Автор: vznban Категория: Банилів
Дата публикации Просмотров: 1482
Печать

1Споконвіку у селі Банилові розвивалася культура

осередком розвитку культури є "Банилівська толока"

 Засновниками «Банилівської толоки» -  є Мензак Олена Іллівна, Андрюк Тодор Козьмович під керівництвом Мазуряка Василя Миколайовича. Вони засвоєні і примножені не одним поколінням, вони містять у собі духовні, моральні цінності. Тому на основі фольклорно - етнографічного гуртка «Банилівська толока» (старше покоління) в 1997 році було створено учнівський фольклорно - етнографічний колектив "Банилівська толока " (керівники: Шиманович І.Й., Мазуряк В.М. та Андрюк О.П.) У репертуарі колективу різноманітні обрядові пісні: весільні, різдвяні колядки, щедрівки, родинно - побутові, жартівливі пісні, пісні про кохання, танцювальні та коломийки. Відтворені та повернуті до життя весільний обряд села, похоронний обряд, храмовий день у Банилові, Банилівська толока, свято Юрія, а також танці "Старий гуцул", "Коломийка", "Коса", "Волошка", "Сокола". Колектив неодноразово завойовував призові місця на фестивалях-конкурсах етнографічних колективів у місті Вижниця, на обласних конкурсах звичаїв та обрядів рідного краю.

 

 

4

 1997 рік - Диплом III ступеня на Першому обласному конкурсі на кращого знавця звичаїв та обрядів рідного краю.

 2002 рік - Грамота III ступеня за зразкові знання історії, етнографії, фольклору, звичаїв, традицій та обрядів рідного краю. (Обласний конкурс) У цьому ж році - Диплом Лауреата премії Вижницької РДА «Надія України». Диплом управління освіти і науки обласної державної адміністрації.

 2004 рік - Почесна грамота Вижницького районного об'єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т.Г.Шевченка за активну участь у просвітницькій роботі, творчий  внесок в розвиток української мови, з нагоди 190-річчя від Дня народження Т.Г.Шевченка та 135-річчя ВУТ «Просвіта».

 2004 рік - участь у звітному концерті Чернівецької області у Києві.

  2004 рік - участь у XIV Міжнародному гуцульському фестивалі, Гран - Прі.

 2005 рік - Диплом І ступеня за зразкові знання історії, етнографії, фольклору, звичаїв, традицій та обрядів рідного краю (Обласний конкурс).

 2005 рік - у складі сільського Народного колективу "Банилівська толока" брали участь у XV Міжнародно-гуцульському фестивалі у Рахові, І місце.

2006 рік - колектив завоював перше місце на Обласному конкурсі на кращого знавця звичаїв та обрядів рідного краю.

2009 рік - «Банилівська толока» переможець обласного фестивалю дитячої та юнацької творчості «Чисті роси» у номінації «Фольклорне мистецтво». Без виступу нашого колективу не обходяться жодні сільські та районні свята.

 

З року в рік культурне життя села ще більш розвивається. У розвиток культури зничних зусиль докладають жителі села та учні школи, які є неодноразовими переможцями районних, обласних та республіканських конкурсів.

андрич таня

Андрич Тетяна - учасниця та переможець районного конкурсу патріотичної пісні та конкурсу, присвяченого дню народження Н.Яремчука. 

 

IMG 6673

 

 

 

Чорногуз Тетяна - учасниця конкурсу "Золотий ключик".Переможниця республіканського конкурсу "Кримські зорі"

 

Copyright 2012. All Rights Reserved.