Автор: vznmyg Категория: Мигове
Дата публикации Просмотров: 2014
Печать

Легенди

 

 Матеріал підготували: учні Клапійчук Наталія, Іванчук Василь та вчитель географії Клапійчук Олександра Володимирівна

 

 

Мигове.

Пахне рідне село тишиною лугів

І роздоллям небес, і піснями гаїв,

І полями...

Мигове… Різні легенди розказують старожили про назву нашого села. Одні розповідають, що жив колись у нашому селі пан Мигай, інші, що від назви пастуха Мигова, який втікав з Візантії від князівських утисків, але існує й інша, найімовірніша легенда.

Раніше річку, що в Миговому, називали Нігавка. Тепер - Мигівкою. Коли вона в повені ставала великою, то хвилі поміж смереками, корчами і берегами, якщо дивитися з Лукавців, лиш мигали.

Перша хата на правому березі Мигівки довго стояла одна. Вона належала до села Лукавці, і хто йшов Лукавцями, то ця хата також мигала у смереках,  дощових хмарах і снігових завірюхах. Через те її назвали Мига. Потім біля цієї хати з'явилися ще хати. Багато їх збудували по обох берегах Мигівки. І цю місцевість теж називали Мига. Коли до Миги приєднали Горішній Кут і Солонець, то село стало велике і дістало назву Мигове.

 

Ще одна легенда, пов’язана з назвою річки

Кажуть, що колись в сиву давнину територія його була вкрита густим, непрохідним буково-смерековим лісом. Не кожен зважувався піти до нього по гриби чи ягоди. І тільки дикі звірі цих країв - ведмеді, вовки, лосі, кабани - порушували його одвічний спокій. Кажуть, що кожного вечора звірі ходили пити воду до невеличкої гірської річечки, яка бурхливо протікала цим краєм. Тут вони розмовляли між собою, але луна від їхніх розмов доносилася до навколишніх поселень, і люди з зацікавленістю дивились б вік лісу, ніби хотіли почути оповідь братів своїх менших. Та, на жаль, мова звірів була для них незрозумілою. І люди насолоджувалися неповторною красою вечірнього лісу, посеред якого протікала річечка, що в сяйві місяця миготіла напрочуд красивими барвами-переливами. Казали: «Мига - та, що миготить». Так і отримала назву наша річка Мигівка. А територію, що розкинулася в долині річки, почали називати мелодійною назвою Мигове.

Copyright 2012. All Rights Reserved.