Автор: hotkul Категория: Клішківці
Дата публикации Просмотров: 1056
Печать

Розвиток спорту у Клішківцях

   Найбільшого розвитку спорт у Клішківцях набув в кінці 60-х років. Сільські юнаки захоплювались футболом, волейболом, взимку - лижним спортом, хокеєм. Сприяла цьому загальна атмосфера у державі, пропаганда в засобах масової інформації, а в 70-х роках- введення норм  комплексу ГПО – готовий до праці і оборони.
   Сільська рада, керівники підприємств надавали підтримку ентузіастам спорту, створювали спортивні секції, розвивали їх матеріально-технічне забезпечення.
    У центрі села ,біля літнього залу старого Будинку культури, нині дитяча музична школа, в 60-х роках було створено  два волейбольних майданчики, причому їх покриття було зроблене з дерев’яних дощок як настил, який використовувався  у вихідні дні для танців сільської молоді.  
    Руснак Сергій 1966-67 р.р. , чемпіон області з боротьби ,згадує, що перший спортзал у селі був створений у дитячому будинку, а керував роботою колишній вчитель фізкультури середньої школи Семенюк Сергій Ілліч, який сам був розрядником і вміло прищеплював любов до спорту своїм вихованцям.  Одну з волейбольних команд очолював Сергій Гайдамащук, а іншу, як її називали в селі, команду Бобиків, очолював Іван Бобик (згодом головний лікар Клішковецької дільничної лікарні), який разом із братом Василем задавали емоційний запал  гри. Глядачами ж були і дівчатка, і дорослі жінки, а хлопчаки збігались, здавалось, з усього села.
   Спортивні секції працювали в великих установах і організаціях села, таких як сільгосптехніка, лісопункт, колгосп. У них на постійній посаді працювали спорт інструктори.
    Так в р/о «Сільгосптехніка»  наприкінці 70-х років з ініціативи керуючого Володимира Дмитровича Левчишина  було побудовано типовий спортзал для занять спортом працівників великого (близько 600 чол.) трудового, в основному чоловічого, колективу. Він був добре оснащений необхідним спортінвентарем, а на заняття туди по вечорах ходила жіноча команда учителів Клішковецької НСШ. Спортивним інструктором у сільгосптехніці тоді працював уродженець Зарожан Сергій Мельницький, кандидат у майстри спорту з метання молота.
   В колгоспі спортивну  секцію очолював Олександр Бахур, в сільській раді було 2 тренери (один з Хотина) і місцевий житель, ентузіаст спорту Іван Гаврилович Попов.  Він довгий час очолював сільську футбольну команду, а сам був кандидатом у майстри спорту з вільної боротьби.
   У 90-х роках ХХ століття під   керівництвом  сільської Ради  (голова Мельничук В.А.) при Будинку культури була організована спортивна школа, яку очолив І.Г.Попов, а Будинок культури називався – спортивно-культурний комплекс. Щоб зберегти землю спортивно-культурного комплексу, яка виділена була для футбольного поля, рішенням виконкому сільської ради вона була передана спортивній школі.
    Розвиток футболу, через фінансову скруту, фінансувався в основному спонсорами – підприємцями  Кушніром Ігорем, Каденюком Миколою Галактіоновичем. В цей час  в сільській  футбольній  команді  грали   троє спортсменів  з Кам’янця-Подільського, а команда здобула першість в районних змаганнях і стала учасником обласних змагань. Командировочні спортсменам в час існування колгоспу платили профспілкові організації колгоспу та сільської Ради.
    Нині, через недофінансування, спорт розвивається лише на базі шкіл.
    Зокрема, випускник Клішковецької ЗОШ І-ІІІ ступенів  Л.Каденюка                   2002 року Марковський Сергій Васильович захистив звання Майстра спорту з легкої атлетики.
    На базі школи проводяться спортивні змагання, в тому числі районні. Так взимку 2011р. з ініціативи, організаційного та фінансового забезпечення вчителя фізичного виховання Марковського В.М., відбулися спортивні змагання учнів 9-11 класів зі стрільби з пневматичної гвинтівки.
    На базі школи працюють загально сільські секції з вільної боротьби та футболу, керівники Параскенюк Олександр Сергійович, Галичанський Степан Степанович.
   А вечорами по вихідних днях в спортивному залі школи багато років поспіль грають, змагаються чоловічі волейбольні команди.

 

Copyright 2012. All Rights Reserved.