• вул. Ольги Кобилянської, Чернівці
  • вул. Ольги Кобилянської, Чернівці вул. Ольги Кобилянської, Чернівці
  • Театральна площа, Чернівці Театральна площа, Чернівці
  • Турецька площа, Чернівці Турецька площа, Чернівці
  • вул. Головна, Чернівці вул. Головна, Чернівці
  • Німецький народний дім, Чернівці Німецький народний дім, Чернівці
Автор: kicmivan Категория: Іванківці
Дата публикации Просмотров: 1765
Печать

  Привітання

 

 1497

 

Шановні відвідувачі!

Я радий зустрічі з вами на веб-сайті історико-краєзнавчого портрета .Надіюсь, що гортаючи сторінки проекту, ви ближче познайомитесь з територіальною громадою сіл Іванківціта Гаврилівці.Тут ви багато дізнаєтесь про історію , традиції та звичаї нашого краю, розвиток освіти, культури, медицини та спорту.Запрошую Вас у наші мальовничі села , де живуть і трудяться мої славні земляки, які своєю інтелектуальною та фізичною працею збагачують добробут свого краю та держави в цілому.

      

           Олексій Денисович Добровольський, сільський голова

              Щиро вітаю всіх відвідувачів сайту!

Сподіваюся, що вам цікаво буде ближче познайомитися з життям Іванківського ЗНЗ І - II ступенів та його творчим колективом, який створив свій особливий педагогічний простір. Тут комфортно і затишно почувають себе діти. А це означає, що вони вчаться жити, тому що тільки в теплій атмосфері, у цілковитій безпеці, в любові дозрівають ті моральні сили, які необхідні людині, щоб вона могла гідно пройти нелегкий життєвий шлях, не падала духом ні в біді, ні в стражданні, уміла управляти собою, любила людей, прагнула зрозуміти сенс життя.

Марія Петрівна Поштар, директор ЗНЗ

 
Автор: kicmivan Категория: Іванківці
Дата публикации Просмотров: 540
Печать

Відео

 
Автор: kicmivan Категория: Іванківці
Дата публикации Просмотров: 1021
Печать

Спорт

Над розділом працювали :
вчитель фізкультури - Мар'янчук О.Ю.

Творча група дітей :

Загарія Максим – учень 7-го класу. Обожнює спорт. З ним прагне пов'язати своє майбутнє. Саме тому цікавиться всіма новинами спорту.

Батриновський Олександр – учень 7-го класу . Надає перевагу різним видам спорту : тенісу, волейболу, баскетболу. Учень полюбляє збирати інформацію про спортсменів як у своєму селі, так і поза його межами.

З приходом в Іванківський ЗНЗ тренера Савчука Онуфрія Георгійовича було створено дитячу футбольну команду - ФК «Іванківці».
Наполеглива праця принесла свої результати. Команда виграла районні зональні і фінальні змагання з футболу на приз клубу «Шкіряний м'яч» у середній віковій групі.

 img 15991523

 

Футбольна команда  с. Іванківці

 

 

Перші обласні змагання були невдалими. «Іванківчани» за вихід у фінал поступилися по пенальті на виїзді команді Глибоцького району. Але то були перші підвалини майбутнього успіху. Вже тоді в цій команді доброю грою відзначилися такі гравці, як: Валерій Кривенчук , Максим Максимюк , Віталій Кондрюк. Ця невдача не змогла відбити бажання юних футболістів ще раз в наступному році поборотися за найвищі нагороди на приз клубу «Шкіряний м'яч».
Продовжувались наполегливі і важкі тренування , де спортсмени проявляли свої кращі бійцівські якості , проявляли свій характер ,свою волю до перемоги.
Вже наступної весни ФК «Іванківці» знову виграють районні зональні змагання з футболу на приз клубу «Шкіряний м'яч» в старшій віковій групі. Крім згаданих раніше юних футболістів, добру гру і забитий вирішальний м'яч продемонстрував Іван Тисар. Команда знову здобула право виступати в обласних змаганнях.

На початку літа 2004 р. відбулися обласні зональні змагання на приз клубу «Шкіряний м'яч», де ФК «Іванківці» завдяки підсиленню команди з інших шкіл дуже легко і впевнено переміг.
Обігравши суперників з Донецької обл.,6:3 і програвши Володимир – Волинську, команда ФК «Іванківці» на базі Іванківського ЗНЗ вперше в історії Кіцманського району здобула бронзові нагороди і вдячність уболівальників за добротну гру.
У селі Іківцях проживає І групи (візочник) Загарія Олександр . Він є активним учасником спортивних змагань для людей з обмеженими фізичними можливостями. Районні змагання : настільний теніс – ІІ місце, перегони на візках – І місце, гирьовий спорт – І місце
Обласні змагання – перегони на візках -1 м.
- настільний теніс -2 м.

м. Алушта. 7 Всеукраїнська спартакіада
серед людей з обмеженими фізичними можливостями

З 29 вересня по 3 жовтня в м. Алушта проходила 7 Всеукраїнська спартакіада серед людей з обмеженими фізичними можливостями. В якій взяла участь команда Чернівецької обласної організації інвалідів Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України»
До складу команди входить і наш Олександр.
Олександр зайняв ІІ місце в перегонах на візках і V місце – теніс.

Спортивна сім'я
Загарія Микола Дмитрович
Загарія Людмила Іванівна
Загарія Максим Миколайович
Сім'я Загарії М. неодноразово брала участь у районних спортивних змаганнях і займала призові місця.

 
Автор: kicmivan Категория: Іванківці
Дата публикации Просмотров: 563
Печать

фото

 
Автор: kicmivan Категория: Іванківці
Дата публикации Просмотров: 1095
Печать

Легенди

 

 

Над розділом працювали :
вчителі початкових класів
Олексюк У.М., Андрійчук Л.І., Лилик Ю.В.

Творча група дітей :
Мельник Карина – учениця 6-го класу. Переможниця районних конкурсів читців творів Т.Шевченка «Повернена святиня», «Буковинська зіронька». Записує різні перекази та легенди свого села.
Мельничук Павлина – учениця 6-го класу. Захоплюється історією. Її цікавлять різні події не лише сьогодення, а й минулого нашого краю, зокрема легенди і перекази рідного села

 

 

 

Легенда про походженя сіл Іванківці та Гаврилівці

     Жили собі два брати - Іван і Гавриїл, і були вони дуже бідні. Одного разу вирішили піти у світи шукати собі кращої долі. Довго блукали і потрапили в дуже мальовниче місце. Воно їм сподобалося. Брати вирішили, що поселяться саме тут . Так і зробили.
    Один брат поселився недалеко біля маленької річечки, а другий - трохи далі. Старший брат збудував собі невеличку хатину, а потім і церкву. Так само зробив і менший брат.
    Люди, які теж ходили шукати собі кращої долі, поселилися в цих мальовничих місцях. Зібравшись всі разом, вирішили, що на честь старшого брата це місце назвуть Іванківці. А місце, де поселився менший брат- Гаврилівці.
   З того часу так і називають ці мальовничі села - Іванківці і Гаврилівці.

Легенда про криницю в центрі села Іванківці

       SAM 2915

 

 Було це дуже давно. Десь більше двохсот років тому ішов чоловік до міста. І захотілося йому пити, але води ніде не видно було. Сів він на перехресті доріг і задрімав. Приснився йому ангел та й запитав чоловіка: «Хочеш, добрий чоловіче, щоб тебе запам'ятали люди?»
- Хочу, - відповів той.
- Тоді викопай на цьому місці, де ти спиш, криницю. Подорожні будуть йти до міста і питимуть води з неї, згадуватимуть тебе добрим словом.
     Чоловік так і зробив. А звали того чоловіка Хаймер Сінар. Пройшли роки. І відтоді цю криницю називають Хаймеровською.

***

  Від старожилів села можна почути багато легенд та переказів. В селі на кладовищі є могила, в якій похоронені Максимюк Ганна та Трепета Василь. Цей переказ можна назвати «Вірність»

            «ВІРНІСТЬ»
    Ганна та Василь покохали одне одного і зустрічалися певний час. Ганна раптово захворіла і Василь був вірний їй до останньої хвилини. У рідного брата було весілля. Василь на весіллі був зовсім мало. Він пішов до своєї дівчини, зробив у стодолі гойдалку і зовсім хвору її виніс на гойдалку, щоб погойдати її, щоб вона хоч трішки забула, що важко хвора. Невдовзі Ганна померла. Дуже засумувавши за нею, він до двох тижнів помер: підняв важку деревину і підірвався. Василя поховано біля Ганни. І зараз на кладовищі можна побачити їхню могилу.

 


«Гаврилівські клинці,
Спекли дідька в ринці.
Штири воли запрягали,
Дідька з ринки витягали.»
  

 

   Жителів нашого села називають «клинцями», тому що навкруги села поля, розташовані клинами, звідси й пішла назва. Вулиці і кути також мають свої назви. Ось, наприклад, одна із вулиць називається Рибниця. А зветься вона так тому, що там є підземні води і завжди на вулиці мокро. Ще ця вулиця веде до маленької сільської річки Совиці. На цій вулиці живуть здебільшого рибалки. Далі вулиця, яка називається Жоліб. З двох сторін - високі горби, а вона знаходиться в долині, ніби в жолобі.
   Колись було, і тепер ще є в селі поле під назвою Злодійка. Там дуже крали, і звідти люди переселилися . В центрі села є міст, який зветься Брідок. Назву таку він отримав тому, що в давнину моста не було, і потічок, який там протікає переходили в брід.
   Від моста веде вулиця Лісова. Так її називають тому, що вона веде в бік лісу. Є вулиця під назвою Селище. Назва її пішла від того, що тут виникли перші поселення людей. Це не було схоже на село, тому що було мало хатин, тому і назвали Селище.
   Верби - це вуличка, яка веде в ярок, в якому ростуть тільки верби.

 

 

 

 

 

Використана література

1. Історія міст і сіл УРСР. Чернівецька область. Київ.-
Головна редакція УРЕ АН УРСР, 1969. – 706 с.
2. Матеріали Чернівецького обласного державного архіву.
3. Споконвічна українська земля. Збірник документів і матеріалів.-
Ужгород: Карпати, 1990.-467с.
4. Тимощук Б. О. Північна Буковина – земля слов'янська. –Ужгород, 1970. 

 
Copyright 2012. All Rights Reserved.