Автор: vznlop Категория: Лопушна
Дата публикации Просмотров: 2711
Печать

школа

Історія  освіти краю нараховує більше двох століть , починаючи з народних шкіл, які почали відкриватися наприкінці XVIII ст.

В селі Лопушна перша народна школа була відкрита 28 січня 1893 року, яка знаходилась у приватному будинку . У школі було запроваджено український правопис . Учні навчалися за « Читанкою і граматикою для шкіл народних».

З 1899 року навчальний рік починався першого жовтня і завершувався 15 липня . Дано дозвіл на викладання рукоділля у школі. Введено у 1902 році церковний спів .

У вересні 1914 року почалася мобілізація вчителів на фронт . З 1916 р. заборонено навчання у школах в зв'язку з сипним тифом та військовими діями .

В 1920 році введені нові плани навчання для народних шкіл . У народній школі вивчали такі предмети : румунська та українська мови , читання , писання , релігія ,  рахунки і наука простору, тілесні вправи , спів , ручні роботи . « Школа примари» ( початкова школа ) була в Лопушні 6 - класною .

Шкільна документація починає вестися румунською мовою . Введено в навчальний курс каліграфію . Зменшено уроків праці і збільшено кількість уроків румунської мови.

У 1938 році було побудовано силами сільської громади приміщення старої школи .

В 1940 році село зайняли Радянські війська , але вимушені були відступити і в с. Лопушна знову повернулася румунська влада . Директором школи був Микан Онуфрій Дмитрович . Але не довго прийшлося дітям ходити шкільною стежинкою.

Великі випробування випали на долю нашого народу . Почалась Друга Світова війна. У 1944 році наше село опинилось у складі СРСР . Але війна для буковинців не закінчилась . То тут, то там спалахували вночі будинки . Однієї ночі підпалили школу . З 1946 року продовжили навчання , але в приватному будинку Долінського Михайла Васильовича, Хім"юк Олени Іллівни та  Корпана Івана Дмитровича. Директором Лопушнянської семирічної школи був Назаренко Іван Степанович  .

У  1948 році учні почали навчання у стінах відбудованої школи , директором школи був Задимідченко Захарій Степанович . В 1959 році школу було перейменовано у Лопушнянську восьмирічну школу. Директором школи у цей час працював Павлюк Ігор Васильович , а заступником навчальної роботи Саблукова Ольга Федорівна .Навчали дітей вчителі , яких направляли на роботу з інших областей . Це Душка Катерина Федосіївна , Саула Григорій Федорович , Саула Віра Карпівна , Павлюк Зоя Захарівна , Крихівський Володимир Панасович , Заїка Петро Парфенович , Варганова Ольга Миколаївна . Тяжко працювалось вчителям . Приміщення школи було мале , діти навчалися у дві зміни . З 1960 по 1985 рік директором школи була Добровольська Ольга Федорівна . З 1985 року по листопад 1988 року директором школи був Кравчук Іван Андрійович .

В 1989 році наше село прикрасила трьохповерхова новобудова . І цього ж року її перейменовано у Лопушнянську середню школу . Директором з листапада 1988 року і по сьогоднішній день працює Величко Петро Миколайович .

У школі діє комбінована майстерня, просторий спортивний зал, бібліотека, їдальня, комп’ютерний клас, спортивний майданчик, стадіон, ігрова та спальна кімната для ГПД 1 класу. Школу забезпечено технічними засобами навчання, спортивним інвентарем, роздатковим матеріалом, підручниками.

Упродовж 70-80 років учні школи в урочний час допомагали колгоспу. Вони збирали сіно в урочищі. Стайки, каміння з колгоспних полів, урожай буряків, здійснювали шефство над тваринницькою фермою, прикрашаючи тваринні приміщення хвоєю, різними виробами. За це колгосп організував учням поїздки по історичних місцях Радянського Союзу : Брест, Яремча, Кам’янець – Подільський, Москва, Ленінград.

Вчителів використовували для ведення в селі агітації і пропаганди. Всю інтелігенцію, а також робітників, колгоспників примушували відвідувати політичні гуртки , проводити політичні заняття.

У середині 80 – х років припинилася плинність вчительських кадрів. Вакантні учительські місця зайняли колишні випускники школи.

Випускники школи працюють вчителями , лікарями , майстрами лісу, бухгалтерами , спеціалістами сільського господарства , обіймають керівні посади в селі та в районі.

Багато випускників нашої школи працюють вчителями даної школи :

1.    Роман Тодор Петрович - вчитель фізики , стаж роботи - 22 роки .

2.    Руснак Катерина Степанівна - вчитель математики , стаж роботи - 22 роки.

3.    Лийбюк Матія Петрівна - педагог - організатор, стаж роботи - 28 років .

4.    Косован Василь Дмитрович - вчитель інформатики , стаж роботи - 5 років.

5.    Ковалюк Параска Миколаївна - вчитель математики, стаж роботи 10 - років.

6.    Татулич Ірина Михайлівна - вчитель історії, стаж роботи -10 років.

7.    Попович Марія Семенівна - вчитель початкових класів , стаж роботи -11 років.

8.    Ленца Раду Дорелович - керівник гуртка « Вокального співу» - 9 років.

9.    Дорубець Любов Василівна - вчитель біології, стаж роботи -12 років .

10.  Думенко Олена Василівна - вчитель української мови та літератури , стаж                роботи 14 років.

11.  Жебчук Володимир Іванович - вчитель музики , стаж роботи - 4 роки.

Гордість школи . Видатні люди села.

 

МЕДАЛІСТИ :

1.    Дутчак Володимир Миколайович - 1991 рік

2.    Косован Валентина Петрівна - 1992 рік.

3.    Берник Оксана Іванівна - 1992 рік .

4.    Жебчук Олена Василівна - 1993 рік .

5.    Меленко Галина Михайлівна - 1993 рік.

6.    Долінська Марія Тодорівна - 1997 рік .

7.    Стратій Параска Миколаївна - 1999 рік.

8.    Роман Майя Олексіївна - 2000 рік .

9.    Бощук Інна Степанівна - 2000 рік

10.  Долінська Любов Тодорівна - 2000 рік

11.  Баранюк Олег Іванович - 2000 рік

12.  Величко Микола Петрович - 2004 рік

13.  Татулич Олеся Теофілівна - 2005 рік

14.  Величко Олександр Петрович - 2007 рік

15.  Роман Юрій Тодорович - 2009 рік.

16.  Жебчук Віктор Михайлович – 2011 рік

 

 

Директори  шкіл с. Лопушна

 

 Добровольська

 

  Добровольська  О. Ф.

Кравчук   величко

     Кравчук І.А.                          Величко П.М.


80-90

Педагогічний колектив 80-90 – х років

 

30 

    Педагогічний колектив 30-х років с. Лопушна

 

48 

Перший клас 1948 рік с. Лопушна

 

50

Вчителі та учні школи 50-х років

 

 

 саула

       Саула Віра Карпівна з учнями школи с. Лопушна 50-х років    

 

53 

Учні та вчителі школи 1 травня 1953 рік с. Лопушна

 

 72

Перший клас 1972 рік

 

90 

Туристична поїздка до Ленінграда, 1990 рік.


еколог варта

еколог

 

Учасники гуртка «Екологічна варта»

 

 

 

 

Copyright 2012. All Rights Reserved.