Автор: zastmkuch Категория: Малий Кучурів
Дата публикации Просмотров: 644
Печать

Спинул Микола (1867-1928 рр.) – політичний і громадський діяч, подвижник освіти

Народився 5 грудня 1867 року в с. Малий Кучурів. У віці 10 літ хлопчика віддали до школи, яку закінчив у 1888 році з від­знакою. Спочатку працював помічником учителя в Кимполунзі, потім – учителем в Чорному Потоці, старшим вчителем у Брідку і Кадубівцях.

У 1903 році Миколу Спинула призначають інспектором шкіл новоствореного Вашковецького, а в 1907 році – повітовим інспектором шкіл Чернівецького повітів. Упродовж багатьох років брав участь у роботі товариств «Руська школа», «На­родний дім», «Руська бесіда», допомагав у створенні сільських читалень, кас взаємо­допомоги.

У 1907 році М. Спинула обирають депутатом буковинського сейму. Разом з ін­шими депутатами дбав про виділення коштів для підтримки селянських господарств, розвитку промислів, будівництва доріг, пожвавлення торгівлі. Активно співпрацю­вав з газетою «Буковина», друкуючи в ній статті на політичні та педагогічні теми.

Микола Спинул був членом Загальної Української Ради (ЗУР) – керівного органу українців Галичини і Буковини, до якого входили депутати парламенту та сейму, а та­кож представники політичних партій. Брав участь у роботі Української Національної Ради у Львові 17-18 жовтня 1918 року, яка ухвалила рішення про створення майбут­ньої Західно-Української Народної Республіки, і став членом цього найвищого пред­ставницького органу українців Галичини і Буковини.

Спинул – активний учасник Буковинського народного віча – разом з іншими ке­рівниками вів переговори про поділ Буковини на українську та румунську частини.

З приходом румунських військ покинув Буковину і перебрався до Відня. Тут працює в посольстві Західно-Української Народної Республіки до 1919 року. Після ліквідації представництва ЗУНР ще деякий час перебував у Відні, а потім повернувся до Чернівців.

Помер 22 січня 1928 року у Чернівцях, де й похований.

 

 

Copyright 2012. All Rights Reserved.