Автор: vznberj Категория: Бережниця
Дата публикации Просмотров: 1971
Печать

Духовність

Над сторінкою працювали:
Керівник : Новошецька Валентина Танасіївна
Учениця : Осташик Марія

          Жителі нашого села завжди шанобливо ставилися до своєї домівки, своїх традицій, своєї мови та культури. Вищими цінностями для нас завжди є релігійні переконання, почуття любові до Батьківщини, відданість інтересам нації, рідній мові.
   Велику роль у духовному житті бережничан відіграла православна церква. Навіть заснування села тісно пов’язано з православ’ям. Так село було засноване на монастирських землях, і жителі завжди славилися своїм ставленням до релігії.
    В 1872 році за сприяння поміщика Колотила на місці печер де жили ченці було збудовано дерев’яну церкву та дзвіницю.

 cerkva4

Від своєї побудови, і до 2006 року церква діяла не зважаючи на владу, яка існувала  в краї. Люди завжди з трепетом у серці ішли до храму, і він був центром духовного життя бережничан.
    12 лютого 2006 року в селі сталася непоправна трагедія – згоріла церква. Та люди не впали в розпач, а активно розпочали будівництво нової. Натхненниками виступили отець Георгій та П. Колотило. Завдяки підтримці небайдужих християн всієї нашої області та односельчан у 2008 році збудовано нову церкву, а у 2009 – дзвіницю.
    На освячення храму зібралися усі жителі села, приїхали і представники Буковинської митрополії. Воно відбулося 26 липня 2008 року.

 

 

cerkva
   Будівництво ще більше згуртувало односельчан. І на честь освячення в селі було створено церковний хор в якому беруть участь не тільки дорослі, а й діти. Він був створений за сприяння отця Георгія, О. Андрич, О. Павлюк. Учасниками є – О. Палій, М. Фльора, Є. Остафійчук, А. Горюк, В. Денис.
   Не залишилося пусткою і місце, де була старацерва. Там за кошти П. Колотила було збудовано каплицю, яку освячено в 2011 році.

 

 

kaplica1
  Життя села тісно пов’язано з православ’ям. Так уже склалася традиція, що отця Георгія запрошують на всі заходи, що відбуваються в селі та школі. Він став духовним наставником для всіх прихожан.
   Християнські цінності завжди переживали у житті наших людей. Вони і на сьогоднішній день є пріоритетними. Молоде покоління жителів також бере участь у духовному відодженні.
"Дивіться, яку велику любов дарував наш Отець, щоб ми дітьми Божими звалися. Ми і є ними" ( Послання Йоана 3,1).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright 2012. All Rights Reserved.