Автор: vznbab Категория: Бабине
Дата публикации Просмотров: 1154
Печать

               Легенди

        Розповідають, що колись на зовсім пустому, необжитому людьми місці, поселилася лиха жінка, яка мала багатство і прагнула його примножити. Почала вона наймитів збирати. Хто працював у багачки, той і жив у неї. Заселяли переважно місця, які тепер називають Вербівець і Підбабин. Земля там чорна, масна, як її називають бабинці, і дає гарні врожаї. Та замало було місця зажерливій багачці, вона посувалася далі і захоплювала частини лісу, поля, збільшувала кількість наймитів.
                 І було село забутим закутком, недоступним світом, оспіваним соловейками, омелюхами, одудами, дроздами, багате болотними черепахами, двокрилими великими коромислами, що на сьогоднішній день рідкість. Та коли посилала баба – багачка своїх людей на базар, то там наймити зустрічалися із своїми односельцями, близькими, родичами. Бувало питають:              
         - Це з ким ти балакав?  - Мій знайомий, від баби, бабин. Так і поширилася назва по цей день: - Чий? – Бабин. Так за селом і залишилася ця назва.
ІІ

Кажуть, що до схід сонця до малого потічка злітаються з Круглої Ями, яка знаходиться серед панського лісу (назву «панський» ліс отримав пізніше) орли, де вони полокали свої дзьоби і крила. І справді територія  Круглої Ями, має форму круглої миски

 SAM 0025

 

Copyright 2012. All Rights Reserved.