Автор: zastgser Категория: Горішні Шерівці
Дата публикации Просмотров: 1546
Печать

     Село Горішні Шерівці – центр сільської ради, розташоване за 27 км на південь від районного центру м. Заставна. До найближчої залізничної станції Садгора – 3 км. Загальна територія села – 1198,1 га. На його території нараховується 990 господарств. Село поділяється на два великі кути – Гора і Долина. Населення села близько 3000 чоловік. За національним складом переважають українці, а також проживають інші національності: росіяни, молдовани, румуни, поляки.

N6j7xxHq6Bc

 Голова Горішньошерівецької сільської ради

Велущак Іван Ілліч

 Шановні гості веб-проекту «Історико-краєзнавчий портрет Чернівецької області» . Ми раді вітати вас на сторінці села Горішні Шерівці. Тут ви будете мати можливість ознайомитися з історико-краєзнавчим портретом нашого села.   

 

 

 Василівна

 Директор Горішньошерівецької ЗОШ І - ІІІ ступенів

Гаврилюк Марина Василівна

Ошатною окрасою і духовним осередком села в усі часи завжди залишалася школа. Тут формуються і зростають душі, які в майбутньому формують мудру громаду. Наше суспільство, як ніколи, потребує активних і творчих людей. Як пробудити в дітях зацікавленість до самих себе? Як їм пояснити, що найцікавіше - це вони самі, а не іграшка та комп'ютер? Як примусити душу дитини «трудитися»? Враховуючи вимоги сьогодення, вчителі нашої  школи спонукають  вихованців до найважливішого і найважчого – знайти власний індивідуальний почерк, неповторний стиль, прагнуть осмислити передовий педагогічний досвід і поєднати його з особистим творчим «я». Саме в таких умовах народжується успішна особистість, яка керується мораллю Добра, Правди і Краси. 

Наша школа стала другим рідним домом не тільки для педагогів, а й для школярів, тому що «сюди хочеться йти»,  саме   в  цьому  і  є,  напевно, секрет  успіху.

 

З повагою директор Горішньошерівецької ЗОШ Гаврилюк М.В.

 
Автор: zastgser Категория: Горішні Шерівці
Дата публикации Просмотров: 567
Печать

Відеоогляд с. Горішні Шерівці тут: http://youtu.be/j-Z8tw5JohE

 

 

 
Автор: zastgser Категория: Горішні Шерівці
Дата публикации Просмотров: 786
Печать

Спорт

Село Горішні Шерівці славиться спортивними досягненнями. Осередком розвитку спорту завжди була і є сільська школа.

Ще у 60 роках ХХ століття шкільна команда дівчат по баскетболу завойовувала призові місця у Всесоюзних змаганнях, тренером якої Басараба Володимир Григорович.

         З року в рік спортсмени школи стають переможцями районних спартакіад серед школярів. При школі функціонують різні спортивні секції, якими керує Гамалюк Марія Миколаївна.

Особливих успіхів досягнуто у футболі. Тут теж існують свої традиції. Щороку проводяться кубки памяті сільських футболістів Коропецького Івана та Двірничука Миколи. На передодні Дня народження Тараса Шевченка на сільському стадіоні, який завжди знаходиться в доброму стані, проводиться кубок з футболу, в якому приймають участь команди району та області.

         Більше десяти років тренером команди «Берда» є Парайко Сергій Іванович. Його вихованці приймають участь у різних районних , обласних та всеукраїнських футбольних змаганнях і досягають хороших успіхів.

 

 
Автор: zastgser Категория: Горішні Шерівці
Дата публикации Просмотров: 674
Печать

7carDyDJ4k4

Горішньошеровецька сільська рада, Горішньошеровецька сільська бібліотека-філіал №14, Ощадбанк, Відділення зв'язку

-mOD GMRmMg

Сільська амбулаторія загальної практичної сімейної медицини

 N898Op8-90

ДНЗ с. Горішні Шерівці

uNvUMce o_k

Горішньошерівецька ЗОШ І - ІІІ ступенів

rMu6vrHG6Eo

Сільський православний Храм Успіння Пресвятої Богородиці

7REA TCwsqY

 JMW9uvNI8o

Церква християн віри Євангельської

AF6e2Jn3d9s

Заклади торговельно-розважальної сфери

utuAU5WxtbM

 

YoBiiOJBHbo

Сільський клуб

PzG1NX1Xmbs

Шануємо пам'ять загиблих у ІІ Світовій війні

BcoWqplYgTc

 

hKyWas7QiWU

В селі багато капличок. Одна з них біля пам'ятника воїнам, що загинули в ІІ Світовій війні. Помолімося за них ...

j3iXo9mJrKo

Горішньошерівецька Маланка

 
Автор: zastgser Категория: Горішні Шерівці
Дата публикации Просмотров: 802
Печать

   Саме село розміщене в одній з численних улоговин Хотинської височини. Для її вершин характерні пологі схили, вершини слабко виражені. Тому люди казали : «Йди в широкі гори». Це одна з версій назви.

За іншими переказами, саме поселення виникло біля фортеці, що знаходиться на одній з вершин Хотинської величини. Фортеця була однією з оборонних споруд, що охороняла кордони Київської Русі, а згодом і Галицько-Волинського князівства. Люди, що тут поселилися, почували себе в цілковитій безпеці, адже вони знаходились під охороною вояків. Тому вели господарство для того, щоб воїнів фортеці повністю забезпечити їжею. А через територію поселення проходив торговий шлях. І місцеві жителі вели торгівлю з людьми, що проходили шляхом. В ті часи, як і будь-коли, цінними були горіхи. Тому люди навколо села насаджували великі горіхові гаї. І багато людей їхало сюди лише для того, щоб купити горіхів. Люди казали, що гаї були широкими. Через певний час «широкі горіхові гаї» асимілювалися і послугували назвою села - Горішні Шерівці.

Легенди

 
Copyright 2012. All Rights Reserved.