Автор: hotkul Категория: Клішківці
Дата публикации Просмотров: 1420
Печать

Легенди

Легенда ( від латин. – те, що слід читати ) – фольклорний або літературний твір, що містить розповідь на фантастичну тему.   В основі легенди лежить розповідь про реальні історичні події та про реальних історичних осіб (хоча щедро прикрашена вигадкою ), які з різних причин залишилися в пам’яті народу.    

  Серед різноманітних легенд про походження назв кутків, топонімів та прізвищ   зупинимось на тих, які пояснюють походження назви села.  «Чому село називається Клішківці – невідомо.  І навіть близьких припущень для цього немає,- читаємо у літописі села Клішківці  Д. С. Карвацького. Мабуть, назва села пішла від прізвища однієї людини, як Клішко, син якого вже звався Клішків. Якщо родина була велика, їх стали називати Клішківцями, як зараз називають великі родини : Чабани, Бобики, Мотуляки.  До речі, один  із теперішніх міністрів Польської  Республіки зветься Зенон Клішко».

   Іще одна версія, звідки пішла назва нашого села. Вперше Клішківці згадуються  у  15  столітті в грамоті молдавського князя. Достовірної версії походження назви села немає. Але є  припущення , що на території села поселився Клішко, багатий господар, який приїхав з інших країв. До нього на роботу наймалися бідні люди. Таким чином, село почало розбудовуватись і процвітати. Від прізвища господаря і пішла назва села Клішківці.  

   Ще одна легенда розповідає про те, як десь наприкінці  18 - на початку   20 століття у нашому краї була чума.  Саме тому всю заселену територію було спалено, а жителів переселено на окраїну. Говорять, ніби у залишених погребах є закопане турками золото.  Хтось робив спробу відкопати його, але нечиста сила охороняє багатство. Тому ніхто й ніколи ще не зміг його знайти. А закопане воно в урочищі Галич.        

 

Copyright 2012. All Rights Reserved.