Автор: glybluk Категория: Луковиця
Дата публикации Просмотров: 940
Печать

 

                                                                           «Спортивне життя села Луковиця»

 

                                                               

                                                                Виконавець: учень 9-б класу

                                                                                         Кришка Василь Васильович

 

                                                                Керівник:      Чоботар Олександр Васильович

 

      Спортивне життя Луковиці протягом останніх десятків літ вирує, набираючи щораз більшу кількість обертів. І це не дивно: саме така плідна на чисті світанки земля може виростити здоровий рід української нації.
     Значна кількість луківчан спробувала свої сили в чисельних видах спорту, а особливою популярністю користувався футбол. Цей вид спорту поширився серед односельчан ще у далекі шістдесяті, коли перші паростки засобів масової інформації-телевізори, кількість яких у селі не перевищувала і десяток, збирала коло голубих вогників в луковицькій хаті велику кількість луківчан-вболівальників на черговий матч. І від тоді, протягом півстоліття, футбол став улюбленою традиційною грою луківчан, який збирає їх в одно єдине ціле щонеділі.
Луковиця пишається своїми видатними футболістами-неодноразовими призерами змагань різного рівня з футболу- Павлюк Іван- один із кращих воротарів району та області, брати Гушуляки Іван та Василь, брати Пантєлєєви Петро та В’ячеслав, Брати Семенчуки Іван та Василь, Романюк Володимир. А зараз активно діючі футболісти-нащадки- сини своїх батьків-футболістів- Баб’як В’ячеслав, Косован Владислав, Романюк Іван, Медвідь Денис, брати Мага Костянтин та Володимир, брати Антонюки Юрій та Василь.
     F9У сімдесяті роки минулого століття неабиякий інтерес виявили луківчани до такого виду спорту, як теніс. Започаткував заняття цим видом спорту Василь Роман - неодноразовий чемпіон області, району, призер кубка України у складі чернівецької збірної кандидат у майстри спорту, призер Кубка України у складі Чернівецької області.
     Завдяки його аматорській тренерській діяльності в Луковиці виросло чимало спортсменів- тенісистів, серед яких Романюк Володимир-вчитель фізичного виховання місцевої школи, Ісак В’ячеслав, Семенчук Іван, Джаман Василь-багаторазовий призер обласних змагань з настільного тенісу, а також переможець обласних змагань з боротьби дзюдо, призер України з цього виду спорту. F10Багато зусиль і майстерності доклав у вихованні спортсмена саме з цього виду спорту-боротьби дзюдо, вчитель фізичного виховання Луковицької ЗОШ І-ІІІ ступенів Романюк Володимир Васильович,який вклав значний внесок у розвиток спортивного життя рідного села. В минулому випускник Київського інституту фізкультури, майстер спорту з боротьби дзю-до, чемпіон області з боротьби дзю-до, призер всеукраїнських та всесоюзних змагань з цього виду спорту. Протягом тридцяти років педагогічної діяльності виховав чималу кількість спортсменів-аматорів з таких видів спорту, як дзюдо, настільний теніс, рукопашний бій, футбол. Володимир Васильович декілька років назад започаткував в стінах Луковицької школи секцію з рукопашного бою від обласного товариства з рукопашного бою. Вихованці цієї секції здобули чималу кількість перемог на обласних змаганнях з цього виду спорту. Найкращі з них- Медвідь Денис, Антонюк Василь.
     Напевне секція з рукопашного бою на початку століття дала поштовх тому, що,буквально, через десятиліття в стінах нашої школи народився чемпіон України та світу з « Панратіону» серед юніорів в розділі «грамплінг» 60 кг., –випускник Луковицької школи Марівцан Сергій (на фото в центрі).F11
Протягом п’яти років бажання оволодіти професією викладача фізкультури виявило троє випускників нашої школи: Чоботар Олександр- вчитель фізкультури Луковицької ЗОШ- активний аматор пішохідного туризму, наставник учнівської молоді, Мага Костянтин, Міський В’ячеслав- випускники ЧДУ ім. Ю Федьковича.
   F12Міський В’ячеслав (на фото праворуч) - неодноразовий чемпіон і призер силового триборства і жиму лежачи.

     У 2008 році йому присвоєно розряд КМС України з пауерліфтингу.
     У 2012 році брав участь у чемпіонаті України серед ВНЗ –індивідуальне 5 місце.
     Пишається Луковиця своїми героями. Словами видатного російського письменника ХІХ століття-вихідця з України Миколи Васильовича Гоголя закінчу свою оповідь про славних луківчан його цитатою »… тільки така Земля могла народити справжніх героїв!…»
( повість «Тарас Бульба»).

 

Copyright 2012. All Rights Reserved.