• вул. Ольги Кобилянської, Чернівці
  • вул. Ольги Кобилянської, Чернівці вул. Ольги Кобилянської, Чернівці
  • Театральна площа, Чернівці Театральна площа, Чернівці
  • Турецька площа, Чернівці Турецька площа, Чернівці
  • вул. Головна, Чернівці вул. Головна, Чернівці
  • Німецький народний дім, Чернівці Німецький народний дім, Чернівці
Автор: novosdov Категория: Довжок
Дата публикации Просмотров: 1040
Печать

Привітання

 
Автор: novosdov Категория: Довжок
Дата публикации Просмотров: 446
Печать

Відео

 
Автор: novosdov Категория: Довжок
Дата публикации Просмотров: 437
Печать

Спортдовжок спорт_2013

 

 
Автор: novosdov Категория: Довжок
Дата публикации Просмотров: 450
Печать

Фото

 
Автор: novosdov Категория: Довжок
Дата публикации Просмотров: 803
Печать

Легенди

     Розповідають, що колись давно, за панщини, бідні люди тікали від свого пана, з мали чим заплатити свої борги. І поселялися хто де міг. І от багато таких втікачів почало будуватись на новому місці. Від діалектного слова "довг", тобто "борг", їх стали називати "довжниками". Звідси і пішла назва Довжок.
Інша легенда говорить, що переселенці, які переселились в село, прибули із Довжку, що на Хмельниччині, біля Кам'янець- Подільського. Свідчать про це однакові прізвища жителів села та села Довжок Кам'янець-Подільського району.
Отже, люди, оселившись на місці сучасного Довжка, нинішнього Новоселицького району, назвали село на честь свого рідного, в якому народились і яке змушені були залишити. Однаковість прізвищ може бути, звичайно, просто збігом, але не виключено, що це є історичним фактом.
У 1891 році в селі була побудована дерев'яна церква на честь святого Івана Богослова (до речі, вона стоїть і зараз). Кажуть люди, що звели церкву на власні кошти Григорія Мандаліса.
     Одна з легенд говорить, що Григорій був багатим паном. Щоб у нього не викрали гроші, він їх закопав. Але перед смертю він признався людям і сказав, щоб вони за них побуду-вали церкву. Люди підняли церкву на тім самім місці, де й знайшли гроші.
     Інша легенда говорить, що Григорій був дуже бідною людиною. Та одного разу йому пощастило: він знайшов глечик, наповнений турецьким золотом та грошима. Не будучи людиною скупою, він віддав знайдене на будівництво церкви. Ще кажуть, що за гроші Григорія Мандаліса було побудовано дві церкви: одну у Довжку, іншу - в селі Зарожани.
Ще у селі є криниця, люди називають її "турецька криниця". Цю криницю побудували турки. З цією криницею пов'язано декілька легенд. Вважають, що вода у ній цілюща: на-брана до сходу сонця, ніби-то вона лікує очі - це одна легенда, друга говорить, що коли турки споруджували криницю (а вони її виклали із каменю), то десь там на дні замурували багато золота. Дехто мріяв дістати його, але це неможливо, тому що криниця дуже глибока і вона завжди повна води.
      А третя легенда говорить, що турки дно криниці закрили невідомо чим і як саме. А коли його відкрити, то звідти вода заб'є фонтаном і за декілька годин затопить все село.
 Ще кажуть, що під селом 40 кілометрів у глибину знаходиться підземне озеро і воно яки-мось чином пов'язане з цією криницею. Хто його знає, правда це чи ні, але ж диму без во-гню не буває, та й дарма люди не балакають. 

 
Copyright 2012. All Rights Reserved.