Автор: glybkorch Категория: Корчівці
Дата публикации Просмотров: 1530
Печать

 

« Ш к і л ь н и й     м у з е й »

 F1

Виконавці: учні 8-А класу Корчівецької ЗОШ І-ІІІ ст.

 

Керівник: Крищук Юлія Миколаївна,  вчитель історії, класний керівник 8-А класу

       

 

  «Музей – це минуле, це історія, це душа, це серце наших предків, а для нас – величавий храм, куди ми повинні входити з побожністю, а виходити з найглибшим поважанням і гарячою любов’ю до всього того, чим жили наші батьки, діди і прадіди, що ми повинні нести з собою, як заповіт, і чому повинні учитися і всі ми, і покоління наших нащадків, поки стоїть земля і світить сонце».

                                                                                                   Дмитро Яворницький

 

          Музей при навчальному закладі  -  один із найважливіших засобів, завдяки якому удосконалюється весь  процес комплексного навчання і виховання учнів, розвивається інтерес до історії, звичаїв, традицій, розширюється кругозір. Музейна роботаSAM 0045 спрямована на розвиток пошукової діяльності, творчості, активності учнів, що реалізується через збирання, вивчення, обробку, збереження, оформлення, пропаганду матеріалу. У процесі пошукової діяльності діти реалізують свої можливості і бажання.

           Що ж є метою нашого музею як краєзнавчо-пошукового?  Краєзнавчий музей веде роботу в різних напрямках: історія села, школи, культура краю. Найголовнішим є те, що робота  такого музею SAM 0046дає змогу широко використовувати зібрані матеріали в навчально-виховному процесі (на уроках, виховних годинах, святах, зустрічах, семінарах, під час занять гуртків і т.і.). У краєзнавчий напрям ми включили елементи етнографічного: вивчення обрядів, традицій, звичаїв, ремесел. У такій музейній кімнаті представлені побутові речі, народний одяг, різноманітні вишивки, відтворено інтер’єр буковинської селянської хати. Завданням історичного SAM 0047напрямку  музею є комплектація історичними пам’ятками, що висвітлюють трагічні сторінки історії краю (колективізація, голодомор та репресії 40-х, Велика Вітчизняна війна).

           Маємо надію, що робота в музеї наблизить підростаюче покоління до історії свого народу, виховає небайдужих людей, справжніх громадян рідної держави.

       Керівництво музеєм здійснює вчитель історії Крищук Юлія Миколаївна. При оформленні експозицій використовуються матеріали зібрані в селі Корчівці. Два відділи музею розташовано в кімнатах, придатних для зберігання і експонування музейних предметів загальною площею 50 м 2. Музей має центри: історичний, краєзнавчо-народознавчий.

Експозиції:

  • "Історія рідної школи"
  • "Історія села Корчівці»
  • «Сталінські репресії»
  • "Церква Василія Великого"
  • "Наш біль, наш смуток, наша пам’ять"
  • «Славні односельчани».

         Згідно тематико-експозиційного плану  робота музею спрямована на: удосконалення навчально– виховного процесу; розширення й поглиблення загальноосвітньої підготовки учнівської SAM 0048молоді засобами позакласної і позашкільної роботи; формування у підростаючого покоління розуміння нерозривного взаємозв’язку  минулого,  сучасного і майбутнього України; участь у формуванні,  збереженні і раціональному використанні музейного фонду; вивчення, охорону  й пропаганду пам’яток історії, культури і природи рідного краю; проведення культурно-освітньої роботи серед учнівської молоді та інших верств населення.

      На базі музею діє шкільний гурток під керівництвом Крищук Юлії Миколаївни, вчителя історії.

        У своїй діяльності  музей керується Законом України «Про музей та музейну справу», постановою Кабінету Міністрів України від 20.07.2000 року     № 1147 «Про затвердження  Положення про Музейний фонд України», Міністерства культури і Міністерства освіти України з питань діяльності музеїв, Положенням про музей при навчальному закладі, який перебуває у сфері управління Міністерства освіти і науки України.

         Облік і збереження музейного фонду проводиться відповідно до Положення про Музейний фонд України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.07.2000 року № 1147. Зібраний матеріал складає фонди музею і SAM 0049обліковується в інвентарній книзі, скріплений печаткою і завірений директором школи.  Фонди музею поділяються на основні (оригінальні пам’ятки історії, культури та природи) і допоміжні (схеми, діаграми, макети). Музей працює згідно  з планом роботи, який складається радою музею на рік. Працівники ведуть книгу обліку відвідувачів і проведених екскурсій, масових заходів, навчальних занять, прийому та видачі експонатів, книгу відгуків про музей, інвентарну книгу.

           Записи якісні, повністю характеризують кожен експонат, зроблена шифровка, маркування експонатів.

 

Copyright 2012. All Rights Reserved.