Автор: zastkost Категория: Кострижівка
Дата публикации Просмотров: 655
Печать

Спорт

Одним із перших найдоступніших видів спорту для жителів сіл Лука й Кострижівка став футбол, який вони запозичили на початку ХХ ст. у Заліщиках. Там уже існували аматорські футбольні команди, які мали справжні м’ячі і спортивну форму. Спочатку у футбол грали підлітки на толоці ганчір’яним м’ячем, а згодом, в середині 20-х років, долучилися до цього динамічного виду спорту і дорослі. Приблизно в 1930 р. парубки сіл Лука й Кострижівка створили сільську команду, яка неофіційно мірялася силами з ровесниками Звенячина, Хрещатика, Кадубівці, Прилипчого, Бабина. Палкими прихильниками футболу і активними спортсменами були брати Паладії – Ярослав і Борис.

Проте в 40-х роках інтерес до футболу різко падає, бо в це десятиріччя відбувалися надто важливі й складні суспільно-політичні процеси. Мобілізація хлопців-футболістів на фронт, румунські й більшовицькі репресії, а згодом голод 1946-1947 років більше змушували думати про виживання, а не про розваги.

Лише на початку 50-х років не тільки футбол, а й інші види спорту (волейбол, баскетбол, настільний теніс, легка атлетика, лижний крос) активно впроваджувалися в місцевій школі та промислових підприємствах. Відродилася селищна футбольна команда, до якої входять Калинюк Степан, романюк Георгій, Морозевич Микола, Одайський Федір, Гоголь Євген та інші.

Великим ентузіастом у розвитку багатьох видів спорту став вчитель фізкультури Проданик Михайло Дмитрович. Разом з учнями він збудував баскетбольний, футбольний, гандбольний, волейбольний спортивні майданчики, потужний спортивний комплекс, спортивний майданчик для молодших школярів, придбав багато спортивного інвентарю (бруси, колода, кінь, лижі, тенісні столи, турніки та багато іншого). Школярі беруть активну участь у районних та обласних спортивних змаганнях і спартакіадах.

З 60-х років значні кошти на розвиток спорту виділяє Кострижівський цукрозавод «Хрещатик». За його кошти в 1966 році був збудований новий селищний стадіон на березі Дністра. Згодом на базі цукрозаводу робітник заводу Омахіль Я.М. створив відому в області секцію важкої атлетики, інженер Площанський П.М. заснував єдиний в районі спелеологічний клуб «Каскад», який дослідив і описав печеру Гострі говди. Вчитель фізкультури Ільчук В.М., лікар Хомин М.Л. та інженер Площанський П.М. стали організовувати велосипедні та пішохідні походи в Карпати, сплавляння на плотах з верхів’я Дністра.

У 1970 році був облаштований великий тир в одному з вироблених кар’єрів Кострижівського комбінату будматеріалів. У 1978 році цукрозавод «Хрещатик» збудував стрілецький тир біля школи, що дало можливість учнівській і селищній молоді вправлятися в стрільбі з малокаліберної гвинтівки.

У 2005 р. за рахунок централізованих бюджетних коштів школа отримала футбольний міні-майданчик, на якому тренуються юні футболісти.

На базі Кострижівського навчального закладу функціонують чисельні спортивні секції районної дитячо-юнацької спортивної школи та районного товариства «Колос».

                                                                              За матеріалами історика-краєзнавця

                                                                               Черешнюка Миколи Михайловича

 

Copyright 2012. All Rights Reserved.