Автор: glybluk Категория: Луковиця
Дата публикации Просмотров: 698
Печать

                                                    ЛЕГЕНДИ СЕЛА ЛУКОВИЦЯ

Виконала: учениця 7 класу Біля Ірина
Керівник: Джаман Марина Іллівна

     F5Колись дуже давно село Луковиця було розташоване на великому пагорбі. Люди поселилися ще в глибоку давнину. Вперше в історичних писемних джерелах село згадується в грамоті 1488 року. Але з часом, невідомо з яких причин, луківчани віддали перевагу поселенню в долині, де саме тепер знаходиться село. І жив на вищезгаданому мальовничому пагорбі добрий господар Лука, який займався вирощуванням тваринництва і рослинництва, а саме: розводом гарної породи овець та плодоносних сортів винограду. Тому село має дві назви, частково видозмінені, причина- у веденні господарства доброго господаря Луки.
     Існує декілька версій про походження назви села. З давніх давен на теренах сучасної Луковиці жив пан Лука.
     Давнє село знаходилось тоді на великому пагорбі, саме там проживав Лука. Він славився далеко за межами села майстерністю у вирощуванні плодоносних сортів винограду. Навесні та восени щороку до його господи сходилися буковинці з багатьох сіл, щоб придбати гілки виноградної лози, а називалися вони діалектним словом вица ( вица в перекладі з румунської мови означає саме виноградна лоза). Ось так і виникла назва села до Луки за вицею, а скорочено –Луковиця.
                                               

 

                                       Про виникнення Луківців
     F6Добрий господар Лука займався вирощуванням гарної породи овець. Відомості про це сягнули далеко за межі села. Тому і масово йшли люди до Луки, щоб придбати для свого господарства добру породу овець.
І коли до подорожуючих зверталися із запитанням про напрямок їх подорожі –вони відповідали- до луківців( скорочено), тобто Лука і вівці- Луківці.

     Так велика працелюбність Луки залишила добру славу нащадкам про його добре ім`я.

     Утворилося село десь наприкінці XVI ст. Оточували його міцні й кремезні дубові ліси, де на сонячних галявинах росла дика цибуля - Луковиця.

            

Copyright 2012. All Rights Reserved.