Автор: zastkost Категория: Кострижівка
Дата публикации Просмотров: 800
Печать

 

                                 

                                                          Легенди про Дністер

 

         Знаєте, чому наша річка Дністром зветься? Ні? А я вам розкажу. Про це чула від старих людей. Колись у давнину тут, де Дністер зараз, протікав собі маленький безіменний струмок. А вздовж нього подекуди люди жили. Були серед них мисливці, хлібороби. І вели вони свій незвичайний календар. Чи то сіяти треба було, чи свята якогось чекали, то, щоб не збитися з ліку, - вони кожен день позначали на піску, що був на березі струмочка, позначками. Що не день, то нова позначка. По тих позначках вони знали скільки днів залишилося, наприклад, до весни...

         Але одного разу струмок розлився своїми водами на довколишні землі і затопив береги. Ранком вода зійшла. Люди вийшли на берег, а їхніх позначок на піску нема. – Хто дні стер? – бідкалися люди і самі собі відповідали: - Та хто?! Струмок дні стер. З того часу і стали називати струмок, який дні стер, -ДНІСТЕР.

           Тепер це вже не струмок, а велика річка. А бере вона початок аж у самих Карпатах з-під могутнього дуба, де вода пробила одного разу землю і б¢є угору фонтаном вище того дуба.

 

 

           У Карпатах є гора. Вона називається Бескид і витікає з неї струмок. В тій горі була печера, де жив старий-престарий дід. Скучно було йому одному. Щоб розважитися – він знайшов два кольорові камінці. Підійшов до струмочка та й каже: “Я тобі дам два камінці, а ти понеси їх до моря і верни назад,”- і кинув.

            Чекає дід місяць, чекає другий – нічого не приносить струмок. На третій приходить до струмка і питає: “А де ті камінці, що я тобі дав?” Струмок промовив: ”На дні стер”. Якщо ти їх на дні стер, то коли підростеш і станеш великою рікою, будеш називатися ДНІСТЕР.

                       Записано від жительки смт Кострижівка Ніги Олени Іванівни,

                                                                                           1922 року народження

Copyright 2012. All Rights Reserved.