Автор: zastbal Категория: Баламутівка
Дата публикации Просмотров: 1571
Печать

Побутові легенди

про давні скарби на території села Баламутівка

Заставнівського району станом на лютий 2008 року

 

II. Коштовності турецької криниці

 

Давно це було - ще в ту пору, коли на Буковинську землю турки приходили. І не так собі приходили, а з метою нищення багатств землі нашої, спалення і руйнування міст та сіл, пограбування і поневолення жителів краю. Не шкодували нападники ані старого, ані малого, в тому числі маленьких діточок.

Турецькі яничари не задовольнились спустошеннями і вбивствами. Вони все людське добро забирали, а золоті та срібні прикраси, коштовності різні переплавляли і у величезні бочки складали.

А знаходяться ті багатства у підземних проходах, що тягнуться з турецької криниці, яка розташована на високому пагорбі правого берега Дністра, щоб неподалік села Хмелева Хотинського району - аж до Хотинської фортеці.

«Дістатися б тільки туди, до коштовностей земляного валу і турецької криниці, от розбагатіли б ми», - кажуть баламутівські старожили.

                                Побутові легенди

про давні скарби на території села Баламутівка

Заставнівського району станом на лютий 2008 року

 

                     1. Багатство земляного валу

 

На високому мисі урочища Таборище, що на схід від села, ще зберігся масивний земляний вал - залишки слов'янського городища - святилища IX - X століть.

За народними переказами в підземеллях земляного валу заховані незліченні скарби. І заховані ті багатства глибоко в землі; в темних льохах, за неприступною залізною брамою. Ті двері не можна ні пробити, ні розбити. Вони зачинені і замкнені великим залізним замком.

Відкрити його , можна тільки залізним ключем, який заховали недалеко від дверей. Багато хто хотів добратися до незліченних коштовностей, що за залізною брамою, але не зміг знайти ключа того.


 

                                     С.О.Семенчук, вчитель історії.

 

Copyright 2012. All Rights Reserved.