Автор: zastvasyl Категория: Василів
Дата публикации Просмотров: 683
Печать

Колгоспом імені К. Маркса було збудовано 8 приміщень ферм, тракторну брига­ду, тік, контору, сучасне приміщення школи (1964), ряд магазинів. Колгосп «Росія» збудував Будинок культури і дитячий садок, який утримував власним коштом, па­вільйон побутового обслуговування, відділення зв’язку та ощадної каси. А через де­який час з’явилися амбулаторія, зуболікувальний кабінет, пологовий бу-динок, апте­ка, бібліоте-ка.

Протягом 1972-1974 рр. колгосп власним коштом збудував окреме приміщення для сіль-ського історико-краєз-навчого музею. Він мав чотири великі зали, в яких міс­тилися експозиції предметів ар­хеологічних знахідок, копії істо­ричних грамот, документів, пред­мети побуту, праці, одяг тощо. Але в 1987 р., при створенні в цьому приміщенні філіалу заводу «Гравітон», музей розібрали, а експонати звалили на сходи сіль­ського Будинку культури. Можна припустити, що такі справи без відома місцевої влади відбуватися не могли. Лише в 1992 р. розпочалися відновлю­вальні роботи, які дали можливість реставрувати поки що один зал.

Період так званої перебудови в СРСР активізував і простих людей. У 1989 р. в селі створюється осередок Народного руху Укра­їни, який очолив Мартинюк Дмитро Васи­льович. Майже кожен свідомий житель став його членом і на референдумі 1991 року все населення Василева підтримало утворення незалежної, самостійної Української держави.

                                                                 За матеріалами вчителя історії

                                                                     Смук Марії Василівни

                                                         За матеріалами книги Миколи Черешнюка

                                                           «Історія сіл Заставнівщини»

 

Copyright 2012. All Rights Reserved.