Автор: vznmil Категория: Мілієве
Дата публикации Просмотров: 2399
Печать

Освіта

Багряними листочками вітає першотравень освітян зі святом і дарує їм перші осінні квіти. Так упродовж 11-ти років в стінах рідної школи мене зустрічали «сіячі доброго, розумного, вічного».
             

Дитина без школи, що рільник без поля,
              Що рілля без плуга, що гола стодоля,..
              А без цвіту бджоли.
                                                            Ю.Федькович.


Слова великого письменника хвилюють, наводять на роздуми,  адже я випускниця. Хочеться схилити голову перед мудрістю і жертовністю освітянина – учителя, вихователя, тренера, психолога, майстра. Саме ці люди творять майбутнє. Освітяни сумлінно виконують свій професійний обов’язок, вчать нас, юнь, пізнавати нове і пам’ятати про те, якого ми роду.
Освіта нації – одне з головних завдань державної політики, це запорука її майбутнього, це розвиток науково-технічного прогресу.
Освіта Мілієва  сягає ще в XIX століття. Вивчаючи життєвий і творчий шлях Д.Ю.Загула, знаємо, що директором школи, в якій навчався майбутній поет, був Василь Завадюк, мудра, талановита людина, меценат. Такими ж керівниками були і подальші  директори: Мелешко В.І., Дончак А.В., Блисенко Д.В., Григорійчук І.Т.

школа 1975р.

Міліївська ЗОШ І-ІІІ ступенів            

(корпус №1) в день відкриття (1975 рік)          

школа 2011р.        

     Міліївська ЗОШ І-ІІІ ступенів

(корпус №1)  2011 рік

школа корпус 2 2011р

Міліївська ЗОШ (корпус №2) (2011 рік)


Як швидко плине час. Дні помірно переходять в роки. І ось Міліївська ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Дмитра Загула 36 років від дня відкриття. Адже 1975 року вона гостинно відчинила двері для дітей, які проживають в селах Мілієве, Кибаки та Середній Майдан. Директорами  школи з 1975 року були Короп П.М., Гавалешко І.П. Нині керівником закладу є Бучацька Н.К.

Бучацька Н.К. 2
Короп Петро Михайлович

Гавалешко І.П.

Гавалешко Ігор Петрович

Бучацька Н.К. 2

Бучацька Надія Костянтинівна

 

Жителі села, відгукуючись про роботу директорів, стверджують: «Розумні, виважені, мудрі люди, дбайливі господарі.»

Вчителі

Станом на 2011 рік в школі навчається 307 учнів. Педагогічний колектив складає 40 вчителів. Серед них люди різні за віком і характером. Майстри педагогічної ниви, чиї скроні посріблені сивиною. Поруч них зовсім молоді, котрі роблять перші кроки на важкій стежині педагоги. Темпераментні й поважні, веселі і спокійні, але всіх їх об’єднує одна риса: любов до дітей та вірність своєму вчительському покликанню. Педагогічний колектив працює так, щоб виправдати слова, написані І.Франком «Учителем школа стоїть…»
Наша школа працює і впевнено йде до нових вершин. Вчителі стали призерами районного та обласного конкурсів «Учитель року»
Районного: Гафюк Любов Іванівна – ІІ місце -українська філологія    
                    (1998рік)
                    Булига Лариса Дмитрівна – ІІ місце - біологія (2011рік)
Обласного: Маковійчук Катерина Василівна – ІІ місце -історія (1996 рік)
                    Вовк Марія Дмитрівна –ІІІ місце – українська філологія
                    (1997 рік)
Має школа і призерів Всеукраїнського масштабу серед школярів. Так, в 1995 році Волошинюк Яна стала призером Всеукраїнської олімпіади юних істориків, в 1998 році Наталія Кудрик – призером Всеукраїнського конкурсу – захисту наукових робіт, а в 2009 році Гордійчук Олеся -  призером ІV етапу Всеукраїнської олімпіади з історії.
Учні школи стали переможцями ІІІ етапу учнівських олімпіад. Так Іван Кисилиця – ІІ місце (українська мова та література), нині викладач ЧНУ.
Марина Кисилиця – ІІІ місце  (українська мова та література), нині відповідальний секретар газети «Вижницькі  обрії»
Гордістю школи і Вижниччини є Іринка Вовк, яка у 2000 році стала міні міс в обласному конкурсі красунь.
Багато випускників вилетіло в світ зі стін школи. Серед них вчителі, лікарі, підприємці, митники, працівники робітничих професій. Раді з того, що вони згадують своїх вчителів та школу добрим словом.
У навчальному закладі склалася співпраця: вчителі-учні-батьки.


Своє завдання педколектив вбачає в тому, щоб створити систему навчання і виховання, яка відповідає загальнолюдським цінностям та інтересам особистості, суспільства, держави і сприяє підвищенню рівня освіти, якості знань та їх культурного рівня.

Найбільше вчителів хвилює майбутнє школярів. Хочеться, щоб вони стали свідомими громадянами, щоб шанували рідне: мову, звичаї, щоб  мали відповідну культуру поведінки.

І учні школи такими є. Бо черпають свою наснагу із Загулівського джерела, бо душа поета земляка витає поміж них, заглядає в їхнє сумління, не дає йому збайдужіти.
                                                                                                                                          


Повернувся Д.Загул в рідне село у день свого народження 28 серпня 1990 року. Повернувся у бронзі і «став на п’єдесталі у задумі своїй, дивлячись засмученим поглядом у далечінь…» Пам’ятник поету великого таланту і скорботи, поету Розстріляного відродження стоїть у найкращому місці – перед школою.

Памятник

 

Того ж року у Міліївській школі відкрито кімнату музей. Постановою Ради Міністрів України від 30.05.1990 року школі присвоєне ім’я Дмитра Загула

Музей

В день Святої Покрови 14 жовтня 1990 року,  Спілкою письменників Буковини та правлінням колгоспу «Буковина» вирішено заснувати і вручати літературну премію ім. Дмитра Загула.
З 1991 року вона присвоюється поетам, журналістам, літературознавцям – щороку.
З 2010 року премія пошановує лауреатів в день Святого Дмитрія, 8 листопада.
В музеї школи завжди людно. Проводяться екскурсії, презентації, нестандартні уроки, зустрічі з творчими людьми, науковцями краю.
Так, у 2010 році школа приймала учасників обласного семінару вчителів.

4 жовтня 2011 року презентація музею відбувалася для учасників Всеукраїнського науково-праквичного семінару «Шкільна художньо-естетична освіта в контексті культури міжнародного спілкування».


В приміщенні актового залу школи проводився День самоврядування. Ось його гості:

День самоврядування

Copyright 2012. All Rights Reserved.