Автор: vznban Категория: Банилів
Дата публикации Просмотров: 2833
Печать

Шановні краяни!

IMG 0290 

   Історія нашого Буковинського краю є і трагічною, і водночас славною. Сьогодні,коли Україна незалежна держава, ми не повинні ні на мить забувати героїні подвиги нашого народу,який боровся за Самостійну Україну і проливав кров за волю рідної Вкраїнської землі. Упродовж десятиріч Україні відводилась роль своєрідного полігону, де безборонно чинився й навіть заохочувався державний розбій, спрямований на те. щоб знищити українців як націю, дощенту зруйнувати багатовікову українську історію, мову, віру, послідовно викорінючи зі свідомості людей найменші ознаки національного буття.

 

   Нині настали сприятливі часи для подолання духовного занепаду нашого суспільства, для відродження історії,освіти,культури.

    Справжніх героїв не треба шукати десь далеко. Вони серед нас, серед наших односельчан. Вчімося у них. як вони, любити свою землю, бо зрадити її - то великий гріх, як зрадити батька чи матір.

 

 

Сільський голова                                           М.Андрюк

 

LD

  

У кожної людини є своя маленька батьківщина, найдорожчий для серця куточок, з якого починається незвіданий і загадковий світ, про який згадує із теплим, щемним сумом і радістю, бо тут вона провела найкращі роки свого життя – дитинство.

 

Цей дім, ця дорога серцю країна зветься школою, з відси бере початок становлення громадянина, людини.

 

Вивчаючи і досліджуючи історію свого села, школи учні глибоко засвоюють першоджерела, витоки духовності народу. Великий виховний потенціал містить історія рідного села, бо її творили пращури, діди і батьки.

 

Беручи активну участь у багатогранній краєзнавчій роботі, учні з раннього віку прилучаються до героїки минулих епох, вивчають і цілісно сприймають національний колорит рідного краю, глибоко усвідомлюють себе, як частини народу, в них виховується любов до рідного села, краю.

 

Директор школи                             Л.Никифоряк

 

 
Автор: vznban Категория: Банилів
Дата публикации Просмотров: 735
Печать

Відео

 
Автор: vznban Категория: Банилів
Дата публикации Просмотров: 1291
Печать

Спорт

       За останні роки спортсмени Банилово-Підгірнівської гімназії мають непогані здобутки в районних та обласних змаганнях. Найбільш популярні види спорту у нашій гімназії: волейбол, футбол, легка атлетика.
Значних результатів досягли наші волейболісти. В 2010-2011 н.р. волейбольна команда дівчат здобула І місце в районній спартакіаді серед школярів, І місце в чемпіонаті області серед спортивного товариства «Колос», І місце в першості району в змаганнях присвячених 20-й річниці з Дня Незалежності України.
         Серед юнаків волейбольна команда стала призером районної спартакіади.
        Хочеться відзначити кращих учнів які відзначилися в цих змаганнях: Місікевич Анастасія, Марфійчук Діана, Бурла Карина, Мойсюк Людмила, Каленюк Тетяна, Козубовська Андріана, Харитон Світлана, Олексюк Марія, Мотовилець Анатолій, Сепчук Богдан, Перащук Володимир.
Футбольна команда юнаків зайняла І місце в районній спартакіаді серед школярів, а учні Бобрович Артем, Щербань Іван, Москалюк Євген, Жеравін Артем, Мегеден Тарас ввійшли в склад збірної команди району і приймають участь в обласних змаганнях.

 
Автор: пр Категория: Банилів
Дата публикации Просмотров: 870
Печать

IMG 0718

IMG 0718IMG 0718IMG 0718IMG 0718IMG 0718IMG 0718IMG 0718IMG 0718IMG 0718IMG 0718IMG 0718IMG 0718IMG 0718IMG 0718IMG 0718Фото

 

 

 
Автор: vznban Категория: Банилів
Дата публикации Просмотров: 1554
Печать

 

Безымянный1    "Давно тут, де тепер Підгора в селі Банилів, витікала з нори Слатина. Люди солили нею страви, квасили на ній капусту й огірки та давали її худобі. Але везти далеко солону воду було незручно. Тому її варили на сіль в банилові. Робили Банилів недалеко від нори. В плиті видовбували широке коритце-баняк. Його клали на чотири камені. Зверху на чотирьох колах закріплювали дашечок, аби коритце-баняк дощем не заливало. Під коритцем розпалювали ватру. Вона розпікала плиту. Слатина банилася, варилася. З неї виходила вода з парою, а сіль залишалася на дні. Коли солі було повне коритце, її вибирали в мішки і везли продавати. Коло Банилова треба було сидіти багато днів, аби вогонь не погас. Тому ті, що варили тут сіль, будували собі хати. Все це поселення називали Баниловом. Так виникла назва села - Банилів". Із старовинних джерельних відомостей довідуємося, що це село в 1445-1457 рр. входило до складу Снятинської волості. Старостою у той час був поляк Дітріх Бучацький. Село належало йому.


 

 
Copyright 2012. All Rights Reserved.