• вул. Ольги Кобилянської, Чернівці
  • вул. Ольги Кобилянської, Чернівці вул. Ольги Кобилянської, Чернівці
  • Театральна площа, Чернівці Театральна площа, Чернівці
  • Турецька площа, Чернівці Турецька площа, Чернівці
  • вул. Головна, Чернівці вул. Головна, Чернівці
  • Німецький народний дім, Чернівці Німецький народний дім, Чернівці
Автор: storij Категория: Їжівці
Дата публикации Просмотров: 2626
Печать

Привітання

Голова сільської роди

 

Піцул Анатолій Дмитрович
     Село Їжівці - одне із старовинних сіл. Перша історична згадка в архівних документах значиться ще з 17.08.1428 року як про село Южівці. Село розташоване на мальовничих горах та зелених запашних лугах біля підніжжя Карпат. Воно знвходиться в прикордонній смузі, за 20 км. На південний захід від районного центру Сторожинця.
Площа села складає 5081 га., в тому числі лісу - 2009 га., під забудовою та присадибними ділянками – 1066 га., пасовиська – 751 га.,землі для ведення товарного сільськогосподарсподарського виробництва – 570 га.
Через село протікають дві річки: Малий Серет та Фрашніш. Село розподілене на 12 частин. Всього в селі нараховується 32 вулиці, протяжністю 77 км., із них 2,5 км. дороги з чорним покриттям.
Село постійно росте і будується. Тут проживають працьовиті та заможні люди. За останні 20 років у селі побудовано більше 400 господарств, нова середня школа на 640 місць, дитяча дошкільна установа на 78 місць, клуб, сільське кафе, 40 магазинів. На даний час будується 135 житлових будинків, з яких 62 двоповерхових, два двоповерхових ресторани, один торгівельний цкнтр. В сеоі нараховуються 1512 домогосподарств. Населення складає 5694 чоловік, з них: 1585 осіб молодшого за працездатний вік, 3422 осіб працездатного віку ( в тому числі молодь від 16 до 34 років- 1848 осіб), 687 осіб пенсійного віку. Природній приріст населення за 2010 рік склав 161%. В селі проживають 235 Матерів-героїнь. На обліку в сільськійраді таки пільгові категорії населення знаходяться 952 пенсіонера, із них 283 учасників війни, 342 дітей війни, 89 інвалідів. 438 сімей села отримали різні соціальні допомоги на суму 2195,6 тисяч гривень. Надано матеріальну допомогу малозабезпеченим громадянами села в сумі 1400 гривень та допомогу на поховання в сумі 900 гривень за рахунок сільського бюджету.
В селі працюють дві школи, дитячий садок, лікарська амбулаторія, фельдшерський пункт, будинок культури, клуб, дві бібліотеки, сорок магазинів, млин, АЗС, п’ять деревооробних цехів, цех по виготовленню залізобетонних огорож. Увласні громадян є біля 1000 легкових автомобілів та 250 мікроавтобусів, 24 тракторів, 16 вантажних автомобілів, один комбайн та інша сільськогосподарська техніка.
Громада иає Дмитрівську прввославну церкву Московського патріархату, два молитовних будинки громад ХВЕП та ЕХБ. Всі конфесії мирно співіснують.

Дирекора ЗОШ І-ІІІ ступенів
Іонашку Ольги Василівни


Шановні друзі, на виконання наказу № 334 від 29.09.2011 року управління освіти Строжинецької РДА в Іжівській ЗОШ І-ІІІ ступенівстворена творча група з реалізації проекту «Історико– краєзнавчий проект села Іжівці», яка з відповідальністю відносилась до створення даного проекту, здійснила пошукову роботу в різних напрямках , вивчала різні матеріали, узагальнила їх і створила відповідний портрет.
Я хочу подякувати вчителям, учням, батькам, громадськості за співпрацю, надану допомогу у створенні історико-краєзнавчого портрету села Іжівці.
Хочу зазначити, що школа в селі є центром освіти, науки, культури, виховання підростаючого покоління.
Іжівська ЗОШ І-ІІІ ступенів має свою баготорічну історію, першими свідчаннями якої датуються 1887 роком, коли наш край знаходився під владою Австро-Угорської імперії і в румуномовному селі школа заснована як початкова з румунською мовою навчання. Письмових свідчень про розвиток шкільної освіти села дуже мало, але з тих, що зберіглися можна визначити, що навчання в школі здіснювалось протягом австрійського, румунського та радянського панування, сільська молодь мала можливість отримати освіту.
За радянські часи наша школа пройшла шлях від початкової до загальноосвітної І-ІІІ ступенів. Великий вклад в розвитку школи внесли директори Цибух І.С, Цибух Н.Г, Апетрі П.І, досвічені вчителі.
За роки незалежності України Іжівська ЗОШ І-ІІІ ступенів істотно змінила свій зміст і обличчя. Школа оснащена необхідною матеріально-технічною та дидактичною базою, обладненними навчальними кабінетами , спорзалом, кабінетом інформатики, актовим залом , забезпечена шкільним автобусом, багата на кількість учнів - 628, які поділені в 25 комплектах - класах.
Школа забезпечена професійними педагогічними кадрами. З 44 вчителів, які здіснюють навчально-виховний процес, більшість-творчі освітяни, 30 вчителів є випускниками власної школи. В школі працює творча лабороторія вчителів, яка накопичує досвід педагогічних розробок, методична рада, яка організовує роботу щодо оновлення змісту навчання, впровадження сучасних форм і методів навчання , шкільні методичні об’єднання, метою яких є створення умов для навчання, розвитку і виховання учнів, турбота про них, задоволення їхніх інтелектуальних та соціальних потреб.
На належному рівні розв’язуємо питання координації школи, сім’ї та громадськості у поліпшенні навчально-виховної роботи з дітьми, формуванні в учнів моральних якостей, естетичної культури, трудових навичок, патріотичних почуттів.

Copyright 2012. All Rights Reserved.