працювати Сільська рада. Але у 1962 році Димка переходить до Глибоцької селищної ради. З 25 грудня 1990 року були відновлені функції Димківської сільської радина чолі з Даном Я.Д., а на теперішній час головує – Сирбу Михайло Петрович

F6

 

 

 Будинок Культури. З давніх давен у нашому селі існував Будинок Культури, який завжди активно працював. Сучасний Будинок Культури був збудований у 1965 році. На даний час директором є Микитюк Мірча Петрович. Наш ансамбль народної пісні займає призові місця у різноманітних конкурсах. Йому присвоєно звання народного.

F7

F7-1

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Вічно зелені ялини, що ростуть вздовж центральної дороги, є окрасою нашого села.

F8

 

Поштове відділення. З 1990 в нашому селі функціонує поштове відділення. Кожного дня у дощ та снігопад, у мороз та спеку листоноші відчиняють наші хвіртки і приносять нам газети, журнали, листи та пенсії. Протягом цих років завідує відділенням Іоняк Родіка Георгіївна.

F9

 

 

 

 

Сільська церква. В самому серці села, на Центральній вулиці, розташована сільська церква. Споруду церкви наше село отримало в подарунок від села Вовчинці. Вона була відкрита і освячена у 1903 році в день Святих Петра і Павла і постійно оновлюється, стає кращою за рахунок коштів православних нашого села.

F10


 

 

 

 

Молитовний Будинок. Прикрашає село Молитовний Будинок назарян, що розташований на Центральній вулиці. Його відвідує велика кількість населення нашого села.

 


 

F11

 

 

 

 

Димківський НВК. Пам’ятним для Димківської школи був 1977-1978 навчальний рік, коли школа стала середньою. З 1979 року функціонує у новому типовому приміщенні на 320 місць. З 1 вересня 2001 року школа була об’єднана із дошкільним закладом і реорганізована у навчально-виховний комплекс.

 

F11-1

F11-2 

F12

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Музей-садиба О.Ю. Кобилянської. Наше село прославилося завдяки українській письменниці Ользі Кобилянській, яка протягом двох років (1889–1991) проживала на території села Димка. У садибі, де довгий час жила і творила письменниця (тут вона написала повість „Земля” та інші твори з життя селян, серед яких жила), створено музей письменниці.

F13

 

 

 

Михайлюк Г.І. Найбільшою заслугою Михайлюка Георгія Івановича є п’ятдесятирічний педагогічний шлях, який він пройшов з гідністю і честю . Паралельно з педагогічною діяльністю Г.І. Михайлюк активно працює на літературній ниві. Він опублікував сотні статей та віршів на сторінках газет і журналів.

 

 
Автор: glybdym Категория: Димка
Дата публикации Просмотров: 1087
Печать

                                          Легенда про походження села Димка
Село Димка, Глибоцького району, Чернівецької області, як кожний населений пункт, має свою історичну назву. Звідки ж вона походить?
Звернемося до історичних джерел. Перші згадки про село Димку з'явилися у 1446 році, коли Буковина увійшла до складу Молдавського князівства, знаходилася у верхній частині Молдови.
Шостого червня 1446 року правитель Молдови Штефан Воде підписав документ, в якому зазначалося, що він дарує село Трестіянець ченцям монастиря Нямцулуй.
Вдруге згадується про село Трестіянець у 1454 році, коли Штефан Воде звільняє ченців монастиря Нямцулуй від сплачування податків, а мешканців села від десятини.
Наприкінці ХV століття назва села змінилася на Трестіана. Вона походить від назви рослини «trestie», що у перекладі на українську мову означає очерет. Ця рослина простягалася по берегах річки Котовець, що тоді мала назву Трестіянець і протікала вздовж села.
Легенда, яка дійшла до нас з далекого минулого, має два варіанти.
Деякі вважають, що річку Трестіянець покривав густий туман, який розходився по всьому селу. З пагорба здавалося, що село покриває густа димка. Звідси походить його назва – Димка.
Інші впевнені, що колись мешканці села постійно спалювали очерет, який ріс по берегах річки. Від того дим окутував село. Від слова «дим» і пішла назва рідного населеного пункту, яку дали українці, що жили у сусідніх селах.

 

 
Copyright 2012. All Rights Reserved.