Автор: glybslob Категория: Слобідка
Дата публикации Просмотров: 763
Печать

Пошукова група в складі: Нітушка Ю.Г.(керівник групи, вчитель фіз.виховання),

                                             Піцул Анна (учениця 8-го класу).


Слобідка – гарне, мальовниче село. Його історія нараховує майже 300 років. Перша письмова згадка про село датується 1747 роком. Офіційна версія походження назви села означає – «слобода, свобідні землі», тобто територія, на якій селяни не відбували панщину. Це було можливо тільки в тому разі, коли кріпак відпрацьовував на панщині 30 років, а кріпачка – 25. Тоді пан давав їм коня, корову, наділяв землю і відпускав на свободу. Ці люди більше на панщину не ходили, тобто ставали вільними. Землі, на яких вони поселялися, й називали «свобідні». Звідси і пішла назва «Слобідка».
Серед старожилів села побутує інша версія походження назви села. Так, вважається, що вона походить від прізвища Слободян, яке мав лісник, що був одним із перших засновників села. Тоді ліси близько піступали до села. Ця версія має аргументацію, оскільки, в селі й зараз збереглося прізвище Слободян.
За свою історію назва села дещо змінювалася. Так, за історичними документами, вона деякий час мала назву Слобозія-Думка, Слобозія-Гоянова, Слобозія-Берлінчі. Такі назви вона діставала від прізвищ володарів нашого села. Сучасну назву «Слобідка» село отримало зі встановленням радянської влади.

 

Copyright 2012. All Rights Reserved.