Автор: putvos_admin Категория: Яблуниця
Дата публикации Просмотров: 2312
Печать

Історія

 

Над сторінкою працювали:

 

Вережак М. В. – директор школи, керівник:

Вережак М._В.

 

Кумариця О. Ю. – заступник директора з НВР, текстовий матеріал:

 

Кумариця О.

Бельмега О. Ю. – вчитель української мови і літератури, комп’ютерна верстка:

Бельмега О._Ю.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Село Яблуниця Путильського району Чернівецької області

Назва населеного пункту:
Яблуниця - село, центр сільської ради. (На місцевому діалекті Єблуниця). Існує легенда  про заборонене кохання бідного парубка і дівчини багатія. Батьки були проти одруження молодих, тоді молодята потайки втекли із дому берегом річки в далекі гори і ліси, прихопивши з собою яблуко, яке розділили навпіл. З зернятка, яке випало з яблука і виросла яблунька, яка стала цвісти і плодоносити, на цьому місці з часом і утворилось село.

Jabl.istor1


По розповідях старожилів, які одержали розповіді із уст своїх предків записано від Ліски Палагни: «Що в далеку давнину територія, на якій розміщене наше село, була покрита лісами, які розділяла р. Черемош. А на початку села росла дика яблунька і від того місця де вона росла, почали вирубувати ліс і заселятися люди, а село назвали Яблуниця».
Розташування:
Село розташоване в північно - західній частині Путильського району на правому березі річки Білиш Черемош, за 36 км до районного центру, 130 км до обласного центру. Найближча залізнична станція знаходиться в Вижниці за 45 км. Загальна площа території сільської ради становить 7283,0000 га.
До складу Яблуницької сільської ради входять села Яблуниця, Плай, Голошина.
с.Яблуниця
Площа населеного пункт -  246,9100 га. Населення   - 779 осіб. Кількість дворів – 287.
Через село проходить ґрунтова центральна дорога. Автовбусне сполучення села за маршрутами:
Яблуниця – Чернівці - Яблуниця  
Яблуниця – Путила  - Яблуниця  
Яблуниця – Вижниця – Яблуниця
с .Плай
Село розташоване за 5 км  від сільської ради.
Площа населеного пункту - 108,5300 га
 Населення - 212 осіб
Кількість дворів - 67
с.Голошина
Село розташоване за 18 км. від сільської ради
Площа населеного пункту - 80,04 га
Населення - 128 осіб
Кількість дворів - 36
Геральдика сіл Яблуницької сільської ради не затверджувалася.

 

Історія населеного пункту


Село утворилося приблизно в 1787 році. В письмових джерелах   про село Яблуниця вперше згадується у ХУІІІ столітті. У 1843 року місцеві жителі брали участь у повстанні під проводом Лук'яна Кобилиці.   
В 1929 р. належало до УНР. По програних визвольних змаганнях перейшло до Румунії. Від червня 1940 р. належало до УРСР. В жовтні 1944 р. в селі був започаткований бандерівський рух. Першим організатором його став Кристафович Василь або Базьо. Станиця була розташована в їхньому будинку біля церкви. Учасники руху: Іван та Фока Шміляки, Поп'юк Олексій, Томояга Козьма, Дмитро Томояга, Денис Микола, Псарюк Петро, Лахман Михайло, Псарюк Василь, Петрик Дмитро, Дроняк Петро, Псарюк Власій Федорович, Дудка Петро.
         За роки Великої вітчизняної війни 1941-1945 роки загинули і занесені до книги " Пам'яті України " – Дутка Микола Танасійович, Жабчук Василь Миколайович,  Томнюк Микола Петрович.
В 1945 році в селі був встановлений Обеліск слави в пам'ять громадян, що загинули під час визвольних боїв в 1940-1945 роки на території села.
 

Jabl.istor2
Сучасний парк відпочинку в центрі с. Яблуниця, де знаходиться Обеліск слави

 
Село лежить на 578 м над рівнем моря, знаходиться в Буковинських Карпатах в гірській частині. Воно розташоване на правому березі річки Білого Черемошу. Білий Черемош впадає в Черемош, а Черемош - у Прут . Живлять Білий Черемош такі потоки - Стрижинський - бере початок з полонини Морозівка і тече по межі, яка ділить Голошину і Лопушну. Назва пов'язана з початком, де бере потік - Морозівка, а це означає, що там холодно і дують холодні вітри, які за висловом гуцулів "стрижуть в обличчя ", а значить - Стрижинський .
Слатінник - бере початок з полонини Косованівка і впадає в Черемош у Солотвині, а назва пов'язана з тим що на місці, де впадає цей потік брали в далеку давнину слатину (солону воду), виварювали з неї сіль і використовували для їжі.
Лісківський потік - бере початок з полонини Боси і впадає у річку біля Ліски Ю. А по обидва боки потоку жили пращури Лісків і від їхнього прізвища Ліски і пішла така назва.
Калила - бере початок з Максимця і впадає біля будинку Пецея Тимофія.
Дудківський - назва пов'язана з прізвищем газдів, які жили там і тепер теж найбільше Дудків живе біля цього потоку.
Динисівський - бере початок теж у Босах, як і Лісківський, але той потік несе води по Голошині, а цей по Плаю. Вздовж цього потоку жили ґазди Диниси і тому потік називається -Динисівський.
Мареничів потік родич потока Калила, бо бере початок також з Максимця, але впадає на межі Плаю і Яблуниці біля будинку Петрика Дмитра ( Бичука).
Лихий потік - бере початок у Паленому від Василининих і впадає неподалік лісництва. В цього потоку дуже багато порогів і своїми водами він руйнував дороги, які вели у полонини ось і отримав назву - Лихий, бо весь час з ним було пов'язане лихо.
Чорненький потік - бере початок із одного з горбів, який називається Скопець і впадає у річку біля будинку Дудки П.А. Назва пов'язана з тим, що потік тече у лісі, де і вдень темно-чорно.
В межах сільської ради є такі лісові урочища: Палений, Бердо, Скопець, Глифа, Максимець і Рінь .
Протягом багатьох років яблунчани освоювали природні ресурси, зберегли та примножили мальовничу природу, розвивали багатогалузеве господарство, основними видами занять було скотарство, землеробство та заготівля лісової деревини.

Jabl.istor3

З уст жителів села відомо, що з 1816 року на території села заготовляли лісодеревину і  сплавом сплавляли її до Вижниці по річці Білий Черемош. Ліс ішов переважно на Молдавію,  на південь і Кавказ, в Туреччину та інші країни Близького сходу. Лісоруби рубали ліс, кували і спускали до берега  річки, де його формували   в дараби, одна дараба мала приблизно 10-12 талб, а це приблизно 200-300 мЗ деревини. Дараби сплавляли два рази в тиждень. Найкращими  сплавниками були   жителі села: Тересевич Юрій Миколайович,   Петрик Федір Теодорович, Петрик Пантела Танасійович, Ліска Микола Васильович, Федорчак Василь Петрович, Дудка Андрій Андрійович. Це була важка, відповідальна і небезпечна праця. Остання дараба річкою пройшла 11 серпня 1969 року.

мени-1

Сплав дараб заборонили в зв'язку з тим, що забруднювалась річка, знищувалася форель (риба занесена в червону книгу).
На території села розташована  Яблуницька ГЕС. Будівництво її розпочалося в 1950 році. Кошторисна документація була затверджена в Москві в сумі 5 мільойонів рублів. Будівництво розпочалося з копання каналу для відводу води, ширина його складала 7-8 метрів, глибина 3 метри, загальна протяжність складала близько 2 кілометрів. Через відсутність техніки копали вручну. На будівництві працювало по 100 чоловік в день. Кожна сім'я повинна була відпрацювати певну кількість днів на будівництві, це контролювалося сільською радою. Організатором всіх будівельних робіт був Смірнов Іван Іванович. Для будівництва камінь довбали зі скал і дробили на каменедробілці. На  цій роботі працювали Лахман Єлізавета Гергівна,  Гарватюк Олексій, Денис Іван, Лахман Василь, Бубряк Варвара, Малищ Палагна та багато інших жителів села. Приблизно в 1961 році Яблуницька ГЕС дала перший струм.
Робота ГЕС була призупинена в 1980 роках, однією з причин було те, що основне обладнання вийшло із ладу. Більше двадцяти років на території колишньої ГЕС панувала пустка.

В такому стані знаходилась ГЕС перед реконструкцією

Jabl.istor4


Про «друге» життя Яблуницької ГЕС було багато розмов і надій, але сьогодні це вже реальність. Яблуницьку ГЕС уже відновлено. Роботи проводились «ЗЕА - Новосвіт», що відновила більше двадцяти   малих ГЕС на Україні. Вартість відновлювальних робіт становила 8,5 мілійонів гривень. 27 жовтня 2009 року на день села було урочисто проведено відкриття Яблуницької ГЕС.

Jabl.istor5 

 Без имени-1

Для відновлення ГЕС за 2007-2009 рр. було використано 8,5 мільйонів гривень. На сьогодні тут працюють постійно 6 чоловік.

 

  

Свято-Михайлівська церква Московського патріархату в с.Яблуниця

Однією з історичних цінностей   села є православна церква.   В 1936 році на велике православне свято Петра вона згоріла. За один рік парафіянами було зібрано кошти на її будівництво. Церкву будували жителі села, рідні брати Туряки - Василь, Танасій, Дмитро, Михайло. 21 листопада в 1939 році було   посвячено церкву архієпископом Варфоломієм Чернівецьким і Буковинським   і дано їй назву - Свято Михайлівська.

церква 

На території села є 5 капличок.

З 1947 року на території села створено колгосп, першим головою правління був обраний Томояга Дмитро Федорович. Першими колгоспниками якого стали Лахман Петро Федорович, Гавюк Микола Миколайович, Гавюк Михайло Миколайович, Псарюк Петро Петрович.

Вагомий внесок у розвиток нашого села вніс голова колгоспу ім. Калініна Скидан С.І. За його правління в селі побудовані два ошатні двохповерхові будинки, в яких в даний час знаходиться сільська рада, відділення зв'язку, та центральна бібліотека в іншому будинку Яблуницька сільська амбулаторія загальної практики сімейної медицини.

 

Яблуницька сільська рада


Історія органів місцевого самоврядування


Колишня сільська рада знаходилась в приміщенні будинку біля автобусної зупинки, де зараз проживає Кіндратяк Юрій. (А ще раніше це був будинок Гожди Власія, який був репресований та висланий на Урал).
Першим головою був: Лахман Петро, далі Кумариця Власій Андрійович,  Псарюк Власій Федорович, після – Томояга Кузьма Федорович.
З 18 березня 1965 року по листопад 1971 р. головою сільської ради працював Хащук Василь Олексійович. Депутатський склад налічував 35 депутатів.
У 1971 році громада села довіряє керівництво Скидану Степану Івановичу, який займав посаду до 1974 року. Після нього головою сільради призначають Кумарицю Михайла Власійовича. Депутатський склад налічував 30 депутатів. Активно діяла в селі добровільна народна дружина, очолювана Михайлом Власійовичем.
З квітня 1985 року громада обирає головою сільської ради Гав’юк Валентину Миколаївну, яка пропрацювала  на посаді 18 років.
У 2003 році сільським головою обраний Петрик Володимир Михайлович. Пропрацював до 2007 року. Після нього жителі села обирають головою сільради Сорохан Надію Михайлівну.
Нинішній голова сільської ради Кумариця Володимир Михайлович був обраний місцевими жителями у 2010 році.
 

Jabl.istor6


Сільська рада сьогодні:
Яблуницька сільська рада знаходиться в адмінбудинку в центрі села Яблуниця.
Виконавчий комітет сільської ради налічує 9 членів виконавчого комітету.   На території сільської ради створено  16 виборчих округів. Депутатами сільської ради   постійно проводяться подвірні обходи  з метою виявлення осіб, що потребують допомоги. Депутатами населенню села доводяться зміни в  законодавстві, інформація про рішення, що розглядаються на засіданнях   виконкому та сесіях сільської ради.  За останні роки в адмінбудинку  проведено заміну вікон, дверей, проведено ремонт кабінетів.
Місцева влада в своїй роботі керується Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні». Колектив сільської ради налічує 6 чоловік, які працюють в комп’ютеризованих кабінетах, здійснюють прийом громадян та вчасно надають їм кваліфіковану допомогу у вирішення життєвих питань.
В приміщенні  Яблуницької сільської ради знаходиться відділення зв’язку (перший поверх зліва) та сільська бібліотека (другий поверх)

Яблуницьке відділення зв'язку

В Яблуницькому відділені зв'язку   з  1982   року  працює Малиш Валентина Михайлівна. З  1992 року вона очолює дане відділення. За ці роки  незалежності зроблено  багато корисних справ  для жителів села. Введено такі нові послуги: електронний переказ, продаж залізничних авіо- та авто- квитків, пріоритетна пошта. Більше тисячі примірників листоноші доставлять у найвіддаленіші частки Тури,  Плай, Голошина. Сюди також доставляються товари першої необхідності для пенсіонерів.

 

 

Яблуницька сільська бібліотека 

Історична довідка створення та роботи бібліотеки-філії с.Яблуниця Путильського району Чернівецької області 

Після закінчення Чернівецького культосвітнього училища (відділ бібліотечна справа) в село прийшла працювати бібліотекарем Рихло Емілія Григорівна. 

Приміщення сільської бібліотеки тоді знаходилося в приміщенні сільської ради, де тепер будинок Кіндратяка Юрія. 

Бібліотека-філіал села Яблуниця Путильського району Чернівецької області була відкрита в 1961 році і знаходилася в приміщенні сільського будинку культури.        

Сільським бібліотекарем працювала Марія Дмитрівна Томояга. Книжковий фонд бібліотеки складав 4 тисячі примірників. Обслуговувала бібліотекар 200 читачів. Комплектування бібліотеки було централізоване. Література в бібліотеці була художня і галузева. В 1974 році бібліотеку очолила досвідчений спеціаліст Фрозина Танасіївна Михайлюк. Жителі села, читачі бібліотеки пам'ятають її як хорошого спеціаліста і завжди згадують добрим словом. Фрозина Танасіївна померла в молодому віці. Після смерті Михайлюк Фрозини Танасіївни в бібліотеці якийсь час працює Куташ Василина Іванівна. 

Бібліотека знаходилася в приміщенні сільського будинку культури до 1986 року. 

В 1986 році бібліотеку прийняла і перенесла в нове приміщення Пилипко Параска Танасіївна. В  даний часі бібліотека знаходиться в адмінбудинку на другому поверсі, складається з 2-х кімнат: дитяча та доросла з читацьким залом. Книжковий фонд бібліотеки складає 11 тисяч примірників. Обслуговує бібліотекар 500 читачів за рік. Книговидача бібліотеки складає 10 тисяч примірників. 

Під час декретної відпустки Пилипко Параски Танасіївни в бібліотеці працювали 1988-1989 pp. Пилипко Галина Іванівна, а також з 1989 по 1994 pp. Кочерган Катерина Григорівна. З 1986 року і по даний час бібліотекарем працює Пилипко Параска Танасіївна (стаж роботи 22 роки). За весь період роботи нагороджена 17 грамотами, а також у 2006 році зайняла перше місце в обласному огляді сільських бібліотек. 

В даний час бібліотека оформлена в народознавчому стилі, розкритий 

з  

бібліотечний фонд, оформлено книжкові виставки та тематичні полички. 

При бібліотеці працює клуб за інтересами „Гуцульські вишиванки". Членами клубу є: 

1. Лахман Марія Григорівна. 

 2. Рубаняк Марія Дмитрівна. 

 3. Пецей Василина Дмитрівна. 

 4. Пецей Марія Михайлівна. 

 5. Пецей Надія Михайлівна. 

 б. Ковбиш Марія Василівна. 

Мета роботи клубу - удосконалювати та примножувати народні скарби, навчати молодь вишиванню. Роботи клубу представлялись на гуцульських фестивалях в Рахові, Печеніжині, Путилі, Вижниці, Яремчу і ін.  Кращою вишивальницею є Лахман М. Г. – лауреат премії Ксенії Колотило.

Нисторук Ганна_Василівна 

 

 

Сільський будинок культури с. Яблуниця

 

1  

Історія  створення будинку культури с. Яблуниця Путильського району Чернівецької області 

Сільський клуб ( теперішня назва сільський будинок культури) в с. Яблуниця Путильського району Чернівецької області був збудований у 1957 році. 

Плідно працював СБ у 70-80 роках під керівництвом Фіщук Параски Петрівни, Фрей Анни Тимофіївни, Ковбиша Михайла Олексійовича – директорів БК та художнього керівника Кузьмін Галини Іванівни, яка на творчій роботі була 28 років. Особливо вражала діяльність хору, який налічував 40 учасників (керівник Кузьмін Галина Іванівна), тріо бандуристів, вокальна група, обрядова група, створена в 1984 році, працює і сьогодні. Радував своїми виступами духовий оркестр (кер. Синиця Микола). У 1970 році при БК була створена агітаційна бригада, яка несла людям пісню, художнє слово, танець. Історичні умови того часу посилали культаматорців Яблуниці на полонини Байкалівка, Косованівка, Морозівка, хутір Плай, село Голошина, які знаходяться в горах на відстані 18-20 км від центральної частини села. 

90-ті роки в БК с. Яблуниця лунає хор, вокальна, проводяться вечори відпочинку, грає ВІА, на сцені СБК звітують також шкільні гуртки.

2  

Особливе місце в творчості будинку культури села Яблучниця відводиться  драматичному гуртку, який працює з днів створення закладу. За роки незалежності України в сільському будинку створено   та працюють хоровий, вокальний  гуртки, гурток художнього читання. Під спів обрядово-вокальної групи стають на рушничок щастя молодята. Традиційно щороку під час новорічних свят щедрівка будинку культури є бажаним гостем в кожній організації та установі незалежно від форми власності. На сьогоднішній день приміщення будинку культури у хорошому  стані. Щоб жителям було приємно його відвідувати тут проведено ремонтні роботи: перекрито дах, встановлено євровікна, проведено фасадні роботи, проведено поточний ремонт залу в гуцульському стилі. Придбано   сучасну  підсилюючу апаратуру. В сільських клубах сіл Плай та Голошани  проводяться вечори   відпочинку та масові заходи до всіх знаменних та пам'ятних  дат. 

 

Яблуницька амбулаторія загальної практики сімейної медицини 

З історії медицини с. Яблуниця  

Перший медпункт знаходився в приміщенні, де тепер будинок Дутки Петра Андрійовича. В 1953 році прийшла працювати в село Яблуницю Курильчук Надія Василівна. Спогади Надії Василівни: «Після закінчення Роменського акушерського технікуму нас направили на роботу  Західну Україну. Спочатку (1 рік) я працювала в Путилі, потім перейшла в Яблуницю. В медпункті, де тепер хата Петра Андрійовича, було дві кімнати і коридор. В одній кімнаті був роддом, в другій медпункт. Працювати було важко, бо не було умов. Світла не було, телефона теж. Я робила разом із Сідоренко Катериною Марківною, яка вже працювала до мене в селі. Вона була родом із с. Охтирка Сумської області. Їхали ми верхи на коні, якого давали в колгоспі. Якщо були важко хворі, то давали машину. В колгоспі їх було аж дві. Родів було багато, вивозів теж. А лікарня була в Довгопіллі на 15 чоловік і там один врач. Пізніше лікарню перевели в Конятин». 

Пізніше медпункт перевели у попівські хати біля ГЕСу. Ще пізніше – в будинок Шміляка Дмитра. 

У 1962 році медпункт перейменовано на фельдшерсько-акушерський пункт і переведено в приміщення будинку Попюка Василя Дмитровича. 

В 1963 році після закінчення Вашківецького медичного училища стала завідуюча ФАПом Денис Галина Матвіївна. А Надія Василівна працювала акушеркою. Крім села, обслуговували і хутори Плай та Голошину. Швидкої допомоги не було, доводилось ходити пішки. 

У 1965 році в с. Конятин була відкрита дільнична лікарня на 25 ліжок, 7 з них дитячих. Головним лікарем працювала Павлюк Фросина Василівна, яка завжди всім, навіть з оточуючих сіл надавала кваліфіковану допомогу. 

З 1970 року кваліфікованим лікарем-терапевтом працює Марчук Василь Дмитрович. З 1971 року по 2002 рік він – головний лікар Конятинської, а згодом Яблуницької амбулаторії. 

Завідуючою роддомом працювала багато років Теслюк Євдокія Миколаївна. З її допомогою на світ зявилось понад 700 немовлят. 

Старшою медсестрою на той час була Псарюк Євдокія Іванівна. 

Понад 30 років зубним лікарем  працював Попюк Юрій Дмитрович. 

В 1994 році Конятинську амбулаторію переводять в Яблуницю у нове сучасне приміщення. 

У 2002 році головним лікарем Яблуницької амбулаторії призначають Пилипко Світлану Петрівну. На даний час проведено капітальний ремонт приміщення амбулаторії, оновлено котельню парового опалення. Завдяки цьому забезпечується цілодобове тепло в приміщенні амбулаторії.

3

 

Яблуницька сільська лікарська амбулаторія загальної практики -  сімейної медицини.

Приміщення сільської лікарської амбулаторії загальної практики - сімейної медицини знаходиться в двоповерховому будинку, яке повністю пристосоване для цього. В 2008-2009 роки було проведено капітальний ремонт даного приміщення. Головним лікарем працює Пилипко С.П. В установі працює 16 осіб з них 10 спеціалістів в тому числі два лікарі: терапевт та стоматолог. Основний стратегічний курс сільської амбулаторії є профілактичний напрямок. Для амбулаторії пріоритетом є виявлення поширеності факторів ризику, розвитку прогресування захворювання в першу чергу ішемічної хвороби серця, артеріальної гіпертонії, цукрового діабету, передоколонгічних станів та втілення рекомендацій їх профілактики. В реалізації зазначених завдань є працівники закладу, особливо медсестри загальної практики ав медицини. Вони вміють здійснити профілактику та виконати лікування згідно призначення лікаря є порадниками, консультантами пацієнтів дільниці, яку обслуговують. Кожний працівник амбулаторії є кваліфікованим працівником своєї справи.

До медичних закладів, що розташовані на території сільської ради відносяться фельдшерсько-акушерські пункти в селах Плай та Голошина, що знаходяться на віддалених участках та забезпечують надання медичної допомоги потребуючим.

Яблуницький дитячий навчальний заклад 

 4 

Впродовж 35 років відчиняються назустріч малюкам двері дитячого навчального закладу «Струмочок», за дверима якого дітей очікує казка. На  те-риторії  установи на вихованців чекає автомістечко, мікро-стадіон, казкові ігрові cпoруди, городи, куточки лісу та ліків. За  роки незалежності України в установі проведено капітальний ремонт установи вікон, опалювальної системи. За рахунок коштів ЗЕА – «Новосвіт»   для установи придбано комп'ютер, зроблено капітальний ремонт підвального приміщення. За бюджетні кошти для установи в 2010 році було придбано дитячі дошкільні меблі, постільну білизну та комплекти посуду.  В даній установі працює 10 осіб, відвідує заклад 24 дітей та працює підготовча група.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         Головні, пріоритетні напрямки в роботі педагогів: розкриття здібностей і можливостей кожної дитини, сприяння розвиткові та життєздатності дошкільнят, як головної умови, що допомагають їм успішно діяти в різних ситуаціях, працюючи на високий рівень результативності в навчанні та вихованні дошкільників. Головне правило педагогів – любити дітей, зберігати доброзичливість один до одного, уміння    спокійно  розібратися  в будь-якій ситуації, неупереджено розв'язувати проблеми. Керуючись саме цими принципами у своїй діяльності колектив ДНЗ очолює відмінник освіти України, лауреат премії ім. О.Поповича – Комариця М.О.

 

Історія школи 

Перша школа в с. Яблуниця була в 1872 році однокласна, українська. В ній навчалися 65 хлопчиків і 54 дівчинки. 

Перші вчителі: Роговський Теофіл, Роговська Ольга, Стренковський Йосип. 

Учням видавали документ про успішність, який називався «Шкільні повідомлення».                              

 (Прим. Архівні дані)5 

До 1918 року школа була австрійська, яка знаходилася в будинку, де жив Туряк Михайло Миколайович (Мошерин). Даний будинок стоїть і сьогодні, який належить Бельмезі Ігорю Юрійовичу. 

З 1918 року до 1940 село було під владою боярської Румунії, тому школа діяла румунська, в якій було 7 класів. Знаходилася на місці, де зараз СБК. Вчителем був Соболь з с. Кучурів Сторожинецького району. Документ про успішність мав такий вигляд.

6В 1940 році з липня місяця почала працювати українська школа, в тому ж приміщенні, де і була румунська школа. Вчителювали: Юрнюк Микола Іванович з Довгопілля та Олена Поляк. В 1942 році за указом станичного Кристафовича  її розібрали, тому протягом трьох років діти в с. Яблуниці не навчалися.

 

                                                                                                                              

В березні 1945 року в селі знову почала діяти українська початкова школа в приміщенні бувшої корчми, де сьогодні стоїть будинок Гавучака Дмитра. Навчалися всі діти шкільного віку. Комплектували класи в залежності від того, хто скільки закінчив класів румунської та української школи до 1942 року. Було 4 класти, а в них біля 70 учнів. Вчителі: Ринкевич (Вірста) Олена Михайлівна та Киба Ліза Петрівна з Дніпропетровщини, трохи пізніше – Олексієнко (Томояга) Ніна Панасівна з  Житомирської області , які приїхали за направленням МО.

На фото Ринкевич О.М.,     Олексієнко Н.П.8 

В цьому ж році розпочинають будівництво школи на території, де знаходиться вона і сьогодні. Її проект намалювала Ринкевич О.М. На цьому подвір’ї вздовж нинішньої пришкільної їдальні була в’ятка – магазин з м’ясом. Продавцем був Копил, який проживав у власному будинку, що знаходився там, де сьогодні клумби з квітами. Зліва, трохи ближче до вулиці, був єврейський дім молитви – синагога. А де зараз старе приміщення школи, була цегляна хата, в якій проживала дочка Йойни – Ліндер Жаннета. Саме на фундаменті цього єврейського будинку і було розпочато будівництво школи силами жителів села. Школу будували брати Туряки: Танасій, Дмитро, Михайло, Юрій та Аннич Петро Томович. Кожен житель села повинен був раз в місяць відробити 7«гужтруд» (примус) на будівництві школи.  Школу завершили будувати в 1947 році. Ось такий  мала вигляд школа та її учні, вчитель Ринкевич О.М. (На фото справа). Це приміщення -  нині старий корпус школи.

  

В 1947 році і був перший випуск школярів. Документ про освіту видавали такого зразка ( на фото зліва)9 

На ганку школи був підвішаний великий дзвін, яким техпрацівниця о півдев’ятої дзвонила, скликаючи дітей до школи, тому що годинників у сім’ях тоді не було. На урок дзвонив ручний дзвоник, який функціонує і сьогодні. 

1949 рік. Школа перейменована з початкової на семирічну. Першим директором школи була Животинська Ольга Михайлівна, яка пропрацювала два роки (1950-1952рр). 

 

 

 

  

 

1954-1956 рр.:                     10 

В школу приїхали працювати такі вчителі(на фото справа):

Сідлович Василь Миколайович – вчитель математики; Олексієнко Н.П., Смірнова О.Л., 

Клим Онуфрій Йосипович – вчитель хімії; 

Малярчук Галина Йосипівна – вчитель початкових класів; Панченко Н.П., 

Гордій Марія Йосипівна – вчитель української мови і літератури;

Островська Тамара Олександрівна – вчитель російської мови і літератури. 

11                                                                           На фото учні школи  (1956-1957 р.)

 

121957 рік. Вчителі приймали активну участь в громадському житті району і села. На фото: виступ на районній сцені з нагоди свята «День урожая» та хор вчителів школи на сільській сцені.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1958 рік. Назва школи: Яблуницька загальноосвітня трудова політехнічна школа з виробничим

13   навчанням. На фото учні школи  (1958-1959 н.р.)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


141959 рік. Учні школи святковою колоною йдуть до клубу, де нині будинок Гавучака Дмитра, на святкування 42-річниці Великої.

 

 

 

 

 

  1960 рік. Назва школи: Яблуницька восьмирічна школа.

Працюють такі вчителі:

Гриф Василь Іванович – вчитель німецької мови;

Шевченко Галина Анатоліївна – вчитель російської мови і літератури;

Шевченко Володимир Олександрович – вчитель історії і географії;

Гонтар Євгенія Йосипівна – вчитель початкових класів (7 років), потім вчитель української мови і літератури.

Гунько (Суднач) Віра Михайлівна – вчитель початкових класів.  

1968 рік – розпочато будівництво нової школи (на фото внизу) за ініціативою дирекції школи та вчителя фізкультури Костюченка Івана Івановича. Проект складали самостійно  

15 

 

 

16

 В 1973 році в школу приїхали вчителі з Черкащини та Вінничини, відповідно Ярмоленко Валентина Миколаївна та Ужвак Тетяна Сергіївна. На фото зліва Ярмоленко В.М. з учнями, в яких була класним керівником.

В цьому ж році приїхала працювати і Дроняк Марія Петрівна.

В 70-х рр. працювали такі вчителі: Лопатюк В.І.- вчитель історії та географії, Теслюк О.О. – вчителька української мови і літератури, Калинич М.М. – вчитель фізкультури, Вашато В. Ю. – вчитель математики, Кошман Т.С. – піонервожата.

На фото: випускники 1973 року, де класним керівником була Теслюк О.О.

 17

З 1976 року вчителем початкових класів працювала випускниця 1972 року Вережак Г.М.

З 1977 року по 1981 рік директором школи працював Тимочко Ігор Теофілович, уродженець с. Черемошна Верховинського району Івано-Франківської області.

 Завучем школи  Ринкевич О.М., а після виходу на пенсію – Ярмоленко В.М.     

З 1978 по 2003 рік вчителем початкових класів працювала Петрик Марія Федорівна.

18

З 1981 по 1986 р. директором школи була Дідик (Скидан) Сільфія Рудольфівна, уродженка с. Лужани Кіцманського району Чернівецької області, яка працювала вчителем початкових класів. Згодом закінчила ЧДУ за спеціальністю вчитель російської мови і літератури. Заступником  директора  школи  був Вережак М.В.

 

З 1984 року по 1986 рік вчителем хімії і біології працювала Дуда Ганна Михайлівна (на фото):19

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

20З 1986 року школу очолює Вережак Михайло Васильович, уродженець с. Копачинці  Городенківського району Івано-Франківської області, який після закінчення Чернівецького педучилища приїхав працювати вчителем початкових класів, але викладав математику і заочно навчався в ЧДУ, який закінчив за спеціальністю «математика». На фото: учні, де класним керівником був Вережак М.В. (1984 рік)

В 1987 році почала діяти 4-річна початкова школа. В 1 клас пішли 7-річки і 6-річки. Через три роки, тобто в 1990 році 4 кл. не було, а в 1995 році випускників не було.

 

 

Заступником директора школи з 1986 року по 2001 рік працювала Лахман Вікторія Іванівна, вчитель російської мови і літератури, а згодом – світової літератури, вчитель вищої категорії, старший вчитель.

В 1985-86 н.р. була класним керівником ось цих учнів. 

  21

1989 рік. Школа перейменована з восьмирічної на Яблуницьку загальноосвітню школу І-ІІ ступеня. 

        З 2001 року по даний час заступником директора школи працює Кумариця Олександра Юріївна, уродженка с. Яблуниця Верховинського району Івано-Франківської області, вчитель початкових класів та українознавства, випускниця цієї школи (1989 рік). Закінчила ЧДУ за спеціальністю «вчитель початкових класів».

 

ЯБЛУНИЦЬКА ЗОШ І-ІІ СТУПЕНІВ СЬОГОДНІ

Безымянный   

 

Дата відкриття – 5 березня 1945 року.

Кількість класів комплектів – 9.

Кількість учнів – 110.

Система навчання – кабінетна

Мова навчання – українська.

Їдальня – на 60 місць.

Дослідні ділянки – 1.

Вережак Михайло Васильович – директор школи.

Кумариця Олександра Юріївна – заступник директора з навчально-виховної роботи.

Лахман Вікторія Іванівна – голова профспілкового комітету.

 

22  

 

Проблеми, над якими працює школа: 

1. Формування життєвої компетентності учнів в умовах особистісно  орієнтованого навчання.

2. Виховання творчої, компетентної особистості. 

23 

 

В школі працює 20 вчителів:

мають вищу педагогічну освіту-20.

Безымянныйге

У тому числі із званнями: 

“Вчитель-методист” – 1, 

“Старший вчитель” – 4, 

“Відмінник освіти України” – 6, 

Лауреат премії ім. О. Поповича – 1.

 

Напрямки роботи, які вирішуються найкраще:

1.Методична робота:

- методичне об’єднання вчителів початкових класів (кер. Коман О. М.);

- методичне об’єднання вчителів суспільно-гуманітарного циклу (кер. Лахман В.І.);

- методичне об’єднання вчителів природничо-математичного циклу     (кер. Савчук Н.М.);

- методичне об’єднання вчителів художньо-естетичного циклу      (кер. Андрецуляк О. Ф.);

- методичне об’єднання класних керівників, практичного психолога та педагога-організатора (кер. Пониполяк Т. В.).

2.Організація харчування.

3.Екологічна робота. Клуб “Водограй”     (кер. Кузик В. І.).

4.Гурткова робота:

-  Вокальний, інструментальний, хоровий (кер. Мицканюк А. Д.);

 - «Промінець» (кер. Андрецуляк О. Ф.);

- «Пластилінова скульптура» (кер. Бельмега О. Ю.).

При школі працюють:

гуртки: «ВІА «Яблунчани», «Хоровий спів»,  «Промінець», «Пластилінова  скульптура», «Настільний теніс», «Знавець англійської мови»,  «Люби і знай свій рідний край», «Юний хімік»;

клуби: «Водограй» (екологічного спрямування);

студія: «Чарівне перо» (літературного спрямування); фольклорне об’єднання: «Плай».

Читаються такі курси: «Українознавство» (1-9 кл.), «Хореографія» (2-4 кл.), «Основи християнської етики» (3-4 кл.), «Основи комп’ютерної грамотності» (8кл), «Музика Буковинського краю» (5 кл), «Український музичний фольклор» (6 -8 кл.), «Лісівництво» (9 кл.), «Російська мова» (5 кл.)

Традиції школи

Конкурси: «Ерудит»,  «Перлини гір»,  «Співає родина»,  «Колядки та щедрівки", «Крок за кроком»

24  

Свята: «Першого дзвоника», «Золотиста осінь», «Святого Миколая», «Новорічної ялинки»,  «Святого Валентина»,  «Гумору і сатири», «Останнього дзвоника» .

25 

26 

Тижні: тиждень зустрічі птахів, Шевченківський тиждень, Великодній тиждень, предметні тижні.

27

 Проводяться місячники предметних олімпіад, місячники-проекти виховної роботи, тематичні лінійки, колективна творча справа.

28

 

 

Лісове господарство

Яблуницьке лісництво побудоване та створене в 1962-1963 роках Путильським лісокомбінатом ОКС.

Яблуницьке лісництво загальною площею 4974 га, входить до складу ДП «Путильський лісгосп» і розташоване в північній його частині на території Путильського адміністративного району.

Контора лісництва знаходиться в кварталі 2, на відстані 33 км. від контори лісгоспу та від районного центру.

Територія лісництва розділена на 2 майстерські дільниці та 9 обходів. Згідно лісо рослинному районуванню територія лісництва відноситься до буково-ялицево-ялинових гірських, ялинових високо гірських Карпат. На території лісництва існує пам’ятник природи місцевого значення площею 25 га, в кварталі 25, виділ 10,11. Тип заказника ботанічний, з унікальним насадженням ялини з ялицею віком до 100 років.

Біля контори лісництва в 2006 році створений розсадник декоративних порід, де налічується більше 20 найменувань

Лісничі Яблуницького лісництва

Значний внесок у створення та початок роботи Яблуницького лісництва внесли:

-  перший лісничий Яблуницького лісництва Косован Віктор Миколайович;

-  помічник лісничого Беженар Федір Тихонович;

-  технік-лісовод Пилипко Василь Федорович;

З 1966 року по 1975 рік лісничим працювала Венгер Ольга Іванівна;

З 1976 року по 1977 рік – Бечко Микола Миколайович;

В 1977 році  – Якубовський Михайло Миколайович;

З осені 1977року  по 1982 рік – Гафуров Юрій Семенович;

З 1982 року  по 1984 рік – Маренич Володимир Дмитрович;

З 1984 року по 2001 рік  – Лабудяк Іван Васильович;

З 2001 року по даний час – Мицканюк Руслан Миколайович.

29 

 

Яблуницьке лісництво Путильського держлісгоспу сьогодні

 

    Яблуницьке лісництво входить до складу державного підприємства «Путильський держлісгосп». Площа лісництва складає 4974 га. Основним завданням являється відновлення та відтворення лісів, охорона та збереження лісових ресурсів. Щороку навесні проводиться посадка лісових культур, що на власних лісових розсадниках. Проводяться рубки з метою формування та оздоровлення лісів. На даному підприємстві працюють 30 осіб. З 2001 року лісничим працює Мицканюк Руслан Миколайович. Під час паводку 2008 року під його керівництвом побудовано два мости в урочищі Лопушна, побудовано лісогосподарську дорогу протяжністю 5,4 км. В 2001 році проведено капітальний ремонт контори та прилеглої території. Проведено відкриття лісової дороги протяжністю 3 км.

          Для забезпечення соціальних потреб населення села лісництвом відпускаються дрова та інша лісопродукція.  Колектив лісництва приймає активну участь в житті села, різних акцій та святах.                                                                                                                                                                                                                                                                                                          В даний час підприємницькою діяльністю займаються 54 особи. В основному це – переробка лісодеревини, торгівельна діяльність, ремонт та пошиття одягу.                                

З метою розвитку сільського туризму, на території села, завершено будівництво туристичного комплексу, власником якого є підприємець Кумариця Андрій Михайлович. 

 

30 

Добудоване добротне трьохповерхове приміщення, в якому знаходяться магазин, бар, власником є підприємець Томояга Ілля Федорович.

31 

Завершується будівництво приміщення дорожнього сервісу, власником якого являється підприємець Косован Ілля Миколайович. Багато підприємців займаються переробкою лісо деревини, виготовлення столярних виробів. Це Хащук В.О., Мицканюк М.І., Петрик М.Д., Юрнюк М.І., Мироняк Д.І., Котельбан Ю.Й., Нисторук Ю.С. торгівельною діяльністю займаються Кумариця О.Ю., Дудка Г.В., Гаврилюк Р.В., Павучек Г.В., Мороз В.М., Самборська Н.П. Розвиток підприємницької діяльності дає можливість створювати нові робочі місця.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       В основному жителі села зайняті веденням особистого селянського господарства та працюють в бюджетних установах села.


Ганна Вережак
Моя Яблуниця

 

Моє рідне село в моїм серці давно

 Залишило свій слід назавжди

 Бо зростала я тут і пізнала його

Прадідівський святий заповіт.

32

 

Приспів:

Це моя Яблуниця. моє рідне село.

Що своєю красою полонило давно.

Сінокоси лежать, дощ іде на покіс. 

 Запах сіна п'янить запашний.

 Завтра сонце ясне дасть проміння своє.

 І посушить покіс золотий.

Приспів.

Як подують вітри із-за Берда-гори.

Вітровій пронесеться селом.

Знають всі вже давно, що це наше село

Обвівають гірські вітряки.

 

Приспів.

Чути стукіт в селі - це працюють майстри.

 Вони працею славлять село.

 Будуть нові хатки, буде краще життя.

 В односельців моїх дорогих.

 

Приспів.

Цвіт кохання свого я шукала в горах.

 Та ніяк не змогла віднайти.

 Хіба знати було, що воно вже давно.

 Розгубило свої пелюстки?

Приспів. 

Мого краю краси не забути повік

І Черемоша гірську бистрину.

Запах трав духмяних і світанок новий.

Яблуневий той цвіт запашний.

ФОТОСВІТЛИНИ

 ІЗ ЖИТТЯ ЯБЛУНИЦЬКОЇ ЗОШ І-ІІ СТУПЕНІВ

ПУТИЛЬСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

школа

Сучасний вигляд Яблуницької ЗОШ  І-ІІ ступенів після капітального ремонту

перший дзвоник

Свято першого дзвоника

22

Педагогічний колектив  школи

Робота шкільної_атестаційної_комісії

Робота шкільної атестаційної комісії

Коман Орися_Миколаївна

Коман Орися Миколаївна - вчитель початкових класів, спеціаліст  вищої категорії, старший вчитель, відмінник освіти , переможець першого туру Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року 2011» проводить ділову гру

Патріот-2012

Учасники Всеукраїнського конкурсу з українознавства «Патріот-2012»

Робота шкільного_методичного_обєднання

Робота шкільного методичного обєднання класних керівників

 ( керівник Пониполяк Тетяна Василівна)

Виставка робіт_Бельмеги_Ярослави

Виставка робіт Бельмеги Ярослави, учениці Яблуницької ЗОШ І-ІІ ступенів, вихованки гуртка «Пластилінова скульптура», переможця обласного  фестивалю дитячої та юнацької творчості « Чисті роси» у номінації «Образотворче та декоративно-ужиткове мистецтво» (керівник Бельмега Оксана Юріївна)

Різдвяні свята

Презентація звіту за проектом «Різдвяні свята»

Яблунчани

Інструментальний ансамбль  «Яблунчани» -  учасники обласного фестивалю дитячої та юнацької творчості « Чисті роси» у номінації «Фольклорне мистецтво» (керівник Мицканюк Альона Дмитрівна)

Чисті роси

Призери  обласного фестивалю дитячої та юнацької творчості « Чисті роси» у номінації «Хорове мистецтво» (керівник Мицканюк Альона Дмитрівна)

 

монстера

В дбайливих руках  юних екологів розквітла  монстера

дітки

Колективна творча справа – цікава форма проведення дозвілля

Подорож по_екологічній_стежині

Подорож по екологічній стежині, станція « Розсадник Яблуницького лісництва» (керівник Кузик Валентина Іванівна)

 

Один день з життя табору з денним перебуванням «Едельвейс»

05.06.  «До таємниць природи»

Похід по екологічній стежці"Зелений подих" 

на природі

 

готуємо дрова

 

кухня

 

вікторина

 

польова кухня

 

розваги

 

 

НОВИНКА!!!!!!!!!!!!!!!

 

Про проведення в Яблуницькій школі батьківських зборів

у формі колективного свята

28 квітня в Яблуницькій школі відбулися загальношкільні батьківські  збори у формі свята. Адміністрація школи вдало поєднала свято «Крок за кроком» із Днем вишитої сорочки та районним етапом дитячого фестивалю-конкурсу «Чисті роси». Спочатку до уваги батьків була представлена «Візитка» школи, в ході якої вшановували призерів ІІ та ІІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін, лауреатів, дипломантів та призерів районних, обласних, Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів, фестивалів, зльотів, змагань тощо. Також перед батьками виступила шкільна дружина юних рятувальників-пожежників  «Вогник».

Після обговорення кількох робочих питань всі присутні в залі мали змогу побачити виступи дітей на фестивалі-конкурсі «Чисті роси».

Протягом всього дійства у залі панувала щира, тепла атмосфера, адже для кожного батька великим щастям є бачити досягнення своєї дитини. Для дітей, у свою чергу, важливу роль відігравала батьківська підтримка, адже вони виступали не лише для поважного журі, а й для найдорожчих людей у світі – своїх батьків. Приємним було й те, що не лише учні, а й вчителі та батьки прийшли на свято у вишиванках.

Проведення колективних свят неабияк згуртовує учнів, вчителів та батьків, спонукає до спільного вирішення тих чи інших питань на шляху до єдиної мети – щасливого розвитку наших діток. Про це свідчить ще один досить вагомий показник – 90% явка батьків на збори.

 

Дует "Мальви"

CAM00805CAM00805

IMG 6474 

Гурт "Грація"

Фото2762 

Фото2762

Гурт "Гуцулята"

Фото2771 

 

Танцювальний колектив "The best"

Фото2776 

Мартинюк Наталія

 

Фото2796 

 

Дроняк Діана

 IMG 6479

 

Танцювальний колектив "Едельвейс" (молодша група)

 IMG 6487

 

Танцювальний колектив "Едельвейс" 

 CAM00805

 

Інструментальний ансамбль "Яблунчани"

Фото2801

 

загруженное 1

 

В «Яблунчан» знову Міжнародна перемога.

 

У Болгарському місті Несебр відбувся ХV Міжнародний дитячий фестиваль «Солнце, радость, красота». У ньому взяли участь колективи і виконавці з 12 країн світу – загалом приблизно 10000 юних митців. Серед них і вихованці гуртка «Інструментальний» Путильського районного центру дитячої та юнацької творчості Андріана Дроняк, Христина Туряк, Максим Кумариця – учні Яблуницької  ЗОШ І – ІІ ступенів, Роман Пилатюк – учень Черемошнянськой ЗОШ І –ІІІ ступенів, Жанна Лахман та Назарій Тонієвич – учні Довгопільської ЗОШ І –ІІІ ступенів  з керівником Альоною Мицканюк. У конкурсній програмі вони виконали  «Віночок гуцульських мелодій» та «мелодії Карпат» на різноманітних інструментах: дводанцівці, теленці, сопілках, дримбах, цимбалах, окаринах, бугаєві, тамбурині, брязкальцях, скрипці.

 

Журі фестивалю нагородило ансамбль «Ямблунчани» дипломом першого ступеня в номінації «Народні інструменти»

 

20140618 11305920140618 11305920140618 11305920140618 113059

 

"Яблунчани"

 

«Яблунчани» здобули нагороди у Польщі.

«Яблунчани» здобули нагороди у Польщі.

З 5 по 8 грудня на запрошення музею рільництва у м. Цехановец (Польща) Колектив «Яблунчани» брав участь XXXIV Міжнародному конкурсі гри на пастерських інструментах.

Ведуча концертної програми – директор Путильського районного центру дитячої та юнацької творчості Н. П, Хромей представила учасників колективу та розповіла про їхні досягнення в Словакії та Болгарії. Керівник ансамблю А. Д. Мицканюк та її вихованці Роман Пилатюк,  Андріана Дроняк, Назарій Тонієвич, Жанна Лахман і Максим Кумариця виступили з концертною програмою «Цимбалійте, гори». Сюди увійшли номери за участю батьків О. Ю. Кумариця та І. В. Лахман.

За рішенням журі, Роман Пилатюк нагороджений дипломом за ІІ місце (гра на тримбіті), Андріана Дроняк – дипломом за І місце (гра на сопілці), решта учасників – дипломами за участь. Також вони отримали грошові винагороди.

Члени журі щиро дякували учасникам колективу за збереження самобутності Гуцульського краю,чудову гру на інструментах та майстерність виконання творів.

 

Тиждень англійської мови з 02 по 06 лютого 2015 року.

 

Вивчення англійської мови – процес складний, але багатогранний і цікавий . Варто замислитися, що саме   англійська мова є неповторним засобом спілкування між людьми різних національностей. Оволодіння іноземною а саме англійською є потребою часу. Під час вивчення англійської мови учні знайомляться з традиціями і звичаями англійських народів світу.

З метою розширення й поглиблення лінгвістичних знань, розвитку комунікативних умінь і навичок,  етичного виховання, духовного багатства, моральної чистоти у школі було проведено  «Тиждень англійської мови»  - під  девізом  «Learn more about the UK». Всі учні школи були активними учасниками та співорганізаторами всіх запланованих заходів.

Тиждень розпочався з робочої лінійки, на якій вчитель англійської мови Пониполяк Тетяна Василівна ознайомила учнів школи із планом проведення та завданнями  тижня. А також вчителі та учні школи мали можливість  переглянути презентацію «Виникнення англійської мови» та почути від учнів 5-го класу «10 причин  вивчення англійської мови».

У школі учнями 9-го класу було створено лінгвістичну бригаду «Швидка допомога», яка організувала виставку «What we know about Great Britain». Відвідуючи її, учні могли познайомитись із Об’єднаним Королівством Великої Британії та Північної Ірландії, побачити визначні місця країни.

У цей день також стартував конкурс на кращу стінгазету «Learn more about the UK». Слід відзначити газети учнів 6,8 класів, але кращими і змістовними були газети 7 та 9 класів.

Продовжив тиждень документальний фільм «Знайомство з Лондоном», який учні мали можливість переглянути під час перерв.

Після уроків відбувся брейн-ринг «Хто найрозумніший». Учасниками якого були  учні 5-9 класів, які розподілилися на дві команди: “The Strongest” і “ The Best ”. Діти старанно виконували завдання та щиро раділи маленьким перемогам під час виконання завдань. Але як і в кожному конкурсі були переможці у переможені. Здобула перемогу команда “The Strongest”. Найактивнішими учасниками були: Лабудяк І., Киверо М., Марусик Є.

 

В середу під час перерви бригада  «Швидка допомога», провела з вчителями майстер-клас з вивчення англійської мови. В цей день відбулася подорож англійським календарем, в якій учні 5-9 класів представляли основні свята , що відзначають у Великобританії.

З нетерпінням учні молодших класів чекали на свято «Happy English».Учні школи мали можливість почути вірші, інсценіровки, представлення звіряток. Родзинкою цього дійства була казка «Колобок» у виконанні учнів 3-го класу. Найбільш артистичними акторами проявили себе Бельмега М. – Колобок, Косован І. – Лисичка.

Не забарилася і п’ятниця, яка підвела підсумки тижня. Всі учасники були нагороджені солодкими призами.

Минув лише тиждень, а вражень на цілий рік. 

 

 

Copyright 2012. All Rights Reserved.