Автор: vznvyj Категория: Виженка
Дата публикации Просмотров: 801
Печать

 

 

Культура

культура 7

 

 

Над сторінкою працювали:

Керівник: Клим Валерій Іванович

Пошукову діяльність здійснювали: Клим Тетяна, Мисько Радимир, Фірчук Іван, Клим Олена

 

 

 

 

культура 1                    Тарас Корнилович Дебрин
    Народне прислів’я говорить: який тато, такий син. Довів це своїм життям Дебрин Тарас Корнилович. Нелегко було Тарасові у багатодітній сім'ї. Та все-таки він закінчив Чернівецьке культосвітнє училище і пов'язав своє життя з піснею. З 1962 р. працював на посаді завідуючого Виженським сільським клубом. Понад три десятиріччя організовував виступи художньої самодіяльності, писав вірші та музику до них, займався столяркою і різьбою. Завдяки його старанням ансамбль народних інструментів «Легіники» і фольклорно-етнографічний ансамбль «Гуцулія» принесли Виженці музичну славу.
   Та, мабуть, найскладнішою перед ним постала праця з липня 1990 р., коли він став диригентом Вижницького хору «Просвіта». Складність полягала в тому, що тодішня влада підозріло дивилася на Товариство української мови імені Т. Шевченка, яке створило цей хор. До того ж всяка робота в Товаристві не оплачувалася. І за будь-яких умов потрібно було з Виженки ходити до Вижниці на репетиції. Хор не мав постійного приміщення і ніякої підтримки ні від кого. Єдина надія — це патріотична завзятість хористів, перед якими стояло найскладніше завдання: відроджувати духовність через спів.

 


культура 4Євдокія Аркадіївна Яремчук завідуюча бібліотеки с.Виженка. Більше 15 років тому, вона обійшла мало не всі оселі односельчан, збираючи усе, що пов’язане з минулим. Експонатів вдалося зібрати чимало. Серед них старовині речі, фотографії, книжки… Коли глянеш на знімки старожилів - покійних нині земляків, погортаєш історію села, почуєш розповіді людей - відра¬зу пригадуєш, ким були ці люди, як жили, про що мріяли. Кожна доля - цілий світ, а деколи - справжній роман. Все це завідуюча розмістила у читальному залі, який тепер одночасно слугує сільським музеєм.

 культура 2_

 

 культура 3

 

культура 5

 

культура 6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright 2012. All Rights Reserved.