Автор: glybpet Категория: Петричанка
Дата публикации Просмотров: 884
Печать

Виконавець пошуково-творчої роботи:                                                      

вчитель початкових класів Піцул Алла Марківна

                           Будьмо мудрими, Як Природа

 

                                                       Світ, що оточує дитину, - це передусім світ природи

                                                     з обмеженим багатством явищ, з невичерпною красою.
                                                            Тут, у природі, вічне джерело дитячого розуму.
                                                                                                                    В.Сухомлинський

Сьогодні держава в пошуках ефективних шляхів до формування екологічної культури. У 2001 році в Україні прийнято Концепцію екологічної освіти, під якою розуміють 16безперервний процес навчання, виховання й розвитку, спрямований на формування загальної екологічної культури, екологічної відповідальності кожної людини.  
Людина має безліч цінностей у цьому житті. Необхідність спілкування з живою природою, здатність її відчувати себе частинкою довкілля, можливість впливати на неї приходить тільки у зрілому віці. Але базові основи цих відчуттів, прагнення до пошуків закладаються у шкільному віці, і тут вихователю, вчителю відведена неабияка роль.
Провідну роль у формуванні відповідального ставлення до природи є практична дослідницька діяльність із вивченням природи рідного краю, догляду за нею.  
Видатний педагог Софія Русова писала: «Природа своєю безмірною красою13 непомітно, але могутньо впливає на людину, тому усе те, що росте треба показати дітям не на малюнках, а насправді, щоб діти могли взяти в руки, понюхати, покуштувати…».
Важливим чинником в екологічному вихованні дітей, вивченні ними довкілля, пізнанні його законів і впливу людини є робота зі школярами, що проводиться безпосередньо в природі. Спостереження за нею пробуджують пізнавальний інтерес в учнів, сприяють оволодінню практичними вміннями природоохоронної діяльності.  Одним із основних напрямків Петричанського навчально-виховного комплексу є виховання екологічної культури. 12Чимало цінної інформації педагогічний колектив черпає зі спадщини видатного педагога Софії Федорівни Русової. Весь навчально-виховний процес спрямований на організацію та проведення еколого-натуралістичної роботи на заняттях, уроках та в позаурочний час.
Екологічну культуру в дітей необхідно виховувати з раннього віку. дошкільний підрозділ нашого закладу працює над створенням належних умов щодо формування екологічного виховання, відшукує цікаві та ефективні форми роботи.  Так, під час проведення акції «Чисте довкілля» маленькі вихованці мають змогу безпосередньо долучитися до таких робіт: садіння дерев та догляд за ними. За допомогою дорослих 6526737на території навчального закладу було створено садово-паркову зону.
Неабияке задоволення діти отримують під час облаштування квітників, альпійських гірок. Маленькі господарі розпушують грунт, проривають бур’ян, поливають квіти. Кожен з них усвідомлює, що робить дуже важливу справу під час роботи на ділянці.
Як дошкільнята, так і учні беруть активну участь у виховних заходах, які мають екологічний характер: «Свято квітів» (презентація квітів), «У гості до Дідуся Мудрила» (ознайомлення з лікарськими рослинами), «Весняна симфонія» (музично-театралізоване дійство), «Дари осені» (виставка-конкурс композицій з овочів та фруктів). Кожен учасник свята мав можливість відчути себе частинкою природи.
Доброю традицією є проведення щорічних акцій: « Допоможи пташині взимку», «Чисте довкілля», «Посади дерево», «У куточку природи», «Парад квітів».  
Кожна дитина є неповторною індивідуальністю з власним відчуттям, баченням 17оточуючого. Однією з таких є учень нашого закладу – Малофій Євгенко. Жива природа, особливий стан душі та фантазія є добрими помічниками у створенні неповторних пейзажів. Роботи створені маленьким художником не залишать байдужими і дорослих. Кожен охочий має можливість переглянути особисту виставку учня «Світ природи чарівної».
Велика робота в екологічному напрямку проводиться під час оздоровчого періоду. Тут належне місце відводиться екскурсіям «Стежинами рідного краю».
На території місцевого будинку-інтернату знаходиться Петричанський парк-памятка садово-паркового мистецтва, який входить до природоохоронного фонду України та охороняється законом. Підростаюче покоління має змогу ознайомитись з рідкісними, багатовіковими деревами: дубом, сосною, кедром та іншими.
Наступною сторінкою нашої стежини є подорож до берегів річки Сірет.image Тут багатий і різноманітний рослинний світ. Школярі із задоволенням збирають рослини для гербарію, знайомляться з різновидами лікарських трав.   На лівому березі Сірету знаходиться водозабірна станція, яка забезпечує селище Глибока  екологічно чистою та питною водою. Під час екскурсії оператор Воробець М.С. наголосив на значущості даного об’єкта; саме тому він знаходиться під охороною та відзначив, що за результатами аналізів вода у річці одна з кращих в області.
Школа майбутнього – це школа всебічного розвитку особистості, 1514якій притаманні екологічний світогляд, екологічне мислення, екологічна культура, мораль, етика. Сподіваємося, що робота в екологічному напрямку наших вихованців – це ще один крок до формування справжніх господарів на рідній землі, від якої залежатиме майбутнє нашої України.

Copyright 2012. All Rights Reserved.