Автор: storzab Категория: Заболоття
Дата публикации Просмотров: 2519
Печать

Привітання

Завітайте в наше село! 
Хто раз побачить – не забуде, Чарує всіх краса твоя: Міцній, рости на радість людям, Забагно, люба ти моя!
Розчудесні місця в с.Забагна… Вам ніколи там не доводилось бувати? Коли не доводилося, - обов’язково побувайте.
Розташоване воно від лісового технікуму м. Сторожинець на відстані 5 км. на горбистій місцевості. Тут ви зможете помилуватися чудесними краєвидами лісу, який постійно переривається, а між ним розташовані хати, луки, поля, сади та городи. Зелені вони ті луки влітку та запашні, уквітчані і ромашкою, і конюшиною, і дзвіночками, а в лісі ранньою весною можна любуватися первоцвітами: шафраном Гейфеля, білоцвітом весняним, анемоною дібровною, медункою та вслухатися в щебіт птахів.
Якщо вам захочеться відпочити від повсякденних справ, то завітайте на ставки, які є в селі. Тут, з дозволу господарів ставків, ви зможете порибалити і відпочити.
А якщо комусь треба очистити душу і серце від усього злого, що оточує нас у повсякденному житті, то в селі Забагна на високому пагорбі, звідки відкривається мальовнича панорама села, стоїть церква, двері якої завжди гостинно відчинені для прихожан.
Завжди привітно зустрічає своїх гостей школа, яка потопає в квітах круглий рік та приваблює всіх своїм виглядом. Тут можна вдихати приємні аромати чорнобривців, троянд, айстр, гладіолусів, півонії, жоржин, сальвії, тюльпанів, нарцисів, покровки та інших. Ці квіти є окрасою нашої школи.
Яке ж чудесне село Забагна! Славиться воно вирощуванням суниць, яблук, персиків, вишень, слив. І хат за деревами та за садками не видно, і такі ж соняшники, така там квасоля, тичинами підтримувана, росте, - ну, просто як ліс… Забагняни вам відразу ж і скажуть, що вних не село, а рай!
А якщо б ви взяли та запитали їх про те, чи бачили вони рай, Забагняни за словом у кишеню не полізуть і скажуть, що рай тут у них. А коли ви вже захочете, щоб їх похвалити, то їм скажіть, що це дійсно так.
Отож від щирого серця запрошуємо Вас відвідати с. Забагна.
Голова с. Забагна – Малованюк Іван Дмитрович

z12

Село Забагна розташоване на горбистих і лісистих місцях. Площа його становить 670 га. Населення складає 778 чоловік. З них: чоловіків - 381; жінок -397; пенсіонерів- 207; інвалідів – 40; багатодітних сімей – 7 (дітей -26); діти інваліди – 2.
На території села розташовані: школа, ФАП, клуб, бібліотека, стадіон, два магазини.
Село Забагна утворене в 1628 році і відносилося до села Панка до 1960 року. З цього ж року було приєднане до села Нові Бросківці і отримало подвійну назву Забагна і Заболоття.
Серед простих людей є славні імена, які удостоєні високих держав-них нагород:
-Трудового Червоного прапора – Столяр Іван Іванович;
- Ордена «Знак пошани»-Ходан Ілля Іванович, Ходан Степанія Захарівна;
- Орден трудової слави ІІІ ступеня – Драганчук Дмитро Петрович, Чернієвич Іван Георгійович;
- За трудову відзнаку – орден – Гаврилюк Марія Миколаївна;
Делегат ІІІ з’їзду колгоспників України – Гаврилюк Олексій Петрович.

Директор Новобросковецької ЗОШ І-ІІІ ступенів - Косменко Марія Петрівна

z50

   Кожна людина може по - різному визначати мету свого існування, але мету треба мати – інакше то буде не життя, а животіння.
У моїй життєвій меті, у моїх принципах, моїй поведінці є одне правило: треба прожити життя гідно, так, щоб не соромно було згадати.
Гідно прожити значить бути добрим, великодушним, вміти не впадати в крайнощі, не стати егоїстом, а бути правдивим, вірним товаришем, знаходити радість у допомозі іншим.
Життя – насамперед творчість, та це не означає, що кожна людина, щоб жити мусить народитися художником, балериною або вченим. Можна творити просто добру атмосферу довкола себе, як нині висловлюються, ауру добра навколо себе.
Кожна людина залишає по собі пам'ять. Я, перебуваючи на посаді директора з 2005 року, намагалася, щоб покращити умови навчально-виховного процесу в школі. Адже як і кожна людина так і я будь-якої миті можу піти у небуття. І мені не байдуже, яку пам'ять я пособі залишу. А тому я і взяла на себе відповідальність очолити творчу групу у створенні веб-проекту «Історико - краєзнавчий портрет села», щоб якомога більше дізналися люди про село Забагна за його межами. В дослідницьку роботу над проектом включилася велика кількість людей: учителі, учні і небайдужі люди. При обговоренні було сплановано над якими розділами будемо працювати. Далі розприділили завдання пошукової роботи між творчими групами, займалися опитуванням старожилів про історію села,збиралися фотоматеріали. В ході пошукової роботи піднімалися архівні матеріали, відкривалися бабусині скрині, затяжними були вечори-спогадів сивочолих сельчан. Часто проводились засідання творчих груп, де систематизували зібраний матеріал. Як підсумок, даний проект піддавався вичитуванню філологами.
Тож історія нашого села нехай поповнюється новими змінами і новими надбаннями, щоб кожен із нас окремо і всі ми разом зробили свій вклад у розвиток села, школи, щоб залишити добру пам'ять про себе…

 
Автор: storzab Категория: Заболоття
Дата публикации Просмотров: 748
Печать

Відео

 
Автор: Oksana Категория: Заболоття
Дата публикации Просмотров: 883
Печать

Спорт

 Жителі села Заболоття полюбляють займатися спортом. Найбільше до вподоби футбол, волейбол, настільний теніс та взимку катання на лижах.  

     Неодноразово на шкільному стадіоні проводяться турніри з футболу, в якому беруть участь випускники Новобросковецької ЗОШ І-ІІ ступенів. Спортивний гурток, який функціонує в школі, дозволяє проводити різноманітні змагання з фізкультури, а особливо діти люблять «Веселі старти», які щорічно проводить учитель під час Олімпійського тижня.

2     3

Особистість, якою пишається село є Миронюк Георгій Георгійович, який народився в селі Забагна Сторожинецького району Чернівецької області в 1948 році.
      З 1973 року влаштувався Георгій Георгійович тренером у м. Кіцмані. Перші тренерські успіхи пов’язані з:
      -Іваном Гнатюком, який стрибав у висоту 195 см., вигравав обласні шкільні змагання.
      -Микола Сопко - переможець «колосівської» першості України по бігу.
      -Іван Остап’юк, який бігав під майстрівський норматив стіпль-чез.
      -Лариса Москалюк-багатоборка, яка була п’ятою в Україні.
      -Олег Шиман - отримав рекорд СРСР з бігу 110м. з бар’єрами.
      -Олександр Косован виграв 400м. з/б на першості серед ДЮСШ.
      - Іван Гешко-спортсмен по бігу, готується до Олімпіади і мріє виграти медаль.
    Георгію Георгійовичу присвоєно звання «Заслужений працівник фізичної культури і спорту України».

 

 

 

 

 
Автор: Oksana Категория: Заболоття
Дата публикации Просмотров: 816
Печать

1

3

4

 
Автор: storzab Категория: Заболоття
Дата публикации Просмотров: 846
Печать

Легенди


Старожили села розказують, що назва «Забагна» стала відповідати даній місцевості, через те, що коли йдуть дощі, то на значній території хутора зберігається вода, утворюючи болото, багно. А село знаходиться за багном, за болотом. Тому і збереглися, і закріпилися за цією територією дві вживані назви території Це – «Забагна» і «Заболоття».

4

 
Copyright 2012. All Rights Reserved.