Автор: vznlop Категория: Лопушна
Дата публикации Просмотров: 3568
Печать

 

Люблять Батьківщину не за те,

що вона велика, а за те, що своя.

                 Луцій Анней Сенека.

 

 

 

«Хто не знає свого минулого, той не вартий свого майбутнього»,--  стверджував класик української літератури Максим Рильський. Та  чи й можливо творити майбутнє, не знаючи своєї хоч і невеликої історії Буковинського краю, свого коріння.

Кожен народ має багато місточків, що  допомагають йому поєднувати день учорашній і день завтрашній. І одним з них є наука, яку ще Тарас Шевченко називав матір’ю історії – археологія. Це завдяки їй цеглинка за цеглинкою, від самого фундаменту ми відбудовуємо свій український історичний дім, дістаємо з – під покрову століть надбані попередніми поколіннями скарби духовні і матеріальні. А нам, українцям, є на що озирнутися, є чим гордитися, і є що берегти. Адже у нас Буковина  багата своєю особливою з геополітичної точки зору територією, своїми родючими землями, своїми людьми, є гори, є ріки. Все це є, і треба знати, скажімо, чому річки  обміліли, або чому прийшла вода. Упродовж десятків століть усе в природі змінювалося, приходили інші народності, людина удосконалювала себе і світ довкола. І ми повинні як, в принципі, кожна цивілізована країна, цивілізований народ, знати і поважати свою історію, з усіма її «негативами» і «позитивами».

Звідки ми? Хто ми? Яка історія нашого роду?

Лопушна – це село, яке тільки переглядається декількома фразами у дослідженнях. Адже тут ми будемо зосереджувати свою увагу, що саме звідси продовжується рід Косованів, Грабів, Карпанів, Долінських, Гузаків, Романів. Щоб  знайти ключ від «дверей минулого» краю, потрібно нам допомога жителів – старожилів, котрі багато років свого життя, свої знання і таланти віддають на те, аби лишилося якомога менше незаповнених сторінок нашої історії села Лопушна.

Старожили села:

Косован К.Т. (1921 р.н.);

Косован В. (1932  р.н.);

Стратій М.(1937р.н.);

Гузак В.Г. (1936 р.н.);

Гузак М.В. (1938 р.н.).

 

 

 

Copyright 2012. All Rights Reserved.