Автор: vznvov Категория: Вовчинець
Дата публикации Просмотров: 2634
Печать

  ІСТОРІЯ СЕЛА ВОВЧИНЕЦЬ
Село, котре народило десятки хороших, працьовитих людей (науковців, вчителів,  лікарів, інженерів, військових, службовців різних категорій, а також підприємців), дуже мало згадувалось в історичних роботах. Що вже казати про давно минулі часи, наприклад, XVII століття, коли так мало написано про ХХ століття. Світ стрімко прямує у ХХІ століття. Несе туди історичний багаж великих подій.
    Здавалося б, що важить таке маленьке село у вирі історії? А воно важить немало. Адже із нашим селом пов’язані події російсько-турецької війни 70-х років XVIIІ століття, події Першої і Другої світової воєн. Адже ці війни проходили через наше село і жителі села були безпосередніми учасниками цих подій. Доля наших односельчан залежала від економічно-політичної ситуації, яка складалася у різні часи і по-різному у Буковинському краї, який належав і Київській Русі, і Галицько-Волинській державі, Молдавському господареві, Турецько-Османській, Австрійській та Радянській імперіям. В різний час землі краю, в тому числі нашого села, спустошували татари, турки та інші завойовники.
    Від самих горбів до долини правого берега Серету місцевість з давніх-давен була покрита гущівниками. Туди мало хто заходив і тому на тім терені виводилися вовки. Найбільше вовчих лігвищ знаходилося навпроти луків, що були через ріку, де паслася людська худобина і можна було нею часом поживитися. Ті гущівники пастухи називали Вовчинцем. Через цей Вовчинець тік потічок. З нього вовки пили воду. Це люди бачили не раз,  тому цей потічок називали Вовчинчиком.
    Існує версія, що в ті далекі історичні часи першими мешканцями таких небезпечних і віддалених гірських територій буковинського краю могли бути люди, які були небезпечними для існуючих держав, яких називали злочинцями і намагались відселити подалі від міст, сіл, де проживали знатні люди.
    Так з’явилися перші кути поблизу сіл Лукавці, Мигове, Берегомет. Частина дослідників схиляються до думки, що, можливо, так і з’явилися перші жителі села Вовчинець. Чи правда це, чи ні, але факт, що людей, які були першими поселенцями, можна порівняти з тими козаками, які освоювали колись дикі українські степи, адже умови гірської лісової місцевості, яка була наповнена дикою звіриною, вимагали сміливості, відваги, працелюбства.
Найкраще історія села Вовчинець прослідковується в тому, як на даній території з’являлися кути, що отримували назву від перших поселенців.

Copyright 2012. All Rights Reserved.