Автор: glybkam Категория: Кам'янка
Дата публикации Просмотров: 1788
Печать

Матеріал підготували учні 11-А клаcу Кам'янкаКамянської ЗОШ І-ІІІ ст.
Керівник – вчитель української мови та літератури
 Бадло Галина Василівна

В центрі мальовничого села Кам'янка розташована Свято-Спиридонівська церква. Вона названа на честь святого Спиридона. Побудована церква в 1984-1896 роках. Спочатку це була дерев'яна споруда, яка пізніше була перенесена в село Петричанку. А на тому самому місці була побудована нова церква, яка і сьогодні прикрашає наше село.
Церква мурована, потинькована. У плані має форму латинського хреста. F1Церква крита схилим дахом з заломами над бабинцем.
В інтер’єрі домінує висотний принцип розкриття простору.
У куполі заходяться живописні зображення євангелістів ремісничого рівня. Іконостас традиційний, різьблений, з кінця ХІХ ст., частково перемальований.
За період існування нашу церкву реставрували чотири рази.
У Свято-Спиридонівській церкві відслужили 11 священників.
Приміщення церкви ділиться на жіночий, чоловічий зали, вівтар та балкон для хору.
В церковному хорі беруть участь біля 40 чоловік. Серед них багато молоді.
А зі стелі на жінок прихожанок споглядає сама Матір Божа в оточенні святих мужів, ніби прислухається до кожного серця, до кожної молитви.
В жіночому залі по обидва боки стіни розміщені лави. Суворо поглядають з ікон свята Варвара, F2Софія з дочками Вірою, Надією, Любов’ю. Над головами жінок сяє світильник.
Справа і зліва від жіночого залу знаходяться чоловічі зали.
А в центрі церкву освічує чудовий світильник, подарований церкві жителями нашого села Кушніром Ю.Р. та Білійчуком Ю.Т. Світло від світильника падає на Божий престол в центрі святині.
Справа від престолу - образ Сина Божого, зліва - образ Пресвятої Богородиці. Саме перед цими образами прихожани причитаються, мируються, б'ють поклони. В глиб церкви - святая святих - вівтар. Це місце, в якому ніколи не бувала жінка. Перебування жінки у вівтарі, спокін-віків вважалося великим гріхом. Перед вівтарем присягають на вірність та любов молодята, охрещують новонароджених. Саме тут з молитвою прощаються близькі люди, відправляючи кожну людину в останню путь. Найсвятіші, урочисті молитви та читання священик читає саме перед вівтарем.
Перед святим вівтарем знаходиться іконостас з трьома рядами ікон,F3 та трьома дверима. Центральні двері називаються „Царськими воротами".
А навпроти церкви височить прекрасна дзвіниця. 11 дзвонів своєю чудодійною музикою закликають людей до Божого дому.
На церковному подвір’ї розміщена хрестильня. Окрасою подвір’я є криниця та місце для освячення води. Могили священників також знаходяться на церковному подвір’ї.
Поруч з церквою знаходиться цвинтар. А весь церковний ансамбль огороджений залізним плотом з оригінальними металевими воротами.

Copyright 2012. All Rights Reserved.