Автор: vznvel Категория: Велике
Дата публикации Просмотров: 955
Печать

     Хто побував на території сільської школи милувався, фотографувався, обов’язково цікавився величністю дерева-свідка, дерева-сторожа.

     Старожили села залишила таку історію дива – ялиці.

     … І поставив собі граф Фрідріх Секвантін за мету посадити на подвір’ї свого маєтку таке дерево, яке б постійно нагадувало йому батька і матір, тобто, щоб з одного кореня виходили два стовбури. Прислуга прискіпливо оглянула всі навколишні ліси. Таке дерево знайшли в урочищі Норниця. Тому дереву тоді вже було 20 – 25 років.

     На подвір’ї викопали велику яму, зробили розточний віз. Викопане дерево обв’язали великими шпагатами і встановили на воза. У віз було впряжено шість волів. Під час транспортування на місце посадки його підтримували лебідками.

     Посадили його в глибоку яму, довгий час поливали. І прийнялося дерево-близнюк прижилося.

     Чудо природи стало свідком багатьох цікавих подій. Це дерево вражало не одне покоління своєю живучістю і красою.

 rrrr1

      Та, на жаль, півтора сотні років поклало свій відбиток і на це дерево, хвоя ялиці почала жовтіти, стовбур гнити. 5 років тому диво – ялицю було спиляно.

 rrrr2

      Стало сумно на шкільному подвір’ї. І лише пень діаметром півтора метра ще довгі роки буде нагадувати про історію родинного дерева графині Джорджуванки і її сина графа Фрідріха Секвантіна.

Copyright 2012. All Rights Reserved.