• вул. Ольги Кобилянської, Чернівці
  • вул. Ольги Кобилянської, Чернівці вул. Ольги Кобилянської, Чернівці
  • Театральна площа, Чернівці Театральна площа, Чернівці
  • Турецька площа, Чернівці Турецька площа, Чернівці
  • вул. Головна, Чернівці вул. Головна, Чернівці
  • Німецький народний дім, Чернівці Німецький народний дім, Чернівці
Автор: sokrrom Категория: Романківці
Дата публикации Просмотров: 1965
Печать

Маленька крапелька величної держави -
моє село, багато є таких!
Зазнало лиха, бідувань і слави
Воно живе і вічно буде жить!     Мабуть, кожна людина вважає, що її місто, або село, де вона народилася і живе, - найкращий куточок землі. Та це і зрозуміло, бо це місце - єдине, неповторне: воно викохало тебе на своїх долонях, збагатило тебе своєю красою, подарувало друзів. Ти - його часточка.
     Таким для нас є село Романківці Сокирянського району Чернівецької області, яке розташоване в мальовничому куточку Сокирянщини. Романківці – зелена казка. Хто хоч раз гостював у нашому селі, той переконався у справедливості цих слів. Сріблиться, б’ється дзвінко об стрімкі береги і розсипає сонячними бризками чисті хвилі річки Рогози. Пройдіться стежками сільського парку, вдихніть п’янкого повітря – і ви обов’язково приїдете ще не раз на побачення з нашим селом, до гостинних романківчан, щоб повніше відчути чарівність казки, навіяної мистецтвом народних майстрів – простих і щедрих людей, у творіннях яких відбилася поетична краса села.


Село моє, краплиночка на карті,
У світі невідоме – та дарма.
Ну, а чого б без нього були варті
Ми з вами кожен зокрема.


     Якщо вірити історичним фактам, то село Романківці засноване в 1565 році і  його засновником насправді був Романко, який першим поселився на березі річки Рогози. З тих пір пройшло чимало часу. Село розвинулось набуло змін і на цей час нараховує 5066 чоловік. Це працьовиті люди, які дбають і про себе, і про своє село.
     Завітайте до нас і ви самі в цьому переконаєтесь!

Директор Романковецької гімназії В.М.Степаненко
Сільський голова В.М.Цап

Copyright 2012. All Rights Reserved.