Автор: vznzam Категория: Замостя
Дата публикации Просмотров: 935
Печать

Легенди

 

Над сторінкою працювали:

Гакман Ганна Юріївна - вчитель історії,

Фадєєв Олександр - обласний призер,

Кузик Олексій - студент ЧНУ

 

Життєдайна сила  джерела Чуркач

lehendu    У березі високої гори села Замостя (кут Гончарка) є джерело яке отримало назву Чуркач.  За переказами старожилів села його вода має цілющі властивості. Кожного року перед Христовим Воскресінням з середи на четвер (світлий четвер) о 24 год. люди з села та округи сходяться до джерела.  Спочатку хлопці та дівчата розпалюють вогнище від нього запалюють безліч свічок, які розкладають по  боках стежки до джерела  та кругом нього, цим самим відганяючи злих духів. b10О 24.00 год.  жінки  спішать набрати цілющої води при цьому промовляючи «Як перша квіточка в городі, так перша ґаздиня на селі».  Цілющою водою обливаються, п’ють, просячи в Бога здоров’я, сили, довголіття.

 

 

 

 

Монастир - давня легенда Замостя
mjnas      На початку ХУІІ ст.. на високій горі західної частини села (теперішній кут Монастир) біля лісу наші предки побудували монастир в якому жили і працювали два монахи. Біля церкви були поставлені дзвони з сплаву невідомих металів вагою понад 2 тонни. При нападі турків і татар тривожний дзвін монастирських дзвонів  розносився на всю округу сповіщаючи жителів про напад чужоземців. При одному з набігів татар монахи за допомогою коней тягнули  дзвони в надійне укриття. Не  встигаючи заховати дзвони монахи затягнули їх у невеличкий ставок, де вони погрузли у мулі.
b11   З тих пір дзвони неодноразово шукали, розкопуючи став і кажуть, що бачили їх, але витягнути не могли, бо земля поглинали їх.
У 2008 році, монахові із села Прилипче Заставнівського району приснився сон, де заховані дзвони. Багато людей прийшло на допомогу, викопали величезну яму, шукали дзвони та не знайшли.
Кожного святого Воскресіння, коли у церкві дзвони сповіщають людей про воскресіння Ісуса Христа, чути бій дзвонів у куті старого монастиря. Люди кажуть, що то дзвонять монастирські дзвони, а можливо  це відлуння церковних дзвонів.

 

Copyright 2012. All Rights Reserved.