Автор: glybpet Категория: Петричанка
Дата публикации Просмотров: 1421
Печать

 

 

 

 

Виконавець пошуково-творчої роботи:                                                                         

вчитель початкових класів Шелепюк Світлана Михайлівна

 

                                             Умільці нашого села
В молодій родині колгоспників Шелепюків підростав старший син Василько, коли одного березневого дня на світ з’явився маленький Олексійко.  Змалечку хлопчик рісDSCN2199 кмітливим та допитливим. Батько працював на цегельному заводі, який знаходився під самим лісом. Мати часто виряджала діток віднести батькові обід, і поки тато обідав, хлопчики бродили лісом. Вже тоді маленький Олексійко закохався в природу рідної Буковини. З роками ця любов ставала все більшою.
Після закінчення школи Олексій вступив до Хотинського сільськогосподарського технікуму на механіка. Закінчивши навчальний заклад юнак пішов  працювати. У вільний від роботи час він вирушав до лісу  у пошуках дивовижних знахідок. Іноді Олексій знаходив гілку, яка нагадувала йому птаха в польоті, сухий корінь був схожий на роги оленя, а екзотичні відростки -  якусь тварину чи рослину. В душі виникало нестримне бажання зробити з них справжні витвори мистецтва, і хлопець брав знахідки додому, обробляв їх, шліфував, покривав лаком. Серце підказувало, що і як потрібно робити, а творчій уяві не було меж.
                DSCN2215  

                 DSCN2239  

Шелепюк Олексій Костянтинович різьбяр –  самоук. З року в рік він самостійно удосконалював свою DSCN2192майстерність,  вивчав різноманітні способи обробки дерева. Так у нього з’явилась незвичайна колекція картин природи, рослинного і тваринного світу, яку він створив власноруч спеціальними залізними різцями на липових дощечках.
Нині пан Олексій - батько. У нього вже доросла донька, і , можливо, десь у душі, мріє про онука, якому зможе прищепити любов до природи, до праці, до краси.
Чудернацькі витвори майстра прикрашають оселі його рідних, друзів. Невеличку колекцію власних робіт він передав  для вихованців Петричанського навчально-виховного комплексу. Вони

DSCN2203

доречно прикрашають альтанку нашого  закладу.

 

Потяг до краси, прагнення творити  - прикметна риса людини. Люди з добрим серцем, відкритою душею і золотими руками роблять наш світ красивішим і колоритнішим. Їм неважливі слава і похвала. Вони творять красу за покликом серця. І такі люди живуть у нашому селі Петричанка.
І так  хочеться, щоб  такі, як пан Олексій, мали гідних продовжувачів їхньої мистецької справи.

 

Copyright 2012. All Rights Reserved.