Автор: vznvov Категория: Вовчинець
Дата публикации Просмотров: 1446
Печать

 

ЛЕГЕНДИ СЕЛА ВОВЧИНЕЦЬ

 

Легенда про Три могили

три могили

 

   

 

Три могили на світанку

 

 

 

Найвищою точкою села Вовчинець є урочище Три могили. Назва дещо загадкова, тому не могло обійтися без того, щоб місцина ця не обросла легендами.

За першою легендою, Три могили з’явилися ще в епоху козацьких походів у союзі з молдавським господарем. Люди говорять, що саме в цьому місці були захоронені три загиблі в тих боях козаки.

         Інша легенда каже, що тут були насипані три горби, як знак того, що тут сходяться три готарі ( межі трьох сіл – Меґа (Велике), Вовчинець і Стара Жадова).

         Третя легенда розповідає, що могили з’явилися у роки Другої світової війни. Так, як на території сіл Вовчинець і Велике йшла активна підготовка румунської армії до відсічі радянських військ, то все село було помережене окопами і протитанковими ровами, а в районі Трьох могил був споруджений спостережний пункт, адже з цієї точки проглядається територія оточуючих сіл, навіть села Берегомета. В кожній легенді криється частка правди. Але якщо подивитися з точки зору дослідника, враховуючи високу духовність жителів сіл і беручи до уваги те, що на жодній могилі нема хреста і за нею ніхто ніколи не доглядав, можна припустити, що правдива друга версія.  

 

 іван

 

                                              

 

Легенду записали учні 7 класу

 

Боднарюк Іван та Гараміта Кароліна

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright 2012. All Rights Reserved.