• вул. Ольги Кобилянської, Чернівці
  • вул. Ольги Кобилянської, Чернівці вул. Ольги Кобилянської, Чернівці
  • Театральна площа, Чернівці Театральна площа, Чернівці
  • Турецька площа, Чернівці Турецька площа, Чернівці
  • вул. Головна, Чернівці вул. Головна, Чернівці
  • Німецький народний дім, Чернівці Німецький народний дім, Чернівці
Автор: kicmmal Категория: Малятинці
Дата публикации Просмотров: 1548
Печать

                                                             Дорогі гості!

Ми щиро раді Вас вітати на офіційному веб-сайті мальовничого куточка Буковини – села Малятинці.
Малятинці... І серце завмира, і душа летить до рідного гніздечка. Здавалося б, звичайне буковинське село з ставком на середині, плакучими вербами, духмяними липами, білими акаціями, вічнозеленими смереками, але ж ні, незвичайне воно, бо де б ти не жив, де б не поневірявся світом, завжди думки тебе несуть до рідного села і душа тягнеться до рідної батьківської хати, отчого порогу. Тільки в Малятинцях з давніх-давен живуть добрі, порядні і чесні люди, які прославилися своєю працьовитістю....Кожен шматочок землі має свою довгу історію. Вона полита слізьми, потом і кров'ю наших предків, які на ній народжувалися і вмирали, любили і ненавиділи, ростили хліб і виховували дітей. З дрібних піщинок складається гора, з доль окремих людей і населених пунктів – історія держави. Тому її треба знати і читати, не минаючи „ні титли, ніже тії коми". Ми, жителі села Малятинці, творимо історію сьогодні, працюємо наполегливо і вперто, любимо рідну Україну, зелену Буковину і невеликий, але дуже важливий куточок на великій карті нашої прекрасної Вітчизни – рідне село Малятинці.

   triska mv                        malgov

Тріска Микола Васильович,                  Маруняк Іван Георгійович, 

директор Малятинецького ЗНЗ             сільський голова

 
Автор: kicmmal Категория: Малятинці
Дата публикации Просмотров: 586
Печать

Відео

 
Автор: kicmmal Категория: Малятинці
Дата публикации Просмотров: 791
Печать

 

Спорт

Наш земляк, малятинчанин, Юрій Чижевський переміг у фіналі кубка України з панкратіону (давній олімпійський вид єдиноборства), що проходив нещодавно в Одесі

1336114757 aaaaaaaaaa

26-30 июня в Брюсселе (Бельгия) прошел очередной чемпионат Европы по панкратиону.

Соревнования проходили во всех четырех разделах: граплинг ноу-ги, граплинг ги/BJJ, панкратион-агон, ММА.

Сборная команда Украины приняла участие во всех видах программы и заняла общекомандное первое место, став таким образом 6-ти кратным чемпионом Европы.

В личном зачете золотые медали завоевали:

Баранов Дмитрий, Высоцкий Александр, Гузев Сергей, Синявина Виктория (все – г. Сумы), Беженар Анна, Александр Доскальчук (г. Черновцы), Заднипровская Людмила (г. Севастополь).
 

Серебряные награды завоевали:
 Резник Андрей, Стрельников Александр, Ковалев Сергей, Высоцкий Александр, Емец Дмитрий – г.Сумы, Чижевский Юрий – г. Черновцы, Заднипровская Людмила – г. Севастополь, Исичко Анна – г. Харьков.
 

Бронзовые медали: 
Волынкин Владимир, Стрельников Александр – г. Сумы, Рогачко Наталья – г. Одесса, Торянская Юлия, Астапова Оксана – г. Севастополь, Исичко Ярослав – г. Харьков

14-16 квітня цього року в м.Хмельницькому проходив Чемпіонат України з бойового мистецтва панкратіон серед юнаків та дівчат віком до 18 років. У складі делегації з Чернівецької області був заслужений тренер з панкратіону Ігор Наконечний. Завдяки йому наш земляк з Малятинців зайняв два призових місця: перше — в першій номінації та друге — в другій. Ще й не минуло двох років з того часу, як Іван Ткачик (1993 р.н.) почав займатися в Чернівцях в клубі „Панкратіон”.
24491
Цей вид спорту йому дуже сподобався, юнаку вдаються спортивні вправи. За цей період Іван зайняв багато призових місць, отримав кубок в обласному Чемпіонаті, а нещодавно привіз із Хмельницького дві медалі та дипломи. Здобув звання кандидата в майстри спорту, Ваня неодноразово виступав на рингу і в селі. У нашому селі завдяки Юрію Чижевському відкрито тренажерний зал, де молодь може займатися спортом.

 

 

 
Автор: kicmmal Категория: Малятинці
Дата публикации Просмотров: 565
Печать

Фото

 

межі села1 337x480  

межі села2 342x480

етнографія 1 331x480

етнографія2 338x480

господарство1 335x480

господарство2 341x480

 

 

 
Автор: kicmmal Категория: Малятинці
Дата публикации Просмотров: 595
Печать

Легенди

Проведені в Малятинцях розкопки свідчать про те, що територія села освоювалася людьми протягом багатьох віків. Так, на північному схилі урочища Нищукове добре збереглися залишки трипільських поселень (III тисячоліття до н. е.). В урочищі Грінчина відкрито поселення бронзової доби (II тисячоліття до н .е.), в інших місцях виявлено знахідки, що належать до ранньозалізного віку (І тисячоліття до н. е.), черняхівської культури (II — VI століття н. е.), давньоруського періоду (XII — XIII століття н. е.
PA160034 640x480 
Можна висловити припущення, що наше село засноване ще в часи Київської Русі. Воно, як і інші, спочатку було вільним, опісля стало належати боярину Маляті (Малєті), від імені якого, як стверджує професор Юрій Карпенко, і пішла його назва.
  Малятинці, за легендою, були названі від слова мала і зменшувальної форми Тиня – Антоніна, імені дочки колишнього власника, яка була дуже гарна, але мала.
 
PC120153 640x480  
За іншою версією назва «Малятинці» походить від словосполучення «малій Тинці». Зокрема, у легенді, що побутує й досі, розповідається, ніби боярин, який тоді володів нашим селом, подарував його своїй новонародженій доньці — «малій Тинці». Ці слова з часом злилися й почали вимовлятися як Малітінці, Мальтенці, Малтінці, Малятинці. А ще, за іншим переказом, назва села пов’язана з тим, що в селі городили невисокі тини — «малі тини», або «малі тинці». Про Валя Удулуй — Мокра Долина (ніби ще й так, як дехто говорить, звалося село) ніде не згадано, то чийсь вимисел. Тому від чого б не походила назва «Малятинці», саме вона, а не якась інша, була й залишається єдиною. В усякому разі, починаючи з 7 січня 1520 року і до наших днів у жодному документі другої назви не зафіксовано.

 
Copyright 2012. All Rights Reserved.