• вул. Ольги Кобилянської, Чернівці
  • вул. Ольги Кобилянської, Чернівці вул. Ольги Кобилянської, Чернівці
  • Театральна площа, Чернівці Театральна площа, Чернівці
  • Турецька площа, Чернівці Турецька площа, Чернівці
  • вул. Головна, Чернівці вул. Головна, Чернівці
  • Німецький народний дім, Чернівці Німецький народний дім, Чернівці
Автор: zastkost Категория: Кострижівка
Дата публикации Просмотров: 1525
Печать

1

 

Піцек Сергій Іванович,

селищний голова

 

 

 

 

 

 

 

2

 

Васильєва Олександра Василівна, директорКострижівської ЗОШ І-ІІІ ступенів

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Село моє, для мене ти єдине,
Як марево пливеш крізь темряву віків.
До тебе я щоденно лину, -
Мене так чарувати ще ніхто не вмів.

Чомусь так ваблять ці сади зелені
І церква кам’яна всередині села.
Ось тут зникають клопоти буденні,
Минає суєта-суєт, немає зла.

У вуличках так хочу заблукати,
Священний хрест на роздоріжжі віднайти…
Мене сюди водила колись мати,
Сюди своїх дітей я мушу привести.

          Такими романтичними словами виливає свою любов до рідного села самодіяльна поетеса Череп Оксана. А хіба можна не любити цей чарівний куточок в глибокому каньйоні на березі сивочолого Дністра? Селище Кострижівка – мальовнича місцина північно-західної частини Заставнівщини. У південній частині селища зеленим килимом розкинувся грабовий ліс, у північній – стіною стоїть досить високий лівий берег річки. М’який середземноморський клімат створює комфортні умови для проживання і вирощування багатьох сільськогосподарських культур, овочів та фруктів. Серед мінеральних ресурсів домінують родовища гіпсу, вапняку, суглинків і глини, гравію. Наявність великих покладів цих корисних копалин створює умови для залучення інвестицій у вже існуючі місцеві промислові підприємства та створення нових.
             На території селища розташоване найбільше промислове підприємство району  і єдине діюче в області – цукрозавод «Хрещатик», яке забезпечує роботою більше тисячі жителів селища та прилеглих сіл.
             У селищі є унікальні можливості для розвитку туризму, що пов’язано із наявністю багатьох пам’яток природи та культури, історії, особливим мікрокліматом, лісового масиву, чудових ландшафтів долини р. Дністер. Для любителів природи розроблені пішохідні та водні маршрути (сплав по Дністру з верхів’я річки). Для поціновувачів історії рідного краю гостинно відкриє свої двері історичний музей, який розташований у приміщенні загальноосвітньої школи.
              В південній частині селища розташоване природне диво – печера Гострі Говди, яка була відкрита в 70-х роках ХІХ ст. і має протяжність 3615 м. В лабіринтах та залах печери можна зустріти колонії кажанів, печерний сніг, сталагміти та сталактити. Сьогодні печера є прохідна і її відвідують чисельні групи екстремального туризму. Для ознайомлення з печерою свої послуги надає Кострижівський спелеологічний клуб «Каскад», який очолює один з кращих спелеологів  краю Площанський П.М.
              Щиро запрошуємо всіх на сторінки нашого офіційного веб-сайту і Ви пізнаєте для себе багато нового з історії цього чудового населеного пункту, його незвичайного географічного положення та природними витворами. Ви зможете познайомитися із здобутками наших земляків в галузі культури, мистецтва, спорту, талановитими особистостями.

Copyright 2012. All Rights Reserved.