Автор: zastkad Категория: Кадубівці
Дата публикации Просмотров: 1031
Печать

ГОРДІСТЬ СЕЛА

 

Михайловський Володимир Іларіонович (1939 р.) – український письменник, заслужений журналіст України, головний редактор газети «Буковина»

Народився В. Михайловський 13 лютого 1939 року у с. Каду­бівці. Мати, Ганна Василівна, була завідуючою дитячими яслами, а батько, Іларіон Миколайович – механіком, завідуючим майстер­нею місцевого колгоспу.

У 1956 р. закінчив Кадубовецьку школу і влаштувався на роботу електриком цукрозаводу «Хрещатик». Як обдаровано­го громадського кореспондента його приймають до редакції за­ставнівської «районки» «Прапор перемоги». А далі – навчання на філологічному факультеті Чернівецького університету, служба в армії, робота у «Молодому буковинці».

Володимир Михайловський – перший на Буковині заслужений журналіст України, автор багатьох художньо-документальних книг. Десять років очолює ре­дакцію крайової газети «Буковина». Побачили світ такі його книги, як «І перемогли смерть» (1974), «Син Уралу і Карпат» (1975), «Заставна» (1983), «Крутизна» (1999), «Мертвих назад не носять», «Між страхом і любов’ю» та ін.

В. Михайловський – лауреат літературних премій імені І. Франка, С. Воробкеви­ча та І. Бажанського.

Звоздецький Федір Іванович (1927-2006 рр.) – музикант, самодіяльний композитор

Народився Ф. Звоздецький у с. Кадубівці у 1927 році. Батько Іван Федорович, з дитинства був музикантом-самоучкою, навчав малого Федора гри на цимбалах. За­кінчив сім класів Кадубовецької неповної середньої школи.

У 1944 р. призваний до армії, брав участь у боях з Японією. В 1953 р. демобілізувався у званні старшини духового оркестру. Цього ж року прийнятий на роботу в Заставнів­ський районний будинок культури художнім керівником. У 1957-му створив ансамбль пісні і танцю «Веселка», який у 1971 р. удостоївся почесного звання «Самодіяльний на­родний».

Він автор музики до пісень «Заставнівські вечорниці», «Пісня про Заставну», «Летять лелеки», «Моя Україна», «Заставнівські коломийки» та інші.

Народний ансамбль пісні і танцю «Веселка» брав участь у концертах на ВДНГ в Києві та Москві, фольклорному фестивалі «Червона рута», в Югославії, Мол­дові, Румунії, Росії, в сусідніх областях – Закарпатській, Тернопільській, Івано-Франківській.

     У березні 2002 року Ф. І. Звоздецькому присвоєно звання «Заслужений

праців­ник культури України».

                                                                 За матеріалами вчителя історії

                                                                 Петрусяк Орисі Юріївни

                                                     За матеріалами книги Миколи Черешнюка

                                                                 «Історія сіл Заставнівщини»

 

Copyright 2012. All Rights Reserved.